Catching Features

Training Race 1

Open:07:00 May 08 2016
Close:07:00 May 16 2016
Map:/Platte-Dürrgraben Training 1/events/Platte-Dürrgraben Training 1/day1/Training 1.course
Created by:Philochillo
Description:A short training race for all who have troubles handling the fast CF speed! Map is Platte-Dürrgraben, Speed is reduced by 33% and Forest is more open, short course, the fastest time will be under 10 min.
Avg Rating:4.9 / 5.0 (18 votes)

Results

106 official (+53 reruns) 4 comments

1. nicolas98 (9) Switzerland olg thun 8:36  
2. LPasturiza Brazil COSaM 8:38  
3. Didde (2) Sweden Nyköpings OK 8:40  
4. nicolas98 (5) Switzerland olg thun 8:41  
4. Alri Sweden OK Linné 8:41  
4. Ali Sweden OLGY Slayers 8:41  
4. Pale Finland Vehkalahden Veikot 8:41  
8. mkietis (2) Latvia Ozons 8:42  
8. nicolas98 (8) Switzerland olg thun 8:42  
10. janands Norway Team Pez And Snapple 8:45  
11. nicolas98 (6) Switzerland olg thun 8:47  
11. color (2) Switzerland converter 8:47  
13. jpasturiza Brazil COSAN 8:49  
14. old France 8:50  
15. GS2013 Brazil COSAM 8:51  
16. arddu Finland :) 8:52  
17. NattZebra Sweden GMOK 8:53  
18. Mattman Sweden GMOK 8:54  
19. STEFFLER (2) Brazil COSAM 8:55  
20. WalAnd Sweden Gunsans Gossar 8:56  
20. Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers 8:56  
22. Philochillo (2) Austria OK Oachkatzlschwoaf 8:57  
22. nicolas98 (10) Switzerland olg thun 8:57  
22. Captain Quark New Zealand Red Kiwis 8:57  
22. rutten (2) Norway Tyrving IL 8:57  
26. spitsov Norway OK Linné 8:59  
26. aaroj Finland MSP 8:59  
28. teme Finland Nouski 9:00  
29. nicolas98 (4) Switzerland olg thun 9:02  
29. Mala Sweden Hestra IF 9:02  
29. Gustav Johnsson (4) Sweden IFK Mora 9:02  
32. Stenvikteam Norway Byåsen IL 9:03  
32. Empa Sweden Freluga Farmers 9:03  
34. CCuelho (2) Uruguay FUO 9:04  
34. Frzfrz Austria OK Oachkatzlschwoaf 9:04  
34. EVERTON (2) Brazil COSM 9:04  
37. nicolas98 (3) Switzerland olg thun 9:05  
37. JontyO (2) New Zealand Auckland OC 9:05  
39. fasodes Ukraine Odessa 9:06  
40. mr.walta Sweden Freluga Farmers 9:07  
41. mr.Apo Finland Vehkalahden Veikot 9:09  
42. jeb France VSO 9:13  
43. Krasimir (2) Bulgaria Trapezica 9:14  
44. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 9:15  
45. DNF Sweden Stora Tuna OK 9:16  
46. mkietis Latvia Ozons 9:17  *****
47. smed Kenya . 9:18  
47. Martin Posselt Czech Republic Tatran Jablonec 9:18  *****
47. JS Sweden OK Kullingshof 9:18  
50. Albinz Sweden OK Njudung 9:21  
50. Chy Nick (3) Ukraine Odessa 9:21  
52. Manuel Horta Portugal Gafanhori 9:22  
53. nicolas98 (2) Switzerland olg thun 9:24  
53. Jesus Rodriguez Corrochano (2) Spain OK Rabonen 9:24  
55. Landli Sweden OLGY Slayers 9:25  
56. Slavka (3) Ukraine 9:26  
57. Ukhvanov Andrey Russian Federation bananza 9:27  
58. WeserF China OL-Teamet 9:28  
59. Guffguffen Sweden NOSG OLGY 9:29  
60. Didde Sweden Nyköpings OK 9:32  
60. juliano pereira Brazil CODD 9:32  
62. perwhite France KLS 9:33  
63. kamrat chrusjtjov Russian Federation Idrotts Föreningen Kamraterna 9:34  
64. PHJ65 Finland SuSe 9:36  
64. Fimpen Sweden CFCC 9:36  
66. OrientNver (2) Ukraine O-Deaf 9:38  *****
67. Trying Sweden 9:40  
67. STEFFLER Brazil COSAM 9:40  
69. Carl Josefsson (2) Sweden Sävedalens AIK 9:42  
70. wtawtaw (2) European Union 9:43  
71. energy1986 (2) Russian Federation Serpuhov 9:44  
72. Andreas Sølberg (2) Norway IFK Gøteborg 9:45  
73. minilepre Italy Polisportiva Sandroni 9:46  
74. Paul_Sirum Norway Frol IL 9:47  *****
75. vbj Norway NTNUI 9:48  
75. Uffe Sweden Leksand 9:48  
77. sc4dam (2) Finland Vehkalahden Veikot 9:50  
77. Serg P (2) Sweden LG 9:50  *****
79. SanderArntzen Norway Asker SK 9:51  
80. Tyyppix Finland TP 9:52  *****
81. DANSKEN Denmark danmark ok 9:53  
81. oksove Norway Centrum OK 9:53  *****
83. Slavka (2) Ukraine 9:55  
84. nicolas98 Switzerland olg thun 9:57  
84. Ali baba Turkey mama mia 9:57  *****
86. BäverPower (2) Sweden OLGY Slayers 9:58  
87. GelsonANDREY Brazil COGA BRASIL 10:01  
88. Gustav Johnsson Sweden IFK Mora 10:02  
88. KiSe (2) Ukraine O-Deaf 10:02  *****
90. Pasta20 Sweden Järfälla OK 10:03  
91. Ehheee Estonia OK Võru 10:05  
92. Vasko Stoyanov (2) Bulgaria ind 10:07  
93. SERG Russian Federation 10:12  
93. Henrik Sjögren Sweden Haninge SOK 10:12  *****
95. judas98 Sweden Attunda OK 10:13  
96. CCuelho Uruguay FUO 10:15  
97. Abel Herrero Spain ORCA 10:19  
98. MariusG Lithuania OK Ravinen 10:26  
99. andre de veirman Belgium trol 10:34  *****
99. wtawtaw European Union 10:34  
101. mfg95 (2) Austria OK Oachkatzlschwoaf 10:37  
102. RS2 Ukraine 10:40  
103. CarlP Sweden OK Klemmingen 10:44  
104. Kirill94 (2) Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 10:45  
105. Ben Sand France viking 10:48  
106. Rasmus Møller Jess (2) Denmark Copenhagen O 10:51  
107. engstrom Sweden OK Orion 10:52  
108. juliano pereira (2) Brazil CODD 10:56  
109. Arthur Raichmann Estonia LSF Pronoking Team 11:05  
110. Lom Russian Federation SportIdent.ru 11:10  *****
111. Philipp Koch Germany OC Schwaben 11:16  
112. Kaplun Yuri Russian Federation Redspell 11:19  
113. Cosmonio Spain OK Rabonen 11:29  
114. Chy Nick Ukraine Odessa 11:31  
115. billd United States wcoc 11:33  
116. Riento Finland Lappeen Riento 11:37  
117. Vasko Stoyanov Bulgaria ind 11:52  
118. bolibomba Switzerland Hasli OK 11:57  *****
119. Irene (2) Switzerland OLG Säuliamt 12:04  
120. PoznaAndras Hungary VBTSE 12:14  
121. Yury Russian Federation Strogino 12:23  
122. Pauls Liepins Latvia Town dummies 12:29  
123. grete Norway Skien OK 12:31  
124. Slavka Ukraine 12:32  
125. Colko (2) Germany Angelniemen Ankkuri 12:46  
126. MChub Ukraine Ottawa OC 12:48  
127. artemisia_genipi Switzerland CO Cern 13:05  
128. Linus Malmsten (2) Sweden Malmö OK 13:16  *****
129. ur (2) Germany Berlin 13:18  
130. Hans123 (2) Germany 13:24  
131. Jadir Brazil COC 13:25  
132. Joacil Brazil CORELE 13:48  
133. Samuel P Sami Ok landehof 13:57  
134. scout90909 Taiwan I-taiwan orienteering club 14:07  
135. John Vallin2 Sweden OK Hedströmmen 14:15  
136. vschetchikov Russian Federation legenda 14:17  
137. Konny Spain Orca Palencia 15:00  
138. Gustav Johnsson (3) Sweden IFK Mora 15:10  
139. tallbit (2) Sweden Bird OK 15:17  
140. Gustav Johnsson (2) Sweden IFK Mora 16:18  
141. smaug Croatia ekipa 16:32  *****
142. andres Spain COV 16:35  
143. Pickeparon Sweden Ok Södertörn 16:41  *****
144. Oliqi Germany OC Galaxy 16:53  *****
145. Adilson Mosquer Brazil CASUSA 17:51  
146. Baumann Edouard Switzerland SKOG 18:15  
147. CHIU LUEN KWAN (2) Hong Kong HKDY 23:18  
148. Pale (2) Finland Vehkalahden Veikot 23:43  
149. lemon (2) Canada Sage 24:29  *****
Krasimir Bulgaria Trapezica dnf  
georgG Austria OK Oachkatzlschwoaf dnf  
Greig Hamilton New Zealand PAPO dnf  
IvK Sweden Freluga Farmers dnf  
BradLund South Africa UCDO Honeybadgers dnf  
Chy Nick (2) Ukraine Odessa dnf  
Jenna (2) New Zealand hboc dnf  
HugoQW (2) Sweden OK Tyr dnf  
Carl Josefsson (3) Sweden Sävedalens AIK dnf  
nicolas98 (7) Switzerland olg thun dnf