Catching Features

Idre Vinter Comp 2 Downhill

Open:07:00 Sep 16 2010
Close:07:00 Sep 23 2010
Map:/Idre Vinter Comp 3/events/Idre Vinter Comp 3/day1/Downhill.course
Created by:Olof Larén-Sandgren
Description:Not for beginners, but you are welcome to try! Made some changes for the better (I hope) GLHF WT: 10.30
Avg Rating:4.2 / 5.0 (30 votes)

Results

138 official (+28 reruns) 16 comments

1. Pale Finland Vehkalahden Veikot 10:11  *****
2. MuHbl4 Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 10:28  *****
3. KalleBergman Sweden OK Ravinen 10:32  
4. Alri Sweden OK Linné 10:38  *****
4. Daniels Sweden Attunda OK 10:38  *****
4. sundlof Sweden Gävle OK 10:38  *****
7. Knubbe Sweden OK Computer 10:42  
8. Jakenm Sweden Gävle OK 11:10  
9. Lakedaimon Finland Vehkalahden Veikot 11:20  
10. janands Norway Team Pez And Snapple 11:38  *****
11. Challe Sweden Rehns BK 11:40  
12. lorrieq Ireland UCDO Honeybadgers 11:57  *****
13. Forzza Sweden Motala aif ol 12:24  
14. jean France VSO 12:39  *****
14. SlaR Sweden OK Computer 12:39  
16. Ben Sand France viking 12:40  
17. Sergey Shorokhov Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 12:56  
18. Victor Bergstrand Sweden Motala AIF OL 13:00  *****
19. Frzfrz Austria OJE Wappler 13:08  
20. mogd001 New Zealand OK Linné 13:31  
21. JH Finland MS Parma 13:32  
22. MH Norway NTNUI 13:36  
23. Ljung Sweden IKHP 13:42  
24. VoiToi Czech Republic ToiToi Team 13:45  *****
25. RUSIA Guernsey monolit 13:51  
26. Högis Sweden OK Räven 13:57  
27. Heggo Sweden OL4 14:13  *****
28. Paul_Sirum Norway Frol IL 14:17  
29. Sami Norway Freidig 14:42  *****
30. go straight Austria OCFF 14:45  
31. Daynee Sweden OLGY Slayers 15:02  
32. Jocke78 Sweden 16:10  
33. Riento Finland Lappeen Riento 16:18  
34. mansen Sweden GMOK 16:34  *****
35. Thynnmas Norway Team Pez And Snapple 16:37  
36. anjo Sweden OK Orion 16:44  
37. jonnyq Ireland UCDO Honeybadgers 16:55  *****
38. OggePogge Sweden IKHP 17:05  
39. tio Pepe Sweden Kalmar 17:06  
40. Red Sweden Ronneby OK 18:24  
41. A.S.L. Lubina Germany TV Wattenscheid 01 18:48  
42. Philochillo Austria OLC Graz 18:58  *****
43. Luis M Santos Portugal CPOC 19:33  
44. OL1 Austria Ulricehamns OK 19:38  *****
45. Steken Sweden IF Rigor 19:43  
46. Anden Bhutan Eksjö SOK 20:51  *****
47. Vasili Ukraine Kiev 21:06  
48. Grangren Sweden OLGY Slayers 21:21  *****
49. nacho rubio Spain ALCON 21:30  *****
50. -=MoGiLaN=- Belarus O'Belarus 21:35  *****
51. rossmaxmo New Zealand HBOC 22:13  *****
52. PHJ65 Finland SuSe 22:36  
53. Boris Isaikin Russian Federation DINAMO 22:39  *****
54. Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers 23:31  
55. BB King Sweden ÖOK 24:34  
56. gvtoukc France TSN 25:41  
57. Baumann Edouard Switzerland SKOG 26:15  *****
58. color Switzerland converter 29:00  
59. Krasimir Bulgaria Trapezica 29:51  
60. Joel Sweden SOK68 30:41  *****
61. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 31:22  
62. LSV Ukraine O-club 35:30  
63. Tof France Annecy SO 35:53  
64. Danac Czech Republic ONOS Team 37:30  
65. ais United Kingdom syo 38:20  *****
66. Irina Russian Federation o-sport.ru 41:31  
67. Klasse Sweden SOK 43:46  
68. Moren-o Spain OK Rabonen 54:33  
69. noe France VSO 55:01  *****
70. Aitan Kahana Israel Ramat Hasharon 55:04  
71. faure gwenael France VSO 67:21  *****
apnurmee Finland Kalevan Rasti dnf  
mr Sweden OK Linné dnf  
Ola Norway Skeid dnf  
Peter Eriksson Russian Federation LInköpings OK dnf  
korv British Antarctic Territory Absolut OK dnf  
Razz. Sweden OK Linné dnf  
Segisteg Sweden dnf  
olive France esat dnf  
Zhukov Russian Federation Sportident.ru dnf  
sparven Sweden IKHP dnf  
ErkS Sweden Kvarnsvedens OK dnf  
Ehheee Estonia OK Võru dnf  
Anton Dryankov Russian Federation Nizhegorodec dnf  
Trying Sweden dnf  
Ludvig Eriksson Sweden SNO dnf  
Brzi Slovenia OKB dnf  
Davve Latvia IKHP dnf  
King of Tol Italy www.tyrol2010.com dnf  
Fredrik Wigertz Sweden L-100 IF dnf  
Ñåðãåé Russian Federation ÑÄÞØ dnf  
Fippe94 Sweden Stora Tuna OK dnf  
Doogi111 France VASCO dnf  
Kreiberg Denmark OK Roskilde dnf  
Arvid Glowka Germany Borussia Dortmund dnf  
Artem Timakov Russian Federation Rostov-on-Don dnf  
andre de veirman Belgium trol dnf  
clarie United Kingdom ESOC dnf  
ozq Finland Espoon Suunta dnf  
grigoras sorin Romania Cronos Barlad dnf  
CillinC Ireland Raping Routechoices dnf  
Olman Sweden Byasjöns OK dnf  
Captain Quark New Zealand Red Kiwis dnf  
Linus Sweden dnf  *****
Filip Wadsten Sweden OK Landehof dnf  
Preta Brazil Kaapora O.C. dnf  
T6nis Estonia Rakvere OK dnf  
Thor_Norskov Denmark OK_Ost dnf  
yann France EMHM dnf  
Karschtl Germany USV TU Dresden dnf  
anhaktov Russian Federation Sportident.ru dnf  
Vorob'ev Vladimir Moldova Tiras-Orient dnf  
grete Norway Skien OK dnf  
doddo Switzerland ok ravinen dnf  
antfor Sweden L-100 IF dnf  
Carlos Never Gets Lost Spain Peña Guara dnf  
Mala Sweden Hestra IF dnf  
Grigas Portugal Gafanhori dnf  
Jan Petržela Czech Republic Loko Trutnov dnf  
Luis Martin Spain Toledo-o dnf  
Manuel Horta Portugal Gafanhori dnf  
Zbynek Finland Lappeen Riento dnf  
Bobafett Sweden Attunda OK dnf  
Gustaf Sweden OK Hällen dnf  
Jonas Ressem Norway Frol IL dnf  
Freddie Sweden dnf  
Markus Allemann Switzerland SKOG dnf  
Didde Sweden Nyköpings OK dnf  
Vitaliy Mayorov Russian Federation O'Belarus dnf  
Simon Thrane Denmark OK HNIE dnf  
Skodak Czech Republic Slavia Liberec Orienteering dnf  
Henrik Andersson Sweden Bredaryds SOK dnf  
Thomas Natvig Norway NTNUI dnf  
Eric Nauru Ultra Boys dnf  
filip trofast Sweden bredaryds SOK dnf  
Banne Cayman Islands Sol-Boyz dnf  
Eliasson Sweden GMOK dnf  
merl Netherlands Antilles VSO dnf  *****