Catching Features

Kungälv 3, Long 1

Open:08:00 Jul 10 2022
Close:08:00 Jul 25 2022
Map:/Nödinge mitten/events/Nödinge mitten/day1/Lång 1.course
Created by:SimonM
Description:First long distance in this area. Highlighting the next 3 legs is recommended. Good luck!
Avg Rating:5.0 / 5.0 (33 votes)

Results

84 official (+61 reruns) 8 comments

1. Landli (2) Sweden OLGY Slayers 46:43  
2. Cap Sweden Biktorsboys OF 46:56  
3. Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers 47:07  *****
4. the confused Austria OK Oachkatzlschwoaf 47:16  
5. Philochillo Austria OK Oachkatzlschwoaf 47:21  *****
6. Gusten Grodslukare Sweden OLGY Slayers 48:16  *****
7. Jesus Rodriguez Corrochano (2) Spain OK Rabonen 48:38  *****
8. Pale Finland Vehkalahden Veikot 48:40  *****
9. Viktorgu Sweden IKHP 48:43  
10. Elias Schafer Switzerland Olc Omström Sense 48:53  *****
11. ra$ Sweden OLGY Slayers 49:02  
12. Landli Sweden OLGY Slayers 49:17  
13. Paul_Sirum Norway Frol IL 49:23  *****
14. Christ Canada GHO 49:35  
15. Tapman! (2) Norway Oppsal Orientering 49:38  
16. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 50:14  
17. Florre Gibbwald (2) Sweden OLGY Slayers 50:15  
18. Alien Sweden IKHP 50:23  
19. KentaKofot Sweden IKHP 50:29  
20. Slinky Sweden Fryele Fire Hawks 50:40  *****
21. Henrik Lundfors Ukraine <3 51:19  
22. jantelov Finland Helsingin Suunnistajat 51:24  
23. EdHellsten Sweden Freluga Farmers 51:39  
24. Lukas Wieser (2) Austria HSV Pinkafeld 51:42  *****
25. John Wick (2) European Union Killers 51:43  *****
26. Nicooooo Austria OK Oachkatzlschwoaf 52:07  
27. Johann TINCHANT France Orientation Team Besançon 52:11  
28. MiniSkepp Sweden Sävedalens AIK 52:15  
29. Gäddan Sweden Bottenskrapet 52:20  
30. RasToy Finland Kymin suunnistajat 52:37  
31. Jacopo (2) Ukraine <3 52:45  
32. BobbyShmurda Soloman Islands Tveten OK 53:07  *****
33. John Wick (4) European Union Killers 53:08  
34. Jesper Åkesson Burkina Faso Freluga Farmers 53:26  
35. John Wick European Union Killers 53:41  *****
36. John Wick (3) European Union Killers 53:55  
37. Leudimin Spain Peña Guara 54:26  
38. Frasco Italy PL O-Maggiore 54:31  
39. purpleHelix New Zealand SBOC 54:36  *****
40. Seba Italy GMOK 54:41  *****
41. Billo England WCOC 55:21  *****
42. Trying Sweden 55:37  
43. dziobson_runner Poland Polska 55:53  *****
44. PHJ65 Finland SuSe 56:01  
45. silas Switzerland OL Regio Wil 56:35  
46. naitsabes lebotnov Switzerland OLG Suhr 56:39  *****
47. christian cuelho Uruguay FUO 57:08  *****
48. robert.h Samoa TuS 57:22  
49. milker Vatican City Åbysunk 57:27  
50. jpasturiza Brazil COSAN 57:34  
51. juliano pereira (2) Brazil CODD 57:54  
52. Elias Li Sweden Ronneby OK 58:01  *****
53. Alex Martz (4) Russian Federation Tula Les 58:05  
54. Erezb64 Britain IVS 58:11  
55. Alex Martz (3) Russian Federation Tula Les 58:13  
56. Melkerrr (2) Sweden Ez-Orienteering 59:02  
57. Alex Martz (2) Russian Federation Tula Les 59:14  
58. harrymcm United Kingdom DEVON 59:24  
59. SeveriS Finland SK Pohjantähti 59:33  
60. CaracolVeloz Portugal Imperdible 59:38  
60. andre de veirman (2) Belgium trol 59:38  
62. Benq Austria OLC Graz 59:59  *****
63. Ben Sand (2) France viking 60:04  
64. Arthur Raichmann (2) Estonia LSF Pronoking Team 61:22  
65. Filip Stevanovic Serbia OK JASENICA 61:49  
66. AntonB (2) Austria NF Wien 61:50  
67. Oscar Hultgren Sweden OK Njudung 62:25  
68. MChub Ukraine Ottawa OC 62:30  
69. ur (3) Germany Berlin 62:49  
70. Frik8th Russian Federation Moscow 62:51  
70. juliano pereira Brazil CODD 62:51  
70. ur (2) Germany Berlin 62:51  *****
73. Lesior Poland UNTS Warszawa 63:28  *****
74. Vaniel Dandas (2) Czech Republic KooVee 63:56  
75. Alex Martz Russian Federation Tula Les 64:36  
76. RL13 (2) Italy A.S.D.O.G. GALILEI 64:39  
77. tcjasonwong Hong Kong OAHK 64:43  *****
78. WikM4 Poland UMKS Kwidzyn 66:03  
79. nemytoff Russian Federation Ulsk 66:11  
80. tio Pepe Sweden Kalmar 66:14  *****
81. Uffe Sweden Leksand 66:28  
82. eddie swain New Zealand nelson 67:06  
83. Nathan Borton New Zealand Auckland OC 67:55  
84. Jonas Kokholm (2) Denmark Horsens OK 67:56  
85. Krasimir Bulgaria Trapezica 68:31  *****
86. tribesman Russian Federation dauai 70:35  *****
87. Evgenij Krasnoyarov Russian Federation Russian Federation 71:53  *****
88. Oscar Hultgren (2) Sweden OK Njudung 73:06  
89. MSPereira Brazil COTRIM 73:31  *****
90. Anotylus (3) Spain ALCON 74:13  
91. tatsuki miyamoto Japan Keiyo OL 74:58  
92. duncs United States WCOC 76:24  
93. Vitaliy Mayorov Russian Federation o-smol.ru 76:26  
94. fernigac (2) Spain colmenar 76:48  
95. Ikeysol Scotland WCH 76:56  *****
96. PoznaAndras (5) Hungary VBTSE 77:22  
97. Adi (2) United States M 79:10  
98. mxh Australia PO-A 80:07  *****
99. honzau United States SDO 81:45  
100. Albert Balmes (2) Tibet COC CORB 82:35  
101. Jonas Lange Germany ihw alex 82:45  
102. mxh (3) Australia PO-A 93:25  
103. Ignaci-o (2) Spain COMA 95:10  
104. PoznaAndras (2) Hungary VBTSE 97:05  
105. oligan France VALMO 101:07  
106. ToniSer (2) Antarctica GO-Xtreme 108:38  *****
107. ol-jonte (4) Sweden 119:23  *****
108. JohnT33 Sweden OKH 128:20  
109. Livia05 Austria NF Wien 144:43  
110. ol-jonte (6) Sweden 146:28  
111. Omar Luis Suarez Argentina FEDORA 160:58  
PoznaAndras Hungary VBTSE dnf  
Alri Sweden OK Linné dnf  
ol-jonte Sweden dnf  
delinselle France TAD dnf  
Grazi Switzerland OL Zimmerberg dnf  
LSV Ukraine O-club dnf  
sergimarcouriarte Andorra CAESP dnf  
Cyril BERTHOLOM France Quimper Orientation dnf  
SimonM (2) Sweden Attunda OK dnf  
ol-jonte (2) Sweden dnf  
Trying (2) Sweden dnf  
Paul_Sirum (2) Norway Frol IL dnf  
mxh (2) Australia PO-A dnf  
Anotylus (2) Spain ALCON dnf  
JohnT33 (2) Sweden OKH dnf  
georgG (2) Austria OK Oachkatzlschwoaf dnf  
Veteran (2) Finland Tampere dnf  
Frik8th (2) Russian Federation Moscow dnf  
oligan (2) France VALMO dnf  
jantelov (2) Finland Helsingin Suunnistajat dnf  
Lost-BR (2) Brazil PAM-BR dnf  
Gabriel TOD (2) Brazil PAIM dnf  
ForestHills (2) United States CVOC dnf  *****
purpleHelix (2) New Zealand SBOC dnf  
Vasko Stoyanov (2) Bulgaria ind dnf  
GF (2) Norway ???? dnf  
ol-jonte (3) Sweden dnf  
PoznaAndras (3) Hungary VBTSE dnf  
Vasko Stoyanov (3) Bulgaria ind dnf  
PoznaAndras (4) Hungary VBTSE dnf  
ol-jonte (5) Sweden dnf  
Alex Martz (5) Russian Federation Tula Les dnf  
ol-jonte (7) Sweden dnf  
ol-jonte (8) Sweden dnf