Catching Features

[SpringCup] E11 - Long

Open:06:00 Apr 08 2012
Close:05:45 Apr 25 2012
Map:/[Semnoz] Benevent Grande Danne Nord_part2/events/[Semnoz] Benevent Grande Danne Nord_part2/day1/E11 - long.course
Created by:OBT
Description:
Avg Rating:4.9 / 5.0 (34 votes)

Results

120 official (+38 reruns) 13 comments

1. Daynee Sweden OLGY Slayers 46:08  
2. mansen Sweden GMOK 46:31  
3. sundlof Sweden Gävle OK 47:27  *****
4. Kapa Finland Rastikarhut 47:53  *****
5. janands Norway Team Pez And Snapple 47:54  *****
6. jean France VSO 48:09  
7. Pale Finland Vehkalahden Veikot 48:16  *****
8. Ljung Sweden IKHP 48:17  
9. Thynnmas Norway Team Pez And Snapple 48:21  *****
10. Eliasson Sweden GMOK 48:30  
11. Forzza Sweden Motala aif ol 49:05  
12. Didde Sweden OLGY Slayers 49:21  
13. Johanr Sweden GMOK 49:30  
14. (u)rutten Norway NTNUI 49:37  
15. Philochillo Austria OLC Graz 49:38  *****
16. antfor Sweden L-100 IF 50:08  *****
17. Challe Sweden Rehns BK 51:20  
18. mr Sweden OK Linné 51:22  
19. Théo France JOG 51:24  
20. mogd001 New Zealand OK Linné 51:25  
21. Ben Sand France viking 51:51  
22. cherries New Zealand HBOC 51:52  
23. Fredde Sweden nxtg 52:05  *****
24. Riccardo Scalet Italy U.s Primiero 52:46  *****
25. sparven Sweden IKHP 52:48  
26. Captain Quark New Zealand Red Kiwis 52:59  
27. ittam Sweden IKHP 53:00  
28. olex Ukraine OK Orion 53:11  
29. MariusG Lithuania OK Ravinen 53:13  *****
30. LPasturiza Brazil COSaM 53:32  *****
31. Ali Sweden OLGY Slayers 54:09  
32. Micha182 Italy OrTarzo 54:28  *****
33. Starkin Pavel Russian Federation Albatros 55:13  
34. Anton Karlsson Sweden OK Kullingshof 55:45  
35. BäverPower Sweden OK Bävern 55:50  
36. Ged Ireland 3ROC 56:24  
37. ColmM Ireland Raping Routechoices 56:25  *****
38. bigE Canada Ottawa OC 57:24  *****
39. Torgny Sweden Ronneby OK 57:34  *****
40. Krasimir Bulgaria Trapezica 58:19  *****
41. rossmaxmo New Zealand HBOC 58:36  *****
42. Kas Australia NTOC 58:49  
43. VoiToi Czech Republic ToiToi Team 59:23  *****
44. Victor Bergstrand Sweden Motala AIF OL 59:28  
45. LinusBohman Sweden Hjärnarps GH OL 59:29  
46. Kallshem Sweden SOL-BoyZ 61:50  
47. Alon Kahana Israel Ramat Hasharon 62:32  
48. ale France france 62:42  
49. jeb France VSO 63:52  *****
50. Boris Isaikin Russian Federation DINAMO 64:01  *****
51. Martin Posselt Czech Republic Tatran Jablonec 64:08  *****
52. mapreader Austria OCFF 64:14  
53. Die Reinheitszwetschke Austria HSV OL Wiener Neustadt 65:45  
54. mr.Apo Finland Vehkalahden Veikot 65:56  *****
55. BB King Sweden ÖOK 66:40  
56. Lill Helge Sweden Hestra IF 68:39  
57. julien France coatarmor 29 68:47  
58. Falck´en Denmark Tisvilde Hegn OK 68:52  
59. Mikko Finland 70:09  
60. go straight Austria OCFF 70:14  
61. andre de veirman Belgium trol 70:18  *****
62. Bullen Sweden Bredareds IF 70:33  
63. Stenvikteam Norway Byåsen IL 70:39  
64. terka Czech Republic Tatran Jablonec 72:10  
65. mama fon vakzal Czech Republic Tatran Jablonec 72:20  
66. runit Canada GHO 74:18  
67. Gaute Friestad Norway Kristiansand OK 75:20  
68. OrienterarN Sweden OLGY Slayers 75:55  *****
69. macey Australia NCN 75:57  
70. schwachknoechler Austria NFS 76:00  *****
71. Padrin-o Spain ALCON 76:29  
72. nAoMi Austria NTNUI 76:30  
73. GS2013 Brazil COSAM 76:51  
74. Jao Ming China 定向越野俱樂部 77:05  *****
75. gvtoukc France TSN 77:28  
76. AlexeyMustafin Russian Federation ST 77:41  *****
77. Karl Vervoort Belgium Trol 78:07  
78. SERG Russian Federation 78:27  
79. Xem Belarus BSU OK 80:34  
80. OliB Switzerland SKOG 83:48  
81. faure gwenael France VSO 89:12  *****
82. Davveking Sweden IKHP 89:55  
83. J Teutsch Canada Ottawa OC 90:19  
84. Ultimate Belarus O'Belarus 90:22  
85. Baumann Edouard Switzerland SKOG 91:00  
86. Vilse Sweden IL Vilse 92:10  
87. artemisia_genipi Switzerland CO Cern 92:30  *****
88. engstrom Sweden OK Orion 93:22  
89. Vorob'ev Vladimir Moldova Tiras-Orient 93:43  
90. rKr Spain NCN 94:08  
91. RaideN Lithuania Telsiai OK 98:41  *****
92. Storesandgubben Norway Express 102:30  *****
93. Yury Russian Federation Strogino 106:15  
94. Linus Sweden 118:18  *****
95. Freddy Henkes Belgium ARDOC 127:35  
96. Adair MS Brazil CODD 127:40  
97. vschetchikov Russian Federation legenda 170:25  
98. Navigatormap Brazil GEBP 225:59  
Øyvind Norway NTNUI dnf  
Pekka Rantala Finland Suunta-Sepot dnf  
Anton Dryankov Russian Federation Nizhegorodec dnf  
Karl D Sweden OL-Teamet dnf  
Slowfox Sweden dnf  
andersem Norway Oppsal IF dnf  
MH Denmark NTNUI dnf  
alexa Kyrgyzstan Titan dnf  
Helder Marcolino Portugal GD4C dnf  
LSV Ukraine O-club dnf  
Heggo Sweden OL4 dnf  
Yosyp Ukraine dnf  
Håkon RB Norway Halden SK dnf  
Biostor Sweden Skellefteå OK dnf  
Dewett Denmark OK SNAB dnf  
Ting Wei Myanmar I-Taiwan orienteering club dnf  
Folle Turkey Achmet OK dnf  
Italieneren Italy Ok Pan dnf  
SG Sweden IF Rigor dnf  
ARIELBH New Caledonia Convergence dnf  
Natacha New Caledonia convergence dnf  
Donaldo Peru OF Lima dnf