Catching Features

(ITA-TOUR) Stage 7 Arcinazzo

Open:08:00 Aug 12 2010
Close:08:00 Aug 27 2010
Map:/race 8 arcinazzo.81/events/race 8 arcinazzo.81/day1/Course0.course
Created by:stampfo
Description:sprint race near rome no costum trees
Avg Rating:4.4 / 5.0 (45 votes)

Results

207 official (+78 reruns) 17 comments

1. Korik Ukraine 17:17  *****
1. Ðóñåöêèé Ñåðãåé Ukraine 17:17  *****
3. Êîðñàð Ukraine Monolit 17:29  
4. Ljung Sweden IKHP 17:58  *****
5. Pale Finland Vehkalahden Veikot 18:03  
6. Knubbe Sweden OK Computer 18:08  
7. Alri Sweden OK Linné 18:10  *****
8. Yury Masnyy Russian Federation SKIRUNNER.RU 18:28  *****
9. rutten Norway NTNUI 18:36  
10. lorrieq Ireland UCDO Honeybadgers 18:43  *****
11. Daniels Sweden Attunda OK 18:52  *****
12. mansen Sweden GMOK 19:14  *****
12. OBT France KLS 19:14  *****
14. mr Sweden OK Linné 19:16  
15. sundlof Sweden Gävle OK 19:24  
16. wangis Sweden OLGY Slayers 19:33  *****
17. Thynnmas Norway Team Pez And Snapple 19:42  
18. Sami Norway Freidig 19:55  *****
19. Charlie the Unicorn Austria WiN Team 19:59  
20. Sergey Shorokhov Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 20:03  *****
21. Vojcek Czech Republic SSU 20:17  
22. Captain Quark New Zealand Red Kiwis 20:35  *****
23. Wejan Sweden OLGY Slayers 20:49  
24. Board Norway NTNUI 20:56  
25. MCmack Sweden Kexholms SK 21:03  *****
25. Rixel Isle of Man L0ng Runn3r$ 21:03  
27. Kvicken Sweden Forsa Ok 21:06  
28. Philochillo Austria OLC Graz 21:11  *****
29. SlaR Sweden OK Computer 21:12  
29. Valverde Sweden OK Hällen 21:12  
31. Kent Sweden Haninge SOK 21:13  
32. A.S.L. Lubina Germany TV Wattenscheid 01 21:15  
33. airlinefox Switzerland OLV Baselland 21:26  
34. sparven Sweden IKHP 21:32  
34. janands Norway Team Pez And Snapple 21:32  
36. Kreiberg Denmark OK Roskilde 21:33  
37. Victor Bergstrand Sweden Motala AIF OL 21:38  *****
38. jover Belgium OMEGA 21:39  *****
39. Calle Stenberg Sao Tome & Principe OK Skogshjortarna 21:41  
40. mogd001 New Zealand OK Linné 21:46  
41. Forzza Sweden Motala aif ol 21:50  
42. Torgny Sweden Ronneby OK 21:54  *****
43. Grangren Sweden OLGY Slayers 21:55  
44. Ludvig Eriksson Sweden SNO 21:58  
45. Fredde Sweden nxtg 22:04  
46. OggePogge Sweden IKHP 22:16  
46. Elxigo Antarctica SOL-BoyZ 22:16  
48. Challe Sweden Rehns BK 22:19  
49. Matsubitsu Finland Vehkalahden Veikot 22:24  
50. LPasturiza Brazil COSaM 22:29  *****
51. Daynee Sweden OLGY Slayers 22:30  
52. Hannibal Ukraine 22:37  
53. jonnyq Ireland UCDO Honeybadgers 22:43  *****
54. Erik Bommarn Sweden Gävle OK 22:46  
55. OJ United Kingdom SYO 22:56  *****
56. R Anderson Canada Ottawa OC 22:58  
56. Steken Sweden IF Rigor 22:58  
58. BABSY Israel Ramat Hasharon 23:26  
59. Sugvaldsen Norway Nydalens SK 23:30  *****
59. Bejmarn Sweden Freluga Farmers 23:30  
61. PHJ65 Finland SuSe 23:43  
62. JH Finland MS Parma 23:44  
63. Grueni Austria Youth Team Austria 23:45  
64. apnurmee Finland Kalevan Rasti 23:49  
65. Manuel Horta Portugal Gafanhori 23:56  
66. Mariana Moreira Portugal CPOC 24:11  
67. Ben Sand France viking 24:20  
68. jeb France VSO 24:28  *****
69. erikblomgren Sweden Swedish Ski-O Mafia 24:54  
70. HuggE Saudi Arabia SOL-BoyZ 24:57  *****
71. ittam Sweden IKHP 25:08  
72. Anden Bhutan Eksjö SOK 25:12  *****
73. Krasimir Bulgaria Trapezica 25:20  
74. VoiToi Czech Republic ToiToi Team 25:22  
75. RUSIA Guernsey monolit 26:05  
76. Carlos Never Gets Lost Spain Peña Guara 26:27  *****
77. Sleipner Iceland OK Gynge 26:38  
78. Strand Sweden GMOK 26:43  
79. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 26:48  
80. Högis Sweden OK Räven 26:55  
81. Affro Sweden Falköpings AIK OK 26:56  
82. sailormoon Austria SU Klagenfurt 27:08  
82. Luis M Santos Portugal CPOC 27:08  
84. hamilton Sweden OK Linné 27:09  *****
85. Peter Öberg Sweden OK Hällen 27:29  
86. Jens Sweden Furåsens OK 27:31  
87. CillinC Ireland Raping Routechoices 27:38  
88. cherries New Zealand HBOC 27:46  
89. Flynn New Zealand North West 28:04  
90. gvtoukc France TSN 28:26  
91. Stenstad Norway Oppsal IF 28:27  
92. gab France vhso 28:44  
93. terka Czech Republic Tatran Jablonec 28:56  
94. go straight Austria OCFF 29:12  
95. CHUCHI NIETO Spain NAVALCAN 29:34  
96. Steph Clement-Agoni France TSO 30:00  
97. stevegregg United States BAOC 30:04  
98. wejo Sweden Småland 30:06  *****
99. andre de veirman Belgium trol 30:18  
99. Bobafett Sweden Attunda OK 30:18  
101. tio Pepe Sweden Kalmar 30:48  
102. -=MoGiLaN=- Belarus O'Belarus 31:01  *****
103. Didde Sweden Nyköpings OK 31:11  
104. Bu² France VSO 31:25  
105. fasodes Ukraine Odessa 31:27  
106. Peter Eriksson Russian Federation LInköpings OK 31:29  
107. Mala Sweden Hestra IF 31:46  
108. Nils Rolf Owensjö Sweden Åstrandens IF 32:20  *****
109. Klasse Sweden SOK 32:39  
110. Ehheee Estonia OK Võru 32:49  
111. Linus Sweden 33:23  *****
112. LSV Ukraine O-club 33:26  
113. Gustav Boquist Sweden IK Uven 33:27  
114. Moa Sweden SNO 34:05  
115. Baumann Edouard Switzerland SKOG 34:50  *****
116. Gustaf Sweden OK Hällen 35:33  
117. Tiago Romao Portugal Gafanhori 36:02  
118. Georgia New Zealand PAPO 36:04  
119. Remy Switzerland OLG Skandia 36:30  
120. Olman Sweden Byasjöns OK 36:32  
121. Kojon Netherlands HOC93 36:41  *****
122. Aitan Kahana Israel Ramat Hasharon 36:56  *****
123. Tof France Annecy SO 38:29  
124. halali Switzerland OLG Bern 39:23  
125. Tom Italy NTNUI 39:33  
126. Alfredsson Sweden Ok Tylöskog 39:45  
127. Oeil de Lynx France VSO 41:58  
128. Danac Czech Republic ONOS Team 42:36  
129. Irina Russian Federation o-sport.ru 42:44  
130. jean France VSO 44:28  
131. JDP United States QOC 45:58  *****
132. KampfWurst84 Germany 46:06  
133. Linus Landergren Sweden Hestra if 46:19  
134. mahlberger Sweden Hestra IF 48:19  
135. Orientaman Spain ALCON 49:00  
136. arthurd United States ROC 49:02  
137. pahan Russian Federation Kaliningrad 49:21  
138. Chy Nick Ukraine Odessa 49:49  
139. Boris Isaikin Russian Federation DINAMO 51:40  
140. Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers 52:35  
141. Stephan Germany OC Schwaben 53:31  
142. hikook Mali hhoc 54:19  
143. jarufe Spain APA Liceo 56:05  
144. Diogo Barradas Portugal CPOC 56:43  
145. AlanP France Annecy SO 58:38  
146. faure gwenael France VSO 61:52  *****
147. Vexi Finland Rajamäen Rykmentti 62:38  
148. joergen Czech Republic SKOB ZLIN 64:23  *****
149. NG Israel Modi'in 70:10  
150. Skodak Czech Republic Slavia Liberec Orienteering 70:39  
151. Jadir Brazil COC 72:54  
152. Daria Russian Federation o-sport.ru 78:47  
JoLi Sweden IF Hallby SOK dnf  
TC Sweden Malungs OK Skogsmårdarna dnf  
aroz Finland Kalevan Rasti dnf  
Ola Norway Skeid dnf  
Storesandgubben Norway Express dnf  
Nils Schmiedeberg Germany Turbine Neubrandenburg dnf  
Steffen Germany OC Schwaben dnf  
andronkuls Latvia Ziemelkurzeme dnf  
manuel Spain ALCON dnf  
ErkS Sweden Kvarnsvedens OK dnf  
Anton Dryankov Russian Federation Nizhegorodec dnf  
pepperoni Sweden GMOK dnf  
Karl D Sweden OL-Teamet dnf  
Trying Sweden dnf  
Joe Berg Sweden OK Älgen dnf  
Posed Czech Republic Tatran Jablonec dnf  
MariusG Lithuania OK Ravinen dnf  
Brzi Slovenia OKB dnf  
King of Tol Italy www.tyrol2010.com dnf  
Remitz Bhutan OK Orinto dnf  
Fippe94 Sweden Stora Tuna OK dnf  
Arvid Glowka Germany Borussia Dortmund dnf  
Kobrik Czech Republic TATRAN JABLONEC dnf  
ozq Finland Espoon Suunta dnf  
Hulda Sweden OM Orion dnf  
Charlie DeWeese United States WCOC dnf  
shurik Ukraine OK Orion dnf  
T6nis Estonia Rakvere OK dnf  
ChristianB Switzerland dnf  
Heggo Sweden OL4 dnf  
Paul_Sirum Norway Frol IL dnf  
JOK77D Finland OK77 dnf  
hugo thorell Sweden OK Ravinen dnf  
antfor Sweden L-100 IF dnf  
tastaiwan United States MNOC, CTOA dnf  
blazo Serbia Rtanj dnf  
jasiekpol Poland MKS Pogoñ Siedlce dnf  
OG Sweden Ok Linne´ dnf  
Jan Petržela Czech Republic Loko Trutnov dnf  
richi Spain toledo dnf  
Zbynek Finland Lappeen Riento dnf  
Meissi Finland Lappeen Riento dnf  
jegger Switzerland OLV Hindelbank dnf  
Riento Finland Lappeen Riento dnf  
Jonas Ressem Norway Frol IL dnf  
melkerjohansson Sweden OK Orion dnf  
Freddie Sweden dnf  
Adam Bedrich Wanek Czech Republic Loko Trutnov dnf  
Markus Allemann Switzerland SKOG dnf  
jonas Eriksson Sweden Stora Tuna IK dnf  
Mikkelaaen Denmark Farum ok dnf  
natalia Spain Liceo dnf  
Vitaliy Mayorov Russian Federation O'Belarus dnf  
Antonio Horta Portugal Gafanhori dnf  
Simon Thrane Denmark OK HNIE dnf