Catching Features

East Pond 2-Days E1 Sprint

Open:08:00 Feb 16 2013
Close:08:00 Mar 03 2013
Map:/rnd-017516o0sg7c188qp1j31g1jxpgt17g1eed2bee3in/events/East Pond 2-Days/day1/Sprint.course
Created by:Anna D
Description:A forest sprint with maney short controls. Good luck!
Avg Rating:2.8 / 5.0 (24 votes)

Results

91 official (+7 reruns) 9 comments

1. Florian Attinger Switzerland OL Zimmerberg 14:19  
2. Ali Sweden OLGY Slayers 14:28  
3. LPasturiza Brazil COSaM 14:31  
4. jean France VSO 14:32  
5. Roman Bond Russian Federation Malungs OK 14:36  *****
6. mogd001 New Zealand OK Linné 14:40  
7. B2OBK France KLS 14:41  
8. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 15:06  *****
9. EVERTON Brazil COSM 15:10  *****
10. Ivan Yanin Russian Federation BMSTU 15:16  
11. Felloop Czech Republic Lokomotiva Pardubice 15:22  *****
12. Ben Sand France viking 15:24  
13. bruce u Uganda :) 15:33  
14. Terkelsen Finland LS-37 15:36  
15. Oskar Leinonen Sweden Karpen Suunnistajat 15:49  
16. Nigelasi Sweden Ulricehamns OK 15:50  
17. Valentin Gorodetskiy Russian Federation BMSTU 15:54  
18. Jompe Sweden HBMB 15:59  
18. Norbert Kulda Czech Republic SKS Forever 15:59  *****
18. LOLLY Zambia SuperHeros 15:59  
21. SG Sweden IF Rigor 16:33  
21. PHJ65 Finland SuSe 16:33  
23. Ultimate Belarus O'Belarus 16:46  
24. Akva Ukraine Odessa 16:48  *****
25. jeb France VSO 16:49  *****
25. Martin Posselt Czech Republic Tatran Jablonec 16:49  *****
27. Trying Sweden 16:54  
28. Krasimir Bulgaria Trapezica 16:58  *****
29. AlexeyMustafin Russian Federation ST 17:05  *****
30. Landli Sweden OLGY Slayers 17:14  
31. Dan "Bandanos" Russian Federation Neitron 17:57  
32. Infinite Ways Austria LAC 17:59  
33. Baumann Edouard Switzerland SKOG 18:06  *****
34. Pauls Liepins Latvia Town dummies 18:22  
35. Karl Vervoort Belgium Trol 18:24  
36. Waldemar 98 Sweden OK Roslagen 18:26  *****
37. ErikH Sweden Chesthair OK 18:42  *****
38. Viktor Vasilyev Russian Federation BMSTU 19:03  
39. Roman France VSO 19:07  *****
40. andre de veirman Belgium trol 19:40  
41. IvK Sweden Freluga Farmers 19:51  *****
42. tio Pepe Sweden Kalmar 19:55  
43. Leontev Ilya Russian Federation Mordva blyaha-muha 19:56  *****
44. Werner Sweden Karpen Suunnistajat 20:56  
45. Irene Switzerland OLG Säuliamt 21:20  
46. Linus Sweden 21:38  *****
47. Jadir Brazil COC 22:06  
48. Vorob'ev Vladimir Moldova Tiras-Orient 22:44  
49. Àëåêñàíäð Àëèìáåêîâ Russian Federation Spartak 23:10  
50. querem France orientalp 23:45  *****
51. Model Switzerland OLV Zug 23:51  
52. David G Sweden IKHP 24:06  
53. Forzman Sweden Hestra IF 24:20  
54. Benjamin CLEMENT-AGONI France Talant Sport Orientation 24:25  
55. Yury Russian Federation Strogino 24:27  
56. butros Switzerland OLV Zug 25:25  
57. Moi c moi New Caledonia Atlas 30:41  
58. Fabio Cruz Weis Brazil Natura CO 32:22  
59. Irina Russian Federation o-sport.ru 32:36  
60. André LALANDE New Caledonia Convergence 32:38  
61. Joacil Brazil CORELE 35:38  
62. vschetchikov Russian Federation legenda 36:04  
63. Klfr Sweden 40:31  
64. SINED France OPA Montigny 43:13  *****
HV Finland Tampereen Pyrintö dnf  *****
Ola Norway Skeid dnf  
Tintin93 Sweden Tullinge Sk dnf  
Ebba E Sweden OK Tyr dnf  
Mariana Moreira Portugal CPOC dnf  
KaiserChief Austria ASKÖ Henndorf dnf  
Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers dnf  
Heller Serbia PD Pobeda dnf  
Fippe94 Sweden Stora Tuna OK dnf  
CillinC Ireland Raping Routechoices dnf  
Baune Denmark OK Roskilde dnf  
faure gwenael France VSO dnf  *****
Alfredsson Sweden Ok Tylöskog dnf  
Remy Switzerland OLG Skandia dnf  
mr.Apo Finland Vehkalahden Veikot dnf  
artemisia_genipi Switzerland CO Cern dnf  *****
Nazar Ukraine Taliban dnf  *****
Xem Belarus BSU OK dnf  
Gafr Norway Team Skauen dnf  
tiago_romao Portugal Gafanhori dnf  
Pereira Brazil COSAM dnf  
georgG Austria OLC Graz dnf  
Vorient Ukraine Volyn-O dnf  
NelsonGraçaOri Portugal Ori-Estarreja dnf  
perwhite France KLS dnf  *****
H. Ewen New Zealand North West dnf  
LukasE Sweden OK Roxen dnf