Catching Features

The Open Competition 3

Open:06:00 Oct 25 2009
Close:06:00 Nov 09 2009
Map:/rnd-0q5i0sg0e811v1f5h17obwbt1iv0oe5vwzz19woa00/events/Simon 2-days/day1/Course2.course
Created by:Simon Kappel
Description:Same map as before. Winnertime round 23 minutes.
Avg Rating:2.3 / 5.0 (15 votes)

Results

93 official (+4 reruns) 7 comments

1. Hyvve Sweden Skattkärrs IF 22:16  
2. korv British Antarctic Territory Absolut OK 22:19  
3. Sugvaldsen Norway Nydalens SK 22:22  *****
4. Daniels Sweden Attunda OK 22:24  *****
4. Greig Hamilton New Zealand PAPO 22:24  
6. Kent Sweden Haninge SOK 22:25  
7. Vasili Ukraine Kiev 22:26  
8. mr Sweden OK Linné 22:27  
9. Arvid Glowka Germany Borussia Dortmund 22:28  
9. A.S.L. Lubina Germany TV Wattenscheid 01 22:28  
11. jeb France VSO 22:31  
11. janands Norway Team Pez And Snapple 22:31  
13. *Anton* Sweden Strängnäs Malmby OL 22:33  
14. Slava Druzhinin Ukraine Kiev 22:34  
15. MatteA Virgin Islands OK Tisaren 22:36  
15. -=MoGiLaN=- Belarus O'Belarus 22:36  *****
17. Wejan Sweden OLGY Slayers 22:44  
18. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 22:45  
19. Vulcan Japan Yamasaki IL 22:47  
20. Razí Sweden OK Bävern 22:49  
21. PHJ65 Finland SuSe 22:52  
22. Karschtl Germany USV TU Dresden 22:53  
22. Thynnmas Norway Team Pez And Snapple 22:53  
22. SlaR Sweden OK Computer 22:53  *****
25. David G Sweden IKHP 22:59  
26. Val France Orient'alp 23:09  
27. LarZsa Sweden Hestra IF 23:15  
28. honzau United States SDO 23:17  *****
29. nAoMi Austria NTNUI 23:25  
30. RUSIA Guernsey monolit 23:26  *****
31. thiago Brazil Fuzileiros Navais 23:31  
32. Trying Sweden 23:35  
33. gvtoukc France TSN 23:38  
34. Joe Berg Sweden OK Älgen 23:42  
35. Akva Ukraine Odessa 23:49  *****
36. andre de veirman Belgium trol 23:50  
37. Heller Serbia PD Pobeda 23:55  
38. Krasimir Bulgaria Trapezica 24:03  
39. Sabro Switzerland OLV Baselland 24:06  
40. Sylvain Emo France COBS 24:14  
41. apnurmee Finland Kalevan Rasti 24:16  
42. Zaccros Sweden Gotlands Bro OK 24:19  *****
43. Ben Sand France viking 24:23  
43. Steffen Germany OC Schwaben 24:23  *****
45. Steken Sweden IF Rigor 24:31  
46. emsve Sweden Stora Tuna OK 24:34  
47. Ged Ireland 3ROC 24:40  
48. Brzi Slovenia OKB 24:45  
49. Mange Sweden FK Göingarna 24:57  
49. Olof Larén-Sandgren Sweden Växjö OK 24:57  *****
51. JH Finland MS Parma 24:58  
52. Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers 25:00  
53. NorthBread-En Norway Halden SK 25:09  
54. Ludvig Eriksson Sweden SNO 25:20  
55. Moa Sweden SNO 25:22  
56. Marre92 Sweden OK Rodhen 25:23  
57. ittam Sweden IKHP 25:35  
58. slavutichd Ukraine O-club 25:36  
59. PVA Switzerland OLC Graz 25:39  
60. Davve Latvia IKHP 26:09  
61. mangenilsson Sweden LOK 26:20  
62. Victor Bergstrand Sweden Motala AIF OL 26:32  
63. vov. Russian Federation Neitron 26:38  
64. tio Pepe Sweden Kalmar 26:50  *****
65. Laurent DVD New Caledonia Convergence 26:53  
66. Hjojo Sweden OL4 27:08  
67. Vexi Finland Rajamäen Rykmentti 27:20  
68. Skrutten Sweden Ok vilse 27:23  
69. BäverPower Sweden OLGY Slayers 27:27  
70. Norbert Kulda Czech Republic SKS Forever 27:49  
71. (lime) Sweden Sanda Beavers 28:09  
72. bzou France Dijon 28:52  
73. aizo Latvia Ziemelkurzeme 30:40  
74. Ura Russian Federation 31:11  
75. Moren-o Spain OK Rabonen 31:15  
76. Heggo Sweden OL4 32:24  *****
77. mjh Australia PO-A 36:16  
78. Renate Germany OC Schwaben 41:20  
79. Linus Sweden 42:49  
80. Kea Spain RiOjA-O 45:50  
81. Preta Brazil Kaapora O.C. 51:44  
82. cwgray United States UNO 62:04  
andy Sweden Linköpings OK dnf  
pepperoni Sweden GMOK dnf  
Rosander Philippines OK Tyr dnf  
Fippe94 Sweden Stora Tuna OK dnf  
Doogi111 France VASCO dnf  
hugo Sweden ok ravinen dnf  
Captain Quark New Zealand Red Kiwis dnf  *****
Anton Karlsson Sweden OK Kullingshof dnf  
TiJR France USMELUN dnf  
Jochen Sweden GMOK dnf  
Tompa Sweden Ronneby OK dnf