Catching Features

king of the sea

Open:07:00 Jun 07 2008
Close:07:00 Jun 14 2008
Map:/rnd-0f4w16o0sgfzrrbarrenewrrrrrrrrrrdsrrmm/events/North Fox/day1/toon M..course
Created by:stockholm
Description:who is the best swimmer? maybe tomorow a night race
Avg Rating:2.4 / 5.0 (19 votes)

Results

108 official (+44 reruns) 8 comments

1. samppoo Finland SK Teurastajat 17:15  
2. Yuriy Ukraine Odessa 17:54  *****
3. Karl D Sweden OL-Teamet 18:30  
4. Gollum (2) New Zealand Misty Mountains 18:33  
5. Rixel (4) Isle of Man L0ng Runn3r$ 18:49  
6. David Saianda Portugal Gafanhori 19:02  
7. iso-ville Finland SK Teurastajat 19:04  
8. MuHbl4 (2) Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 19:08  
9. PHJ65 Finland SuSe 19:24  
10. Eskil Norway Raumar OL 19:31  
11. Jono Norway Nord-østerdal OK 19:34  
12. Arvid Glowka (2) Germany Borussia Dortmund 19:41  
13. Rosander Philippines OK Tyr 19:51  
14. Charly Boichut (2) France OK Hällen 19:56  
15. renarsroze Latvia Ogre OK 19:58  *****
16. Grangren Sweden OLGY Slayers 19:59  
17. Joe Berg Sweden OK Älgen 20:05  
18. jeb France VSO 20:10  
19. Sugvaldsen Norway Nydalens SK 20:24  
20. Rob Farrington (3) Great Britain ShUOC 20:34  
21. Luis M Santos Portugal CPOC 20:37  
22. AKO Denmark FIF Hillerød 21:16  *****
23. Lunding Denmark Svendborg OK 21:19  
24. P.F.Nogueira (2) Portugal ADFA 21:26  
25. NUTS (3) Norway Øvrebø/Vindbjart 21:32  
26. juls France 6911 21:34  
26. Gollum New Zealand Misty Mountains 21:34  
26. Mille Sweden OK Roxen 21:34  
29. Michael Granqvist Sweden OK Ravinen 21:37  
30. Alri Sweden OK Linné 21:44  
31. Nelsonn Portugal CPOC 21:56  
32. tio Pepe Sweden Kalmar 21:57  
32. Ciljan (3) Norway Asker SK 21:57  
32. Martin Posselt Czech Republic Tatran Jablonec 21:57  *****
32. Magne Haga (2) Norway Raumar O-lag 21:57  
36. pk (2) Scotland ESOC 21:59  
37. Simon Kappel Sweden Haninge SOK 22:01  
38. lasken-kingen Norway Lasken OK 22:03  
39. Thorne Finland JRV 22:08  *****
40. Akva Ukraine Odessa 22:11  *****
41. Rixel (3) Isle of Man L0ng Runn3r$ 22:22  
42. Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers 22:27  
43. Reka Norway NTNUI 22:28  
44. R Anderson Canada Ottawa OC 22:29  
44. Marius Ødum (2) Denmark OK ØST 22:29  
46. Jon Sivertsen Norway Verdal OK 22:30  
46. Daniels Sweden Attunda OK 22:30  
48. Zhukov Russian Federation Sportident.ru 22:41  
49. Petar Popunkyov Bulgaria SKO Sliven 22:42  
50. Philipp Koch Germany OC Schwaben 22:58  
50. NUTS (2) Norway Øvrebø/Vindbjart 22:58  
52. Waddy Potts Australia WROC 23:02  
53. wejo Sweden Småland 23:07  
54. korv British Antarctic Territory Absolut OK 23:12  
55. Mathias92 Norway Kolbotn og Skimt o-lag 23:13  
56. Loznya (2) Ukraine O-Club 23:18  
57. Ruben Carnero (2) Spain Sotobosque 23:21  
58. Tobias J Sweden Åmåls OK 23:22  
58. andersem (2) Norway Oppsal IF 23:22  
60. Tof France Annecy SO 23:24  
61. Werner (3) Sweden Karpen Suunnistajat 23:27  *****
62. Fredde Sweden nxtg 23:29  
62. Wayne Caplinger United States BAOC 23:29  
64. Mariana Moreira Portugal CPOC 23:36  
65. Ben Sand France viking 23:38  
66. Claus Bobach Denmark Aalborg OK 23:39  
67. biddy_aus Australia Attackpoint Juniors 23:40  
68. jeschke Austria OLG Stroeck 23:48  *****
69. sten Sweden OK Roxen 23:49  
70. Kasper Dinesen Denmark neXus OK 23:50  
70. Remitz Bhutan OK Orinto 23:50  
72. Krasimir Bulgaria Trapezica 24:06  
73. Hyvve Sweden Skattkärrs IF 24:11  
74. Rob Farrington (2) Great Britain ShUOC 24:13  
75. BoBo TeSiL (2) Czech Republic Spermium Ratitae 24:14  
76. Niklas Sundqvist (2) Sweden Tullinge SK 24:15  
77. Lom Russian Federation SportIdent.ru 24:17  
78. Magnus Asmussen Denmark neXus OK 24:24  
78. Andreas Hultqvist Sweden Tullinge SK 24:24  
80. pettmark Norway Kristiansand OK 24:27  
81. OBT France KLS 24:32  *****
82. Laurent DVD New Caledonia Convergence 24:44  
83. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 24:47  
84. JOhu2 Estonia OK Ilves 24:54  *****
84. PVA Switzerland OLC Graz 24:54  
86. P.F.Nogueira Portugal ADFA 24:57  
86. Bergmann tha owner (2) Denmark Allerød ok 24:57  
88. Kent Sweden Haninge SOK 24:58  
89. sparven Sweden IKHP 25:10  
90. Wetheral England Ebor 25:27  
91. Jardys (2) Czech Republic KSU 25:28  
92. Trying Sweden 25:30  
93. Marre92 Sweden OK Rodhen 25:32  
94. Ciljan Norway Asker SK 25:35  
95. Rixel (2) Isle of Man L0ng Runn3r$ 25:43  
96. felixh0 Sweden ok ravinen 25:51  
97. Hjerrild Denmark neXus OK 25:57  
98. Werner Sweden Karpen Suunnistajat 26:19  *****
99. BoBo TeSiL Czech Republic Spermium Ratitae 26:23  
100. Mikkel Sørensen Denmark OK Melfar 26:24  
101. Kristian Vad Denmark Herning OK 26:25  
102. Irene (2) Switzerland OLG Säuliamt 26:32  
103. Manu JJ New Caledonia Convergence 26:35  
104. AmitK47 Israel Ramat Hasharon 26:39  *****
105. nacho rubio (2) Spain ALCON 26:45  
106. gorlosky United States NEOC 26:46  *****
107. Jakob Edsen Denmark neXus OK 26:49  
108. Sondre Bråten Norway Raumar o-laga 26:55  
109. Swissi Switzerland OLK Argus 27:18  *****
109. Claire Ward Britain 27:18  
111. Loznya Ukraine O-Club 27:41  
112. fjellerup Denmark FIF Hillerød 27:42  *****
113. stevegregg United States BAOC 27:46  *****
114. Paul Eaton (2) United Kingdom West Cumberland OC 27:48  
115. rogga Sweden polisens if 28:28  
116. Jon Eaton (2) United Kingdom WCOC 28:39  
117. Uldis S (2) Latvia Ogre 28:48  
118. Randoom Australia AUstralia 29:18  
119. Ben Sand (2) France viking 29:36  
120. Wayne Caplinger (4) United States BAOC 29:51  
121. rh355 New Zealand Auckland OC 30:38  
122. michelb France MAR.CO. 31:23  
123. Ruben Carnero Spain Sotobosque 32:16  
124. Alon Kahana Israel Ramat Hasharon 37:14  *****
125. Jardys (4) Czech Republic KSU 48:51  
126. Jardys Czech Republic KSU 51:37  
Neletaba Estonia OK Ilves dnf  
Kreiberg Denmark OK Roskilde dnf  
Niklas Sundqvist Sweden Tullinge SK dnf  
Erwin Putzeys Belgium Trol dnf  
janovce Czech Republic OK BOR dnf  
Uldis S Latvia Ogre dnf  
Rixel Isle of Man L0ng Runn3r$ dnf  
Magne Haga Norway Raumar O-lag dnf  *****
Kvicken Sweden Forsa Ok dnf  
Ludovicy Belgium C.O.liège dnf  
Jean-Marc France Toulouse-Rangueil dnf  
Goodzoo France OTB dnf  
nacho rubio Spain ALCON dnf  
Masken Sweden OK Linné dnf  
stockholm (2) Belgium dnf  
Ciljan (2) Norway Asker SK dnf  
Werner (2) Sweden Karpen Suunnistajat dnf  
Wayne Caplinger (2) United States BAOC dnf  
Sami (2) Norway Freidig dnf  *****
MartinH (2) Norway Nydalens SK dnf  
Roast (2) Turkey Chicken dnf  
Uldis S (3) Latvia Ogre dnf  
Wayne Caplinger (3) United States BAOC dnf  
Jardys (3) Czech Republic KSU dnf  
Niklas Sundqvist (3) Sweden Tullinge SK dnf  
MartinH (3) Norway Nydalens SK dnf