Catching Features

UpplandsOL!! Day1 Sprint

Open:08:00 Aug 02 2010
Close:08:00 Aug 17 2010
Map:/berget/events/Sörmland/day1/Sprint Day1.course
Created by:OggePogge
Description:Big misstake of me :( the 2 above is the same races as "green och fast". Here comes UpplandsOL, I promise a beautyful race!
Avg Rating:4.3 / 5.0 (21 votes)

Results

155 official (+35 reruns) 3 comments

1. mr Sweden OK Linné 10:49  *****
2. MCmack Sweden Kexholms SK 10:52  
3. Lakedaimon Finland Vehkalahden Veikot 11:00  
4. Korik Ukraine 11:01  *****
5. mansen Sweden GMOK 11:06  
6. Pale Finland Vehkalahden Veikot 11:11  
6. Êîðñàð Ukraine Monolit 11:11  *****
8. Yury Masnyy Russian Federation SKIRUNNER.RU 11:12  *****
9. Ðóñåöêèé Ñåðãåé Ukraine 11:14  *****
10. Eirik Norway NTNUI 11:16  
11. Ljung Sweden IKHP 11:19  *****
12. Lee Sweden Södertälje-Nykvarn Orientering 11:21  
13. rutten Norway NTNUI 11:25  
13. Daniels Sweden Attunda OK 11:25  
13. AKO Denmark FIF Hillerød 11:25  
16. OBT France KLS 11:26  *****
17. Arvid Glowka Germany Borussia Dortmund 11:29  
18. SlaR Sweden OK Computer 11:32  
19. Matsubitsu Finland Vehkalahden Veikot 11:34  
20. R Anderson Canada Ottawa OC 11:37  
21. Daynee Sweden OLGY Slayers 11:41  
22. Elxigo Antarctica SOL-BoyZ 11:47  
23. Captain Quark New Zealand Red Kiwis 11:57  
24. sundlof Sweden Gävle OK 11:58  
24. jeb France VSO 11:58  *****
26. wangis Sweden OLGY Slayers 12:03  *****
27. Anders Karlsson Sweden Tumba Mälarhöjden OK 12:09  
28. Forzza Sweden Motala aif ol 12:17  
29. T6nis Estonia Rakvere OK 12:27  
30. Affro Sweden Falköpings AIK OK 12:28  
31. Fredrik Wigertz Sweden L-100 IF 12:38  
32. Paul_Sirum Norway Frol IL 12:44  
32. BABSY Israel Ramat Hasharon 12:44  
34. janands Norway Team Pez And Snapple 12:54  
35. shurik Ukraine OK Orion 12:58  
36. thiago Brazil Fuzileiros Navais 13:13  
37. Torgny Sweden Ronneby OK 13:14  
38. Carlos Never Gets Lost Spain Peña Guara 13:32  
39. Joe Berg Sweden OK Älgen 13:44  
40. ais United Kingdom syo 13:47  
41. Peter Eriksson Russian Federation LInköpings OK 13:57  
41. erikblomgren Sweden Swedish Ski-O Mafia 13:57  
43. Martin_Regborn Sweden Hagaby GoIF 14:14  
44. MatteA Virgin Islands OK Tisaren 14:17  
45. RUSIA Guernsey monolit 14:26  
45. jeschke Austria OLG Stroeck 14:26  
47. wejo Sweden Småland 14:27  *****
48. Trying Sweden 14:29  
49. gvtoukc France TSN 14:49  
50. Moa Sweden SNO 14:50  
51. Philochillo Austria OLC Graz 14:57  *****
51. Mala Sweden Hestra IF 14:57  
53. KaiserChief Austria ASKÖ Henndorf 15:04  
53. Gustav Boquist Sweden IK Uven 15:04  
55. andre de veirman Belgium trol 15:22  
56. Boris Isaikin Russian Federation DINAMO 15:26  *****
57. jegger Switzerland OLV Hindelbank 15:29  
58. Nelsonn Portugal CPOC 15:40  
59. Fippe94 Sweden Stora Tuna OK 15:41  
60. Ben Sand France viking 15:49  
61. PHJ65 Finland SuSe 15:50  
62. Eevert97 Finland Kangasala SK 15:52  
63. antfor Sweden L-100 IF 16:01  
64. Mariana Moreira Portugal CPOC 16:23  
65. go straight Austria OCFF 16:45  
66. stevegregg United States BAOC 16:46  
66. Nils Rolf Owensjö Sweden Åstrandens IF 16:46  *****
68. sparven Sweden IKHP 17:01  
69. Bobafett Sweden Attunda OK 17:05  
70. Charlie the Unicorn Austria WiN Team 17:19  
71. Michael Granqvist Sweden OK Ravinen 17:38  
72. MiniHenke Sweden Ronneby OK 17:41  
73. cherries New Zealand HBOC 17:43  
74. Jossan Sweden Eksjö SOK 17:47  
75. Luis M Santos Portugal CPOC 17:51  
76. Mikkelaaen Denmark Farum ok 17:54  
77. Tof France Annecy SO 18:09  
78. mahlberger Sweden Hestra IF 18:20  
79. Riento Finland Lappeen Riento 18:26  
80. Meissi Finland Lappeen Riento 18:37  
81. Rulle Sweden IFK Göteborg 19:26  
82. Olman Sweden Byasjöns OK 19:39  
83. sailormoon Austria SU Klagenfurt 19:58  
84. Freddie Sweden 20:03  
85. Bertram Denmark Tisvilde hegn OK 20:12  
86. halali Switzerland OLG Bern 20:13  
87. Baumann Edouard Switzerland SKOG 20:42  *****
88. Bu² France VSO 20:52  
89. Rejler Denmark SOK 21:47  
90. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 22:22  
91. Akva Ukraine Odessa 22:40  
92. Vacant Brunei Sol-Boyz 22:42  
93. -=MoGiLaN=- Belarus O'Belarus 22:46  *****
94. Linus Landergren Sweden Hestra if 22:54  
95. melkerjohansson Sweden OK Orion 22:56  
96. Sylvain Emo France COBS 23:06  
97. Stenstad Norway Oppsal IF 23:32  
98. jonas Eriksson Sweden Stora Tuna IK 23:57  
99. Elise France Scapa Nancy 24:13  
99. Gustaf Sweden OK Hällen 24:13  
101. Charlie DeWeese United States WCOC 25:13  *****
102. David G Sweden IKHP 25:45  
103. CillinC Ireland Raping Routechoices 25:47  
104. jean France VSO 28:26  
105. Vexi Finland Rajamäen Rykmentti 28:44  
106. Davve Latvia IKHP 28:49  
107. Emiliyan Onoufriev Bulgaria Sever Pleven 28:52  
108. Hacon Bacon Sweden Karpen Suunnistajat 29:07  *****
109. Irina Russian Federation o-sport.ru 29:11  
110. Oeil de Lynx France VSO 32:00  
111. Linus Sweden 37:31  *****
112. AlanP France Annecy SO 49:00  
113. Aitan Kahana Israel Ramat Hasharon 72:13  
114. NG Israel Modi'in 84:48  
OJ United Kingdom SYO dnf  
gab France vhso dnf  
Nysse Sweden OK Tyr dnf  
LinusBohman Sweden Malungs OK dnf  
Tom Italy NTNUI dnf  
Flippo Spain Xinoxano dnf  
manuel Spain ALCON dnf  
Amanda Sweden Lunnervikens OK dnf  
Anton Dryankov Russian Federation Nizhegorodec dnf  
Grueni Austria Youth Team Austria dnf  
Ludvig Eriksson Sweden SNO dnf  
Victor Bergstrand Sweden Motala AIF OL dnf  
Tobinho Sweden IKHP dnf  
Brzi Slovenia OKB dnf  
King of Tol Italy www.tyrol2010.com dnf  
Remitz Bhutan OK Orinto dnf  
Kasper Westman Sweden VSOK dnf  
Mighty Quinn Sweden SOL-BoyZ dnf  
A.S.L. Lubina Germany TV Wattenscheid 01 dnf  
O-funk Norway Tyrving dnf  
Helder Marcolino Portugal GD4C dnf  
ozq Finland Espoon Suunta dnf  
Gosha18 France VHSO dnf  
Orientaman Spain ALCON dnf  
Halvor Eid Nielsen Norway NTNUI dnf  
GAndrey Brazil COGA dnf  
Susen Loesch Germany USV Jena dnf  
grete Norway Skien OK dnf  
hugo thorell Sweden OK Ravinen dnf  
blazo Serbia Rtanj dnf  
jasiekpol Poland MKS Pogoñ Siedlce dnf  
DBS Oggi Sweden OLGY Slayers dnf  
Zbynek Finland Lappeen Riento dnf  
Tiago Romao Portugal Gafanhori dnf  
hikook Mali hhoc dnf  
Adam Bedrich Wanek Czech Republic Loko Trutnov dnf  
Sillen Z Finland Rajamen Rykkmenti dnf  
Markus Allemann Switzerland SKOG dnf  
runit Canada GHO dnf  
Didde Sweden Nyköpings OK dnf  
andersson Sweden Tullinge SK dnf