Catching Features

[HS-Tour] E8 Skummeslöv - Middle

Open:06:00 Sep 23 2010
Close:06:00 Oct 08 2010
Map:/Skummeslöv/events/Skummeslöv/day1/Middle.course
Created by:Jukkis
Description:Last event Skummeslöv Middle distance. As all races here in Skummeslöv this race is also really tricky. Last change to get good position in serie ranking! Hope you have enjoyed all these tournament races. /Knubbe
Avg Rating:4.8 / 5.0 (37 votes)

Results

141 official (+78 reruns) 17 comments

1. Alri Sweden OK Linné 20:10  *****
2. Pale Finland Vehkalahden Veikot 20:13  *****
3. sundlof Sweden Gävle OK 20:28  *****
4. OBT France KLS 20:30  *****
5. SlaR Sweden OK Computer 20:43  *****
6. mansen Sweden GMOK 21:07  *****
7. Yury Masnyy Russian Federation SKIRUNNER.RU 21:33  *****
8. lorrieq Ireland UCDO Honeybadgers 21:50  *****
9. Karl D Sweden OL-Teamet 22:08  
10. Challe Sweden Rehns BK 22:18  
11. Daniels Sweden Attunda OK 22:24  *****
11. Sergey Shorokhov Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 22:24  *****
13. Olof Larén-Sandgren Sweden Växjö OK 22:48  *****
14. Lauri Heikka Finland SK Teurastajat 23:02  *****
15. Jakenm Sweden Gävle OK 23:09  
16. Ljung Sweden IKHP 23:42  
17. MuHbl4 Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 23:52  *****
18. color Switzerland converter 24:51  *****
19. hamilton Sweden OK Linné 24:58  *****
20. Matsubitsu Finland Vehkalahden Veikot 25:03  
21. Razz. Sweden OK Linné 25:32  
22. Thynnmas Norway Team Pez And Snapple 25:47  *****
23. mr Sweden OK Linné 25:51  
24. Daynee Sweden OLGY Slayers 26:11  
25. OggePogge Sweden IKHP 26:59  
26. MH Norway NTNUI 27:50  
27. Steken Sweden IF Rigor 28:29  
28. Kreiberg Denmark OK Roskilde 28:44  
29. mogd001 New Zealand OK Linné 29:05  
30. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 29:07  
31. Ben Sand France viking 29:15  
32. LPasturiza Brazil COSaM 30:25  *****
33. Victor Bergstrand Sweden Motala AIF OL 30:44  *****
33. Philochillo Austria OLC Graz 30:44  
35. bigE Canada Ottawa OC 31:02  *****
36. Goran Winblad Sweden Rehns BK 31:23  *****
37. janands Norway Team Pez And Snapple 32:12  *****
38. Hallmen Sweden OL4 33:02  
39. Aakoo Finland 34:59  
40. Trying Sweden 35:15  
41. Forzza Sweden Motala aif ol 36:34  
42. PHJ65 Finland SuSe 36:45  
43. gvtoukc France TSN 37:40  
44. Artem Timakov Russian Federation Rostov-on-Don 38:18  
45. -=MoGiLaN=- Belarus O'Belarus 38:21  *****
46. andre de veirman Belgium trol 38:25  
47. Vinogradov Mikhail Russian Federation Alfta-Ösa OK 38:27  *****
48. Red Sweden Ronneby OK 38:39  
49. Meissi Finland Lappeen Riento 39:05  
50. Koliasik Russian Federation peppers 39:26  
51. JH Finland MS Parma 39:47  
52. Hjerrild Denmark neXus OK 39:55  
53. MatteA Virgin Islands OK Tisaren 41:00  
54. Tomo Sweden OK Skogsvargarna 41:38  *****
55. jean France VSO 43:30  
56. Matej Kamenický Czech Republic Lokomotiva Pardubice 44:31  *****
57. Krasimir Bulgaria Trapezica 45:56  
58. Skodak Czech Republic Slavia Liberec Orienteering 49:22  
59. lostinthewood Cocos Islands AAA 49:33  *****
60. Charlie DeWeese United States WCOC 49:48  *****
61. LSV Ukraine O-club 50:14  
62. Olman Sweden Byasjöns OK 50:33  
63. Michael Granqvist Sweden OK Ravinen 52:41  
64. A.Childs United States GMOC 54:06  
65. Adam Bedrich Wanek Czech Republic Loko Trutnov 54:57  
66. Bu² France VSO 56:54  
67. Ugglan Sweden Malungs OK 59:19  *****
68. Baumann Edouard Switzerland SKOG 62:05  *****
69. andis Latvia azimuts 66:12  *****
70. Linus Sweden 69:52  *****
71. faure gwenael France VSO 72:27  *****
72. Irina Russian Federation o-sport.ru 76:17  
73. gab France vhso 77:00  
74. Luis Martin Spain Toledo-o 78:21  
75. Bobafett Sweden Attunda OK 82:45  
76. Klasse Sweden SOK 90:56  
77. PoznaAndras Hungary VBTSE 105:54  *****
78. chung chi ming Hong Kong Akinallance 130:41  
79. noambrin Israel modien 148:32  
Blackburn Finland TP dnf  
Ben France TAD dnf  
agustincb Spain Calasparra dnf  
Vexi Finland Rajamäen Rykmentti dnf  
Ola Norway Skeid dnf  
Storesandgubben Norway Express dnf  
Lakedaimon Finland Vehkalahden Veikot dnf  
bzou France Dijon dnf  
Vicko Czech Republic SSU dnf  
korv British Antarctic Territory Absolut OK dnf  
Ivar Lundanes Norway Södertälje-Nykvarn Orientering dnf  
Segisteg Sweden dnf  
Nils Schmiedeberg Germany Turbine Neubrandenburg dnf  
Anton Dryankov Russian Federation Nizhegorodec dnf  
Knubbe Sweden OK Computer dnf  
Grueni Austria Youth Team Austria dnf  
MariusG Lithuania OK Ravinen dnf  
Brzi Slovenia OKB dnf  
Frzfrz Austria OJE Wappler dnf  
Grangren Sweden OLGY Slayers dnf  
Fippe94 Sweden Stora Tuna OK dnf  
tio Pepe Sweden Kalmar dnf  
A.S.L. Lubina Germany TV Wattenscheid 01 dnf  
MishaMatveev United States QOC dnf  
O-funk Norway Tyrving dnf  
Kobrik Czech Republic TATRAN JABLONEC dnf  
CillinC Ireland Raping Routechoices dnf  
honzau United States SDO dnf  
SERG Russian Federation dnf  
BB King Sweden ÖOK dnf  
Captain Quark New Zealand Red Kiwis dnf  
JohRid Sweden OK Linné dnf  
rossmaxmo New Zealand HBOC dnf  
Terkelsen Finland LS-37 dnf  
RUSIA Guernsey monolit dnf  
yann France EMHM dnf  
birk Norway Konnerud dnf  
Paul_Sirum Norway Frol IL dnf  
GeneO New Zealand NWOC dnf  
antfor Sweden L-100 IF dnf  
Carlos Never Gets Lost Spain Peña Guara dnf  
Mala Sweden Hestra IF dnf  
Ranie Sweden Bredareds IF dnf  
Riento Finland Lappeen Riento dnf  
JMH Finland Lappeen Riento dnf  
go straight Austria OCFF dnf  
Vegard Ressem Norway Frol IL dnf  
Freddie Sweden dnf  
Holger Vangsbjerg Petersen Denmark OK Gorm dnf  
runit Canada GHO dnf  
Didde Sweden Nyköpings OK dnf  
JimmyStardust Norway IL Tyrving dnf  
Charlie the Unicorn Austria WiN Team dnf  
Remy Switzerland OLG Skandia dnf  
Vitaliy Mayorov Russian Federation O'Belarus dnf  
leckan Sweden ORIENTERINGSKLUBBEN OK KARE dnf  
Henrik Andersson Sweden Bredaryds SOK dnf  
Eric Nauru Ultra Boys dnf  
defix France Orient'Express dnf  
Tobias Kamenický Czech Republic Lokomotiva Pardubice dnf  
dinu Switzerland OLG Skandia dnf  
mr.Apo Finland Vehkalahden Veikot dnf