Catching Features

TUNA CONTEST

Open:08:00 Jul 06 2010
Close:08:00 Jul 13 2010
Map:/Kul Karta/events/TUNA CONTEST/day1/Contestcourse.course
Created by:Nataliya
Description:
Avg Rating:3.9 / 5.0 (23 votes)

Results

88 official (+28 reruns) 11 comments

1. rutten Norway NTNUI 31:04  
2. Pale Finland Vehkalahden Veikot 31:13  *****
3. tschive Norway Bækkelagets SK 31:28  *****
4. Andersen (2) Sweden IK Gandvik 31:31  *****
5. Thynnmas Norway Team Pez And Snapple 31:36  *****
6. Sergey Shorokhov Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 31:44  *****
7. Ljung Sweden IKHP 31:46  *****
8. Arvid Glowka Germany Borussia Dortmund 31:50  
8. Daynee Sweden OLGY Slayers 31:50  
10. test2 (2) East Timor test2 31:54  
11. Koliasik Russian Federation peppers 31:57  
12. thiago Brazil Fuzileiros Navais 32:06  
13. Ivo Kamenarov Bulgaria Stora Tuna OK 32:08  
14. LarZsa Sweden Hestra IF 32:14  
15. jeschke Austria OLG Stroeck 32:20  
16. MuHbl4 Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 32:23  
17. Hallmen Sweden OL4 32:25  
18. LPasturiza Brazil COSaM 32:31  *****
19. janands Norway Team Pez And Snapple 32:34  
20. Ben Sand France viking 32:41  
21. Artem Timakov Russian Federation Rostov-on-Don 32:42  
22. Forzza Sweden Motala aif ol 32:43  
23. Anton Karlsson Sweden OK Kullingshof 32:52  *****
24. Steken Sweden IF Rigor 32:54  
25. Jocke78 Sweden 32:59  
26. Andersen Sweden IK Gandvik 33:04  *****
27. Anton Dryankov Russian Federation Nizhegorodec 33:12  
28. andre de veirman Belgium trol 33:22  
29. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 33:26  
30. antfor Sweden L-100 IF 33:28  
31. sparven Sweden IKHP 33:36  
32. Marre92 Sweden OK Rodhen 33:39  
33. jeb France VSO 33:41  *****
34. Mariana Moreira Portugal CPOC 33:43  
35. BABSY Israel Ramat Hasharon 33:55  
36. Luis M Santos Portugal CPOC 33:56  
37. Carlos Never Gets Lost Spain Peña Guara 34:01  
38. Val France Orient'alp 34:03  
39. Leizer Sweden Tolered-Utby OL 34:05  
40. jean (4) France VSO 34:13  
41. Red Sweden Ronneby OK 34:19  
42. mangenilsson Sweden LOK 34:22  
43. offa Sweden Tuna 34:26  
44. lorrieq Ireland UCDO Honeybadgers 34:51  *****
45. Tiago Romao Portugal Gafanhori 35:03  
46. Anton Dryankov (2) Russian Federation Nizhegorodec 35:18  
47. bigluc Italy Polisportiva Masi 35:19  *****
48. Boris Isaikin Russian Federation DINAMO 35:20  
48. jegger Switzerland OLV Hindelbank 35:20  *****
50. PHJ65 Finland SuSe 35:27  
50. Grann (2) Norway NTNUI 35:27  *****
52. Riento Finland Lappeen Riento 35:43  
53. Mala Sweden Hestra IF 35:49  
54. jean (3) France VSO 35:54  
55. jonnyq Ireland UCDO Honeybadgers 36:10  *****
56. BLegg United States ORCA 36:15  
57. jean (2) France VSO 36:16  
58. stampfo Italy www.tyrol2010.com 36:23  *****
59. Bobafett (2) Sweden Attunda OK 36:26  
60. Lars OK GORM Denmark OK GORM 36:43  
61. Trying Sweden 36:46  
61. wejo Sweden Småland 36:46  *****
63. Krasimir Bulgaria Trapezica 36:57  
64. Jackie (2) United Kingdom BOK 37:01  
65. jonas Eriksson (2) Sweden Stora Tuna IK 37:10  
66. Hannibal (2) Ukraine 37:19  
67. Bobafett Sweden Attunda OK 37:50  *****
68. Grueni Austria Youth Team Austria 38:07  
69. Ehheee Estonia OK Võru 38:13  
70. Peter Eriksson Russian Federation LInköpings OK 38:37  
71. stampfo (2) Italy www.tyrol2010.com 39:04  
72. honzau United States SDO 39:18  
73. gvtoukc France TSN 39:45  
74. malejs Latvia OK Meridians 39:53  
75. BB King Sweden ÖOK 42:07  
76. Freddie Sweden 42:57  
77. Jackie United Kingdom BOK 43:35  
78. jean France VSO 43:46  
79. Moren-o Spain OK Rabonen 45:13  
80. Baumann Edouard Switzerland SKOG 45:17  *****
81. Linus Sweden 46:39  *****
82. Erik M (2) Sweden Ok Nolaskogsarna 48:42  
83. Adam Bedrich Wanek Czech Republic Loko Trutnov 50:59  
84. jonas Eriksson (3) Sweden Stora Tuna IK 51:09  
85. Didde (4) Sweden Nyköpings OK 52:04  
86. Orjan Emanuelsson Sweden Tolered-Utby OL 52:06  
87. Joel Sweden SOK68 52:24  *****
88. Meissi (2) Finland Lappeen Riento 54:03  
89. runit Canada GHO 58:35  
90. noe (2) France VSO 60:40  
91. noe (3) France VSO 68:17  
92. plodernator United Kingdom BOK 75:30  *****
93. PoznaAndras Hungary VBTSE 78:43  
94. Irina Russian Federation o-sport.ru 87:08  
95. Vilperi (2) Finland Kalevan Rasti 88:56  
96. Vorob'ev Vladimir Moldova Tiras-Orient 96:59  
mansen Sweden GMOK dnf  
Brzi Slovenia OKB dnf  
Fredrik Wigertz Sweden L-100 IF dnf  
Zbynek Finland Lappeen Riento dnf  
A.S.L. Lubina Germany TV Wattenscheid 01 dnf  
Vilperi Finland Kalevan Rasti dnf  
Meissi Finland Lappeen Riento dnf  
LSV Ukraine O-club dnf  
noe France VSO dnf  
go straight Austria OCFF dnf  
Didde Sweden Nyköpings OK dnf  
Nataliya (2) Russian Federation dnf  *****
LPasturiza (2) Brazil COSaM dnf  
Didde (2) Sweden Nyköpings OK dnf  
Val (2) France Orient'alp dnf  
Tiago Leal (2) Portugal Gafanhori dnf  
duncan (2) Scotland tay dnf  
Markus Allemann (2) Switzerland SKOG dnf  
Didde (3) Sweden Nyköpings OK dnf  
Markus Allemann (3) Switzerland SKOG dnf