Catching Features

Bo-kartan (ocad) - prologe

Open:08:00 Sep 26 2010
Close:08:00 Oct 11 2010
Map:/bo-overf/events/bo-over/day1/Course0.course
Created by:Ljung
Description:prologe på en karta norr om åseda. kommer förhoppningsvis natt,medel,lång. enjoy!
Avg Rating:4.2 / 5.0 (25 votes)

Results

142 official (+45 reruns) 15 comments

1. mansen Sweden GMOK 17:47  
2. mr Sweden OK Linné 17:52  *****
3. Daynee Sweden OLGY Slayers 18:00  
4. Pale Finland Vehkalahden Veikot 18:01  *****
5. MuHbl4 Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 18:15  *****
6. Knubbe Sweden OK Computer 18:28  
7. OBT France KLS 18:38  *****
8. sundlof Sweden Gävle OK 18:41  
9. SlaR Sweden OK Computer 18:43  
10. Daniels Sweden Attunda OK 18:45  
11. Matsubitsu Finland Vehkalahden Veikot 18:48  
12. Alri Sweden OK Linné 18:49  
13. OggePogge Sweden IKHP 19:16  *****
14. Lauri Heikka Finland SK Teurastajat 19:22  
15. Olof Larén-Sandgren Sweden Växjö OK 19:58  *****
16. Vito Sweden Ok Orion 19:59  
17. Thynnmas Norway Team Pez And Snapple 20:08  *****
18. Razz. Sweden OK Linné 20:16  
19. Sergey Shorokhov Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 20:38  
20. Philochillo Austria OLC Graz 20:42  
21. Eliasson Sweden GMOK 20:53  
22. Forzza Sweden Motala aif ol 21:12  
23. sparven Sweden IKHP 21:38  
24. Carlos Never Gets Lost Spain Peña Guara 21:43  
25. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 21:52  
26. mogd001 New Zealand OK Linné 21:53  
27. MH Norway NTNUI 21:58  
28. Paul_Sirum Norway Frol IL 22:01  
29. janands Norway Team Pez And Snapple 22:14  *****
30. go straight Austria OCFF 22:27  
31. Captain Quark New Zealand Red Kiwis 22:37  
31. Jocke78 Sweden 22:37  
33. BABSY Israel Ramat Hasharon 22:44  
34. Kreiberg Denmark OK Roskilde 22:48  
35. Frzfrz Austria OJE Wappler 22:53  
35. sailormoon Austria SU Klagenfurt 22:53  
37. JH Finland MS Parma 23:18  
38. jonnyq Ireland UCDO Honeybadgers 23:37  
39. Steken Sweden IF Rigor 23:43  
40. Jens Sweden Furåsens OK 23:45  
41. color Switzerland converter 24:03  
42. RUSIA Guernsey monolit 24:10  
43. Shipxc United States DVOA 24:15  
43. JohannaT Sweden OK Orion 24:15  
45. Hjerrild Denmark neXus OK 24:43  
46. Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers 24:46  
47. -=MoGiLaN=- Belarus O'Belarus 24:47  *****
48. PHJ65 Finland SuSe 25:30  
49. andre de veirman Belgium trol 25:52  *****
50. Luis M Santos Portugal CPOC 26:17  
51. GeneO New Zealand NWOC 26:28  *****
52. Tobias Kamenický Czech Republic Lokomotiva Pardubice 27:11  
53. tio Pepe Sweden Kalmar 27:31  
54. Segisteg Sweden 27:33  
55. Ben Sand France viking 28:03  
56. MC2 Great Britain RainoMesa 28:08  
57. Anton Dryankov Russian Federation Nizhegorodec 28:16  
58. LPasturiza Brazil COSaM 28:25  
59. Didde Sweden Nyköpings OK 28:30  
60. antfor Sweden L-100 IF 29:41  
61. Ivar Lundanes Norway Södertälje-Nykvarn Orientering 29:52  
62. Red Sweden Ronneby OK 30:15  
63. Henrik Andersson Sweden Bredaryds SOK 30:42  
64. Vasili Ukraine Kiev 30:56  
65. Jan Petržela Czech Republic Loko Trutnov 31:11  
66. Zbynek Finland Lappeen Riento 31:44  
67. Boris Isaikin Russian Federation DINAMO 31:53  
68. Freddie Sweden 31:55  
68. bzou France Dijon 31:55  
70. Krasimir Bulgaria Trapezica 32:08  
71. Bobafett Sweden Attunda OK 32:49  
72. jean France VSO 32:56  
73. gvtoukc France TSN 33:31  
74. ErkS Sweden Kvarnsvedens OK 34:21  *****
75. Skodak Czech Republic Slavia Liberec Orienteering 35:11  
76. Tommyzoom Great Britain BAOC 35:55  
77. Linus Sweden 36:04  *****
78. Sylvain Emo France COBS 36:09  
79. LSV Ukraine O-club 37:04  
80. Baumann Edouard Switzerland SKOG 37:08  *****
81. Terkelsen Finland LS-37 37:25  *****
82. Adam Bedrich Wanek Czech Republic Loko Trutnov 38:03  
83. Vitaliy Mayorov Russian Federation O'Belarus 39:32  *****
84. Artem Timakov Russian Federation Rostov-on-Don 41:05  *****
85. Chy Nick Ukraine Odessa 41:31  
86. Nils Schmiedeberg Germany Turbine Neubrandenburg 43:26  
87. leckan Sweden ORIENTERINGSKLUBBEN OK KARE 44:01  
88. Tomo Sweden OK Skogsvargarna 45:51  *****
89. doddo Switzerland ok ravinen 47:07  
90. Jardys Czech Republic KSU 49:41  
91. Bommadienne Sweden Oops OK 51:22  
92. Vexi Finland Rajamäen Rykmentti 53:26  
93. faure gwenael France VSO 58:07  *****
94. runit Canada GHO 59:15  
95. Ura Russian Federation 74:51  
96. chesscyclist Ireland MADMTB 296:32  *****
OJ United Kingdom SYO dnf  
gab France vhso dnf  
jeb France VSO dnf  *****
Tero Rist Antarctica OLV Baselland dnf  
hea Sweden VBOL dnf  
agustincb Spain Calasparra dnf  
Bernardo Nanclares Spain CORZO dnf  
korv British Antarctic Territory Absolut OK dnf  
Grueni Austria Youth Team Austria dnf  
Karl D Sweden OL-Teamet dnf  
Trying Sweden dnf  
Nils Rolf Owensjö Sweden Åstrandens IF dnf  
Grangren Sweden OLGY Slayers dnf  
ittam Sweden IKHP dnf  
Fippe94 Sweden Stora Tuna OK dnf  
Doogi111 France VASCO dnf  
A.S.L. Lubina Germany TV Wattenscheid 01 dnf  
Ekhard Denmark neXus OK dnf  
O-funk Norway Tyrving dnf  
gluca Italy Castello dnf  
ozq Finland Espoon Suunta dnf  
matthias bryner Switzerland OLK Argus dnf  
Olman Sweden Byasjöns OK dnf  
Gosha18 France VHSO dnf  
rossmaxmo New Zealand HBOC dnf  
yann France EMHM dnf  
håvard 20år Norway bodø dnf  
wangis Sweden OLGY Slayers dnf  
DanielBarkasz Romania CSU Craiova dnf  
blazo Serbia Rtanj dnf  
Mala Sweden Hestra IF dnf  
JuliaR Sweden Ålems ok dnf  
jasiekpol Poland MKS Pogoñ Siedlce dnf  
Meissi Finland Lappeen Riento dnf  
Riento Finland Lappeen Riento dnf  
JMH Finland Lappeen Riento dnf  
Jonas Ressem Norway Frol IL dnf  
Vegard Ressem Norway Frol IL dnf  
Markus Allemann Switzerland SKOG dnf  
Remy Switzerland OLG Skandia dnf  
Eric Nauru Ultra Boys dnf  
Banne Cayman Islands Sol-Boyz dnf  
Matej Kamenický Czech Republic Lokomotiva Pardubice dnf  
mr.Apo Finland Vehkalahden Veikot dnf  
Sundsviken Norway Frol IL dnf  
Learnjoy China Learnjoy OK dnf