Catching Features



Finland Hannes Nikkinen

Country:Finland
Club:Hiidenkiertäjät
Email:you must log in
Ranking:
Races Run:447
Races Created:3
Upload Limit:6 mb (?)

Recent Races

Race Title Rerun # Time Place
Muncaster E, intro 25:3699 / 198  
Brugeraholz Sprint224:11104 / 268  
Labyrinth 28:2466 / 188  
Oversee, Sprint dnf  
Brugeraholz Sprint 2 22:32105 / 192  
Armboth S, night 27:4282 / 148  
Waltendorf, Sprint 21:0258 / 208  
Circle City Orthodox Christmas 29:0154 / 189  
Winter night 28:27120 / 195  
Platte Center, Middle 40:1880 / 213  
Circle City Christmas night 41:0165 / 183  
Some old place in Italy dnf  
Kungälv 1 Short 2 dnf  
beno c 17:4272 / 176  
JohnT 28:5685 / 170  
beni b 25:1848 / 148  
Aguiar da Beira 1 11:4097 / 213  
High Rigg N, easy 29:4573 / 178  
Joutsenenpesä 2.1, middle 48:4188 / 160  
Joutsenenpesä 2 middle 49:11123 / 189  
Saarijärvi 3 night dnf  
Night Middle dnf  
Prologue 13:4369 / 194  
Fantasy Cup, Stage 8 40:1850 / 124  
Middle Earth Cup, Bonus Sprint 1 23:1565 / 163  
Laikko middle 55:0246 / 138  
Middle Earth Cup 2, training 23:2185 / 164  
Fantasy Cup, Stage 7 57:2936 / 100  
Kairobadet Middle 2 47:3157 / 139  
Middle Earth Cup 1, long 68:1556 / 123  
Fantasy Cup, Stage 6 42:3645 / 126  
Langeland Day 2 for real! 32:3770 / 154  
Kairobadet long 64:5855 / 115  
Technical Challange, Final 19:5448 / 139  
Fantasy Cup, Stage 5 47:1741 / 116  
Opening Night 31:2449 / 127  
Sardanga Sprint 24:4038 / 153  
Langeland day 2 52:4973 / 153  
Middle Earth cup 1, middle 62:2497 / 142  
Middle Earth cup 1, training 23:0961 / 145  
Fantasy Cup, Stage 4 70:4946 / 115  
Middle Earth Cup intro, LakeTown 35:5470 / 158  
Fantasy-Cup, Stage 3 66:5455 / 121  
Carwell's Labyrinth S, middle dnf  
r.old.m-E2 dnf  
Kairobadet Short 26:5892 / 204  
Riddarhyttan 3 11:0974 / 137  
Riddarhyttan 2 dnf  
WOC-Training-E5 27:2557 / 171  
Muncaster W, middle 2 34:5458 / 147  
Day one, Stora ålsjön 42:2225 / 116  
WOC2021-Training-E4 38:0743 / 156  
 2dnf  
Open orienteering Mapper test 14:0057 / 154  
Muncaster W, easy intro dnf  
WOC2021-Training-E2 21:5653 / 177  
GRAZ City Tour IMPOTANT INFO dnf  
GRAZ City Tour - Race 1 22:2141 / 130  
Metsäkylä 1 night 45:5542 / 109  
WOC2021-Training-E1 29:4667 / 225  
GRAZ, Main Square, Training 2 10:0145 / 129  
Metsäkylä 1 middle 55:3085 / 171  
GRAZ - Main Square, Training 1 11:0643 / 144  
Isengard sprint 24:3561 / 173  
Threlkeld day 61:5453 / 141  
Threlkeld downhill challenge 9:3195 / 156  
Africa - Entire Continent 64:2068 / 146  
Threlkeld night 42:0982 / 135  
Night course at an logging area 22:0030 / 97  
Kauppi 1 long dnf  
Africa - North and Sahara 40:2937 / 109  
Kauppi 1 night dnf  
Tuckland (tech) middle 2 53:1366 / 152  
Costa de Lavos (2) 49:4986 / 168  
Schöckl N, Middle 24:5661 / 169  
Schöckl E, Middle 24:5871 / 167  
Schöckl S, Downhill challange 9:17117 / 157  
Schöckl S, Middle 28:0260 / 169  
Hilmteich, Sprint 27:0298 / 211  
 220:0174 / 317  
Africa - Night Event dnf  
Tuckland easy course 21:0679 / 186  
Pedrogao (2) dnf  
Tuckland middle 1 46:0267 / 166  
Kauppi 1 middle 2 89:37102 / 143  
An Ras 2021: Stage 5 43:0191 / 165  
Kauppi 1 middle 53:3286 / 179  
Africa - Central Region dnf  
Opaliha 81:2228 / 93  
Not another Australian map! 32:4291 / 191  
Firenze 20:0231 / 107  
Oversee, Sprint 2 17:1554 / 184  
 2dnf  
Oversee, Sprint 1 18:1768 / 217  
 217:33101 / 337  
Africa - Southern Tour 48:4464 / 133  
Dalegarth long middle 62:5387 / 143  
Saarijärvi 3 middle 48:1952 / 149  
Dalegarth moderate 21:1983 / 172  
Resafjellet 40:2161 / 182  
Dalegarth short 33:1686 / 175  
NJROTC Area13 challenge 21 day2 dnf  
Kauppi 3.1 middle 22dnf  
Kitluv Revir 2/2 dnf  
 2dnf  
Middle Earth 2, middle training 16:10105 / 219  
Short course 14:3131 / 156  
Korong Spur Intro dnf  
 2dnf  
Snow Maze dnf  
Askham 2 - easy course 15:5956 / 207  
 2dnf  
Short fast course  5:4868 / 211  
[CFWOC21]-Sprint 29:42174 / 301  
Fantasy Cup, Stage 14 20:14100 / 193  
NIght Middle distans 28:0757 / 124  
Kauppi 3.1 dnf  
Brügg Sprint 25:5537 / 185  
Brügg Prolog 18:5839 / 171  
Teeside Sprint Training 12:0354 / 174  
Wubba lubba dub dub 1 dnf  
[CFWOC21]-Middle 64:11197 / 341  
Ingalnga City - Labyrinth Sprint23:12150 / 412  
 33:03136 / 412  
 42:50101 / 412  
 53:01132 / 412  
 62:4997 / 412  
 72:52106 / 412  
 82:4685 / 412  
 92:4255 / 412  
 10dnf  
 112:4471 / 412  
 122:4787 / 412  
 13dnf  
 142:4366 / 412  
Kaakkurinlammi - Middle2dnf  
Svata Anna, Middle 45:5359 / 180  
North side Easy 18:4950 / 169  
Bran, Short 26:18127 / 215  
Svata Anna, Short 16:43142 / 238  
gsdivoc21 (7) dnf  
Middle Downy Forest 15:2329 / 103  
Chiswickfield National Park  17:1166 / 110  
[CFWOC2021]-Training2 24:08104 / 346  
gsdivoc21 (6) 50:2152 / 122  
gsdivoc (5) dnf  
Fantasy Cup, Stage 12 35:1572 / 178  
Fantasy Cup, Stage 11 56:0688 / 188  
Chesterwoodham Farm dnf  
 2dnf  
Fell Pond Course 3 37:2968 / 110  
San Giovanni 3 19:4484 / 115  
San Giovanni 2 22:2083 / 136  
San Giovanni 25:2195 / 205  
newbury national preserve  22:2957 / 153  
[CFWOC21]-Training1 24:22193 / 384  
 2dnf  
High Rigg 3 22:4389 / 233  
Fantasy Cup, Stage 10 34:22157 / 218  
gsdivoc(2) 59:2054 / 126  
High Rigg 2 - Easy curse 17:4386 / 210  
Darnaway - Half Eleven 40:06109 / 217  
Fantasy Cup, Bonus dnf  
Fantasy Cup, Stage 9 46:0558 / 188  
Fantasy Cup, Stage 7 dnf  
Fantasy Cup, Stage 6 16:3645 / 205  
Fantasy Cup, Bonus dnf  
Fantasy Cup, Stage 5 dnf  
Whinlatter 29:2560 / 224  
Fantasy Cup, Stage 3 22:5999 / 197  
Fantasy Cup, Training B 18:56130 / 194  
 2dnf  
Sinte-Mette-Sprint210:4966 / 255  
 3dnf  
Fantasy Cup, Stage 2 62:2455 / 169  
Fantasy Cup, Stage 1 32:5032 / 195  
Fantasy Cup, Training A 8:2122 / 203  
 2dnf  
Setmurthy 2 42:4867 / 195  
OUnlocked Bestof2020 Sprint Easy 8:3330 / 130  
OUnlocked Bestof2020 Sprint Hard 35:5248 / 181  
 2dnf  
OUnlocked Bestof2020 World Easy 16:1947 / 148  
OUnlocked Bestof2020 WorldMedium 32:0555 / 148  
OUnlocked Bestof2020 World Hard dnf  
Circle city Christmas night 2020 dnf  
OUnlocked Bestof2020 JK1971 Easy 17:5452 / 138  
OUnlocked Bestof2020 JK1971 Hard dnf  
Österrödjeberget night dnf  
Buchwald, Bonus 23:2157 / 157  
Buchwald, Night dnf  
 2dnf  
Buchwald, Middle dnf  
 2dnf  
 3dnf  
Buchwald, Training 7:1631 / 205  
Dalegarth 2 dnf  
 2dnf  
sdasd 13:5719 / 123  
UFSM - Ok dnf  
A-mazing Grazing dnf  
Maria Trost, Short dnf  
Ardnaskie 4 35:1651 / 126  
Nr. 400 - The Map 27:28110 / 198  
Babylon, Middle 33:5168 / 186  
Chaud Clapier - Middle dnf  
Österrödjeberget middle 32:4077 / 186  
Vähäjärvi 1 middle 2 40:0655 / 178  
Vähäjärvi 2 night 52:2147 / 128  
White Sands NP Middle 1 44:3174 / 159  
Vähäjärvi nigh 45:2862 / 139  
[CoronaBlues]-E19 35:3569 / 214  
Darnaway Half Nine dnf  
Vähäjärvi 2 long 73:3147 / 155  
Vähäjärvi middle 1 40:1756 / 197  
[CoronaBlues]-E18 dnf  
Erskine 2 14:1741 / 157  
 2dnf  
 3dnf  
 411:3424 / 282  
Erskine 1 18:0840 / 208  
Darnaway 10 o'Clock dnf  
Knock-Out Sprint, Final 27:0661 / 171  
Knock-Out Sprint, Heat C 8:2661 / 161  
Knock-Out Sprint, Heat B 6:5564 / 164  
Knock-Out Sprint, Heat A 7:1423 / 192  
Kalkleiten, Sprint dnf  
 212:1263 / 246  
Kalkleiten, Long 59:0745 / 135  
Hansta West, long 97:2247 / 123  
Hansta West, middle 2 42:0163 / 185  
Hofwald, Long 50:2961 / 154  
Hofwald, Short 7:1358 / 223  
OUnlocked- WOC99 -Classic Easy3 9:0917 / 101  
OUnlocked- WOC99 -Classic Easy2 9:0418 / 116  
 2dnf  
OUnlocked- WOC99 -Classic Easy1 10:3547 / 122  
OUnlocked- WOC99 -Men Classic P3 20:0734 / 152  
OUnlocked- WOC99 -Men Classic P2 dnf  
OUnlocked- WOC99 -Men Classic P1 dnf  
OUnlocked- WOC99- Short Beginner 9:3120 / 163  
 250:03173 / 220  
OUnlocked- WOC99 -Women's Short dnf  
Hansta West, Night 48:0934 / 112  
Ghosttown V2 Ghostrace 29:0354 / 132  
Ghosttown V2 dnf  
Col de la Chau - Middle (3?) 55:1276 / 191  
Ghosttown 23:5670 / 166  
Kalkleiten, Middle 4 dnf  
Kalkleiten Middle 3 22:3453 / 168  
Kalkleiten, Middle 2 25:0451 / 172  
[NEW] Kalkleiten, Middle 25:4218 / 180  
Upie - Short sprint 14:1061 / 194  
 211:2068 / 292  
SCFL S2 R4 dnf  
CFEB 2020-11-15 dnf  
Forest Umbra, Middle dnf  
A run on the beach  21:2543 / 112  
Holdhusfjell - Middle 3 dnf  
Hansta West, middle 32:4942 / 158  
[CoronaBlues]-E17 dnf  
The real night dnf  
Björköby middle 43:2857 / 151  
SCFL S2 R3 52:3847 / 165  
[CoronaBlues]-E16 45:5432 / 157  
Hailuoto night dnf  
Hansta West, Short 24:1832 / 180  
Nya Varvet, Middle dnf  
Hamrångefjärden Middle dnf  
WOC2020 dnf  
[CoronaBlues]-E15 31:0050 / 195  
Larsmo long dnf  
Söder Getaren Middle  30:2752 / 189  
SCFL S2 R2 - Dalkeith CP dnf  
Kyrkoberget middle 43:1858 / 147  
Graz - Waltendorf, Sprint 21:1156 / 194  
 2dnf  
Peruspohjanvuori long / middle dnf  
Hailuoto middle 2 33:2755 / 182  
Hollola night 2 dnf  
Hollola middle 2 54:46109 / 196  
SCFL S2 R1 44:5458 / 171  
Not another maze 22:2042 / 116  
GSDIVOC10 dnf  
GSDIVOC9 54:5335 / 90  
GSDIVOC8 29:0143 / 152  
GSDIVOC7 43:0925 / 136  
Tähtiniemi 1 night 49:2326 / 96  
GSDIVOC6 40:5745 / 126  
GSDIVOC5 54:4875 / 165  
 2dnf  
Tähtiniemi 1 middle 47:1136 / 126  
CFEB 2020-10-01 60:1727 / 107  
GSDIVOC 33:2255 / 135  
GSDIVOC4 dnf  
Tähtiniemi 3 real night dnf  
Tähtiniemi 3 night dnf  
GSDIVOC3 dnf  
 2dnf  
GSDIVOC2 dnf  
 2dnf  
Tähtiniemi 3 middle 46:0865 / 172  
GSVIDOC 72:5939 / 142  
GSVIDOC1 27:3657 / 204  
 2dnf  
Hexagon Maze 1 dnf  
CFEB 2020-09-15 dnf  
Hansta East, Long 52:4353 / 155  
 2dnf  
 346:2540 / 221  
 445:2731 / 221  
 5dnf  
 646:3142 / 221  
Triangle Maze 1 dnf  
Mount Dufferin 6 27:5334 / 179  
 2dnf  
Hansta East, Middle 31:5640 / 165  
 2dnf  
 3dnf  
 430:3548 / 243  
 5dnf  
 6dnf  
 729:4539 / 243  
 829:0634 / 243  
 9dnf  
Jarosas Norte 34:5227 / 125  
 2dnf  
Micro-O 28:0567 / 123  
Tähtiniemi 2 night dnf  
Tähiniemi 2 middle 2 64:5353 / 110  
L1 Forest Umbra 102:0564 / 108  
Mount Dufferin 5 97:3925 / 80  
 2dnf  
Mount Dufferin 4 29:5938 / 114  
 228:0639 / 142  
Cheire de come - Night 74:2631 / 82  
 2dnf  
Hansta, Middle 33:2342 / 135  
M3 Hofwald 38:1062 / 121  
 234:5756 / 155  
 3dnf  
Mount Dufferin 3 71:0637 / 93  
Hansta, Short dnf  
 216:2788 / 250  
 3dnf  
Cheire de come - Middle 2 55:0564 / 132  
Mount Dufferin 2 32:3764 / 128  
Mount Dufferin 1 39:1848 / 176  
Tähtiniemi 2 middle 56:0041 / 157  
CFEB 2020-09-01 dnf  
Tähtiniemi new night 47:1046 / 108  
XVI Trofeo Acacyr Magina dnf  
 2dnf  
Night sprint in forest dnf  
 2dnf  
XVI Trofeo Acacyr-Model Event 31:0149 / 154  
Soria 3 32:1631 / 124  
S3 Oversee 26:0735 / 132  
Soria 2 dnf  
S2 Oversee 13:3818 / 148  
 2dnf  
Soria 1 35:2742 / 165  
 2dnf  
 3dnf  
M2 Mantscha dnf  
 2dnf  
CFEB 2020-08-15 dnf  
Tähtiniemi new middle 36:5625 / 141  
M1 Forest Umbra 26:1931 / 170  
 228:1559 / 252  
 3dnf  
S1 Campus University of Vienna 15:1813 / 163  
 215:5031 / 229  
Middle 34:4037 / 167  
 2dnf  
Sweet Short CP 23:5034 / 172  
Cheire de come - Middle dnf  
 2dnf  
 3dnf  
Osso da Baleia Model Event 15:5018 / 223  
 215:5636 / 313  
Farum, Denmark 3 13:094 / 147  
Farum, Denmark 2 17:261 / 175  
 2dnf  
Leudimin Tribute  dnf  
Los arboles no son transparentes 26:5620 / 137  
Auburnborough - Short 13:0736 / 161  
Farum, Denmark 17:062 / 208  
 2dnf  
H/D10RR course 2 13:2737 / 98  
 225:45104 / 139  
Playa dnf  
 2dnf  
H/D10 RR course 1 9:1953 / 107  
 227:08133 / 174  
CF-WorldCup2019-[E10] dnf  
 2dnf  
Kytäjä Sprint dnf  
Riiainen dnf  
 2dnf  
 3dnf  
OSkarshamn Long Night dnf  
CFEB 2019-10-15 dnf  
vp 79:0754 / 92  
Laikko night 98:4344 / 74  
 2dnf  
Oskarshamn Middle 2 45:2179 / 114  
Nordmarka Middle dnf  
OneLegWonder #8 33:4283 / 105  
 223:49108 / 147  
 318:2981 / 147  
Playa del Ingles dnf  
 2dnf  
CF-WorldCup2019-[E9] dnf  
Oskarshamn Night Sprint 2 dnf  
 2dnf  
Oskarshamn Night Sprint 1 dnf  
 2dnf  
 3dnf  
 4dnf  
 5dnf  
 6dnf  
Urkiola dnf  
 2dnf  
 3dnf  
Laikko middle 43:4266 / 104  
 2dnf  
 3dnf  
 4dnf  
 5dnf  
Oskarshamn Middle 101:0973 / 106  
Tahkovaara dnf  
 2dnf  
 3dnf  
 4dnf  
 568:48116 / 192  
Oskarshamn Night Long dnf  
 2dnf  
 3dnf  
 4dnf  
 5dnf  
 6dnf  
 7dnf  
 8dnf  
 9dnf  
 10dnf  
CFEB 2019-10-01 dnf  

All races shown. View recent races.