Catching Features

Burusprint

Open:08:00 Apr 07 2008
Close:08:00 Apr 10 2008
Map:/rnd-11bj0sg0e81gq19zqjka0000d74v6l1ejmh15wid9y/events/Western Graftonboro/day2/Course1.course
Created by:Babbs
Description:
Avg Rating:2.8 / 5.0 (5 votes)

Results

115 official (+13 reruns) 2 comments

1. Leizer Sweden Tolered-Utby OL 15:05  
2. sundlof Sweden Gävle OK 15:12  
3. Simon Markendahl Sweden OK Klyftamo 15:50  
4. pette Finland Kangasala SK 15:54  
5. Lunding Denmark Svendborg OK 15:56  
6. Calle Stenberg Sao Tome & Principe OK Skogshjortarna 16:13  
7. iso-ville Finland SK Teurastajat 16:17  
8. Kristo Estonia www.okilves.ee 16:25  
9. TrygveT Norway Raumar OL 16:29  *****
10. Anden Bhutan Eksjö SOK 16:30  
11. renarsroze Latvia Ogre OK 16:35  
12. samppoo Finland SK Teurastajat 16:39  
13. Bävern Bhutan Eksjö SOK 16:48  
14. Stigsmark Sweden Stora Tuna OK 16:49  
14. Kjetil Okkenhaug Norway Verdal OK 16:49  
16. Kent Sweden Haninge SOK 16:52  
17. A.S.L. Lubina Germany TV Wattenscheid 01 16:54  
18. Mariana Moreira Portugal CPOC 16:56  
19. Kalugin Andrey Russian Federation strogino 17:01  
20. Vasili Ukraine Kiev 17:22  
21. sparven Sweden IKHP 17:25  
22. MagnusH Sweden Frölunda OL 17:28  *****
22. Sugvaldsen Norway Nydalens SK 17:28  
24. Orienterik Norway NTNUI 17:29  
25. David Saianda Portugal Gafanhori 17:31  
26. Reka Norway NTNUI 17:36  
27. pedero Norway Nord-Østerdal OK 17:47  
28. Michael Granqvist Sweden OK Ravinen 17:48  
29. Luis M Santos Portugal CPOC 17:50  
30. stampfo Italy www.tyrol2010.com 17:59  
31. Kexet Sweden OL-teamet 18:07  
32. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 18:09  
33. offa Sweden Tuna 18:15  
34. Fippe94 Sweden Stora Tuna OK 18:23  
35. Tobias J Sweden Åmåls OK 18:26  
36. LarZsa Sweden Hestra IF 18:33  
37. jeb France VSO 18:36  
38. Jon Sivertsen Norway Verdal OK 18:38  
39. pettmark Norway Kristiansand OK 18:49  
39. Kemal Sweden Halmstad OK 18:49  
41. Subbe Norway Buvik IL 18:51  
42. SverreTS Norway NTNUI 18:56  
43. Champ Scotland Bsk 18:58  
44. Magnus Asmussen Denmark neXus OK 19:04  
45. Pontus Lamberg Sweden L-100 if 19:10  
46. Pontus Bhutan OK Njudung 19:12  
47. Pashtet Ukraine Södertälje-Nykvarn Orientering 19:24  *****
48. Kristian Vad Denmark Herning OK 19:27  
49. Neletaba Estonia OK Ilves 19:31  
50. Loznya Ukraine O-Club 19:55  
51. Jakob Schach Germany OC Schwaben 20:00  
52. Ekhard Denmark neXus OK 20:09  
53. Tof France Annecy SO 20:22  
54. PHJ65 Finland SuSe 20:43  
54. Kasper Dinesen Denmark neXus OK 20:43  
56. sas Norway n/a 20:58  *****
57. Schani Austria ASKÖ Henndorf 21:04  
57. tarmoq Estonia LSF Pronoking Team 21:04  
59. Joe Berg Sweden OK Älgen 21:15  
60. speedzone Sweden OK Renen 21:27  
61. BLegg United States ORCA 21:32  
62. Krasimir Bulgaria Trapezica 21:40  
63. stevegregg United States BAOC 21:42  
64. Lom Russian Federation SportIdent.ru 21:46  *****
65. rh355 New Zealand Auckland OC 22:24  
66. nacho rubio Spain ALCON 22:57  
67. Wayne Caplinger United States BAOC 23:00  
68. Petar Popunkyov Bulgaria SKO Sliven 23:23  
69. Akva Ukraine Odessa 23:30  
70. AR Sweden IKHP 23:37  
71. Rasmus Soegaard Denmark Horsens OK 23:40  
72. pahan Russian Federation Kaliningrad 24:24  
73. Dani D Spain Oros 25:15  
74. Yuriy Ukraine Odessa 25:59  
75. rafemu_SPAIN Spain Lorca-o 26:00  
76. Dmitrij Loznya Ukraine O-Club 26:10  
77. Jaroslav Czech Republic OK Doksy 27:02  
78. Heller Serbia PD Pobeda 27:11  
79. Mille Sweden OK Roxen 27:13  
80. killbill54 France L.O.Sanchey 28:25  
81. Laurent DVD New Caledonia Convergence 29:12  
82. Hjerrild Denmark neXus OK 29:19  
83. Chy Nick Ukraine Odessa 29:28  
84. ewhite United States O-Utah 29:53  
85. Erik1234 Sweden Vänersborgs sk 29:54  
86. Martin Posselt Czech Republic Tatran Jablonec 30:12  
87. querem France orientalp 30:36  
88. butros Switzerland OLV Zug 32:05  
89. tio Pepe Sweden Kalmar 34:41  
90. rocky United Kingdom LEI 35:04  
91. Rainer Germany OC Schwaben 35:23  
92. Werner Sweden Karpen Suunnistajat 35:47  
93. Wetheral England Ebor 35:49  
94. Navigatormap Brazil GEBP 38:39  
95. rogga Sweden polisens if 40:59  
96. Kiril Nikolov Bulgaria Mladost Blagoevgrad 56:20  
97. Yuri Shcherbakov Russian Federation Fakel 62:30  
98. vcandeias Portugal INDIV_Pinhal Novo 63:11  
Nails United Kingdom SYO dnf  
Miikaa Finland Koovee dnf  
Jimmy L Sweden Malungs OK Skogsmårdarna dnf  
eikerhaakon Norway Eiker OL dnf  
hea Sweden VBOL dnf  
lombech Belgium pégase dnf  
biddy_aus Australia Attackpoint Juniors dnf  
aizo Latvia Ziemelkurzeme dnf  
*Anton* Sweden Strängnäs Malmby OL dnf  
svante Sweden Söderhamns OK dnf  
Michal Klapal Czech Republic OOB Vamberk dnf  
Rosander Philippines OK Tyr dnf  
GHOST United States OCIN dnf  
Grangren Sweden OLGY Slayers dnf  
Benschi Switzerland OLG Goldau dnf  
ittam Sweden IKHP dnf  
Affro Sweden Falköpings AIK OK dnf