Catching Features

[Super Sprint Denmark] 2.Leg

Open:08:00 Jul 24 2009
Close:08:00 Jul 31 2009
Map:/rnd-0nvx0e80e8rrjgrra2c58cjgjs2s15lrr8ckugr/events/Eastern Trouttowne/day1/Course04.course
Created by:Pauli
Description:Second leg of super sprint Denmark. This time it is 1.7k and 7 controls
Avg Rating:2.6 / 5.0 (16 votes)

Results

103 official (+33 reruns) 4 comments

1. Kristo Estonia www.okilves.ee 11:22  *****
2. OBT France KLS 11:29  *****
3. SlaR Sweden OK Computer 11:38  
3. janands Norway Team Pez And Snapple 11:38  
5. mansen Sweden GMOK 11:40  
5. LarZsa Sweden Hestra IF 11:40  
7. Temyakov Andrey Russian Federation Rostov-on-Don 11:43  *****
8. gvtoukc France TSN 11:45  
9. Arvid Glowka Germany Borussia Dortmund 11:46  
10. Jakob Edsen Denmark neXus OK 11:48  
10. MrHenz Estonia OK Võru 11:48  
12. Thynnmas Norway Team Pez And Snapple 11:53  
13. Marre92 Sweden OK Rodhen 11:56  
14. Andreas Hultqvist Sweden Tullinge SK 11:57  
14. PHJ65 Finland SuSe 11:57  
14. Jussi Parkkinen Finland SK-Teurastajat 11:57  
17. Joe Berg Sweden OK Älgen 11:59  
18. mahlberger Sweden Hestra IF 12:01  
19. Axwell Sweden O^2 12:02  
20. Hyvve Sweden Skattkärrs IF 12:03  
21. Akva Ukraine Odessa 12:06  *****
22. Moa Sweden SNO 12:08  
23. eickhoff Sweden GMOK 12:09  
23. Kreiberg Denmark OK Roskilde 12:09  
25. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 12:13  
26. Ged Ireland 3ROC 12:14  
27. Bedi Austria HSV OL Wiener Neustadt 12:16  
28. Sioberg Isle of Man Skåne 12:19  *****
29. MathiasS Norway Kolboten og Skimt o-lag 12:20  
30. korv British Antarctic Territory Absolut OK 12:22  
31. Slava Druzhinin Ukraine Kiev 12:25  
32. davida Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 12:26  
33. honzau United States SDO 12:27  *****
33. Mille Sweden OK Roxen 12:27  
35. Sabro Switzerland OLV Baselland 12:28  
36. *F@TsO* Russian Federation Rostov-on-Don 12:38  
37. matthias bryner Switzerland OLK Argus 12:39  
37. lorrieq Ireland UCDO Honeybadgers 12:39  *****
39. Brzi Slovenia OKB 12:41  
40. Thor_Norskov Denmark OK_Ost 12:42  
40. Stigsmark Sweden Stora Tuna OK 12:42  
40. Kalered Sweden Skogspojkarnas OK 12:42  
43. thiago Brazil Fuzileiros Navais 12:43  
44. Melvin Norway Løten O-lag 12:55  
45. SoRi Germany Bielefelder TG 12:56  *****
46. Mange Sweden FK Göingarna 12:57  
47. annton Sweden stora tuna ok 13:00  
48. tio Pepe Sweden Kalmar 13:01  *****
49. Erik1234 Sweden Vänersborgs sk 13:08  *****
49. Nils Rolf Owensjö Sweden Åstrandens IF 13:08  
51. Sugvaldsen Norway Nydalens SK 13:10  
52. ddavi Mali Coc 13:12  
53. JH Finland MS Parma 13:19  *****
54. ShvedA Estonia MS Parma 13:23  
55. Arthur Raichmann Estonia LSF Pronoking Team 13:32  
56. Krasimir Bulgaria Trapezica 13:36  
57. Mathias Myrefelt Sweden Skarpnäcks OL 13:37  
58. jeb France VSO 13:46  
58. LTteam Argentina OHV 13:46  
60. Nigelasi Sweden Ulricehamns OK 13:52  
61. andre de veirman Belgium trol 13:55  
62. stampfo Italy www.tyrol2010.com 14:07  
63. nacho rubio Spain ALCON 14:15  
64. wejo Sweden Småland 14:19  *****
65. Georgia New Zealand PAPO 14:22  
66. O2DOrro Spain Orro O-Zone 14:24  
67. stevegregg United States BAOC 14:37  
68. Tomer Genossar Israel Modi'in 14:41  
69. Charlie DeWeese United States WCOC 14:49  *****
70. Oskar J.S Denmark OL-Teamet 15:11  
71. Signe Edsen Denmark Nordvest ok 15:23  
72. Irene Switzerland OLG Säuliamt 15:26  
73. Gordon Shumway Sweden Rehns BK 15:36  
74. Philipp Koch Germany OC Schwaben 15:59  
75. Tomo Sweden OK Skogsvargarna 16:03  *****
76. HV Finland Tampereen Pyrintö 16:23  
77. Linus Sweden 16:25  
78. Halvor Eid Nielsen Norway NTNUI 16:36  
79. Daniel Sweden OK Älgen 16:40  
80. sidfarias Brazil kaapora 16:45  
81. Jackie United Kingdom BOK 17:06  
82. floffe Sweden Svaide/Roma SOK 17:19  
83. Flyer United Kingdom OLpilots 18:22  
84. Ñåðãåé Russian Federation ÑÄÞØ 18:51  
84. Aitan Kahana Israel Ramat Hasharon 18:51  
86. mundopsis Lithuania Virentas 18:55  *****
87. xcterje Sweden Skarpnäcks OL 19:07  
88. Alon Kahana Israel Ramat Hasharon 19:08  
89. patsy Scotland clyde 22:10  
90. LSV Ukraine O-club 22:11  
90. Börjeson Sao Tome & Principe Ryda SK 22:11  
92. Felix Germany OLG Siegerland 23:02  
93. Rene K Denmark AOK 23:10  
Eirik Norway NTNUI dnf  
Jonatan Estonia OK Võru dnf  
iso-ville Finland SK Teurastajat dnf  
Karl D Sweden OL-Teamet dnf  
Trying Sweden dnf  
Daynee Sweden OLGY Slayers dnf  
Fippe94 Sweden Stora Tuna OK dnf  
Petter10 Norway Tynset IF dnf  
Helder Marcolino Portugal GD4C dnf  
Gleb Prokofyev Russian Federation Sportident.ru dnf