Catching Features

nice

Open:08:00 Aug 12 2010
Close:08:00 Aug 19 2010
Map:/cf cf/events/Very Short/day1/Leg 2.course
Created by:Mikkelaaen
Description:
Avg Rating:3.0 / 5.0 (13 votes)

Results

92 official (+17 reruns) 7 comments

1. mr Sweden OK Linné 18:36  
2. Êîðñàð Ukraine Monolit 18:39  
3. OggePogge Sweden IKHP 18:47  
4. Korik Ukraine 18:54  
5. Begiz Sweden Södertälje-Nykvarn Orientering 18:58  
6. janands Norway Team Pez And Snapple 19:04  
7. OBT France KLS 19:05  *****
8. apnurmee Finland Kalevan Rasti 19:08  
9. erikblomgren Sweden Swedish Ski-O Mafia 19:10  
10. Arvid Glowka Germany Borussia Dortmund 19:11  
11. Philochillo Austria OLC Graz 19:17  *****
12. Sami Norway Freidig 19:18  *****
13. lorrieq Ireland UCDO Honeybadgers 19:28  *****
14. ittam Sweden IKHP 19:31  
15. Kreiberg Denmark OK Roskilde 19:32  
16. LarZsa Sweden Hestra IF 19:33  
17. Victor Bergstrand Sweden Motala AIF OL 19:42  
17. Thynnmas Norway Team Pez And Snapple 19:42  
19. Grueni Austria Youth Team Austria 19:44  
20. Forzza Sweden Motala aif ol 19:48  
21. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 20:05  
22. Manuel Horta Portugal Gafanhori 20:13  
23. Tiago Romao Portugal Gafanhori 20:16  
24. Mariana Moreira Portugal CPOC 20:17  
25. Krasimir Bulgaria Trapezica 20:19  
25. CillinC Ireland Raping Routechoices 20:19  
27. Mala Sweden Hestra IF 20:24  
27. mahlberger Sweden Hestra IF 20:24  
29. Riento Finland Lappeen Riento 20:25  
30. Luis M Santos Portugal CPOC 20:31  
31. PMH Denmark Malungs OK Skogsmårdarna 20:32  
32. Captain Quark New Zealand Red Kiwis 20:43  *****
32. antfor Sweden L-100 IF 20:43  
34. Serg Doronin Russian Federation SneGoVik o-team 20:48  
35. Steken Sweden IF Rigor 20:52  
36. Sergey Shorokhov Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 20:56  
37. Anton Dryankov Russian Federation Nizhegorodec 21:10  
38. Sugvaldsen Norway Nydalens SK 21:21  
39. PHJ65 Finland SuSe 21:25  
40. matze s. Austria OLC Wienerwald 21:29  
41. Ludvig Eriksson Sweden SNO 21:31  
42. Carlos Never Gets Lost Spain Peña Guara 21:39  
43. Steph Clement-Agoni France TSO 21:42  
44. -=MoGiLaN=- Belarus O'Belarus 21:45  *****
44. Strand Sweden GMOK 21:45  
44. KaiserChief Austria ASKÖ Henndorf 21:45  
47. Moa Sweden SNO 21:46  
48. Charlie the Unicorn Austria WiN Team 21:51  
49. Zbynek Finland Lappeen Riento 21:57  
49. stevegregg United States BAOC 21:57  
51. Ben Sand France viking 22:13  
52. go straight Austria OCFF 22:24  
53. Olman Sweden Byasjöns OK 22:46  
54. Tof France Annecy SO 22:49  
55. gvtoukc France TSN 22:52  
56. Linus Landergren Sweden Hestra if 23:13  
57. Remitz Bhutan OK Orinto 23:30  
58. cherries New Zealand HBOC 23:36  
59. Boris Isaikin Russian Federation DINAMO 23:37  *****
60. RUSIA Guernsey monolit 23:38  
61. Tiago Leal Portugal Gafanhori 23:49  
62. sailormoon Austria SU Klagenfurt 23:54  
63. melkerjohansson Sweden OK Orion 24:04  
64. Stenstad Norway Oppsal IF 24:25  
65. Flynn New Zealand North West 24:45  
66. Trying Sweden 24:48  
67. Steffen Germany OC Schwaben 25:01  
68. tio Pepe Sweden Kalmar 25:15  
69. Oeil de Lynx France VSO 25:44  
70. Gustaf Sweden OK Hällen 25:45  
71. Freddie Sweden 26:23  
72. Davve Latvia IKHP 28:17  
73. Tobinho Sweden IKHP 28:34  *****
74. Bobafett Sweden Attunda OK 29:37  
75. Adam Bedrich Wanek Czech Republic Loko Trutnov 30:13  
76. Vitaliy Mayorov Russian Federation O'Belarus 31:11  
77. andersson Sweden Tullinge SK 32:01  
78. Irina Russian Federation o-sport.ru 34:55  
79. Baumann Edouard Switzerland SKOG 38:36  *****
80. OG Sweden Ok Linne´ 38:39  
81. Andrej Furucz Slovakia Farmaceut Bratislava 39:10  
82. faure gwenael France VSO 46:59  *****
83. Bu² France VSO 47:12  
84. Markus Allemann Switzerland SKOG 49:00  *****
85. Linus Sweden 57:09  *****
Peter Eriksson Russian Federation LInköpings OK dnf  
David G Sweden IKHP dnf  
O-funk Norway Tyrving dnf  
Joel Sweden SOK68 dnf  
Högis Sweden OK Räven dnf  
jonas Eriksson Sweden Stora Tuna IK dnf  
Lime Sweden Tullinge SK dnf  *****