Catching Features

Friggans tävling #3 (SM 2003)

Open:01:30 Aug 20 2007
Close:03:30 Aug 29 2007
Map:/Stensta - Natt-SM/events/stensta 1/day1/Bana 1.course
Created by:frigolit
Description:Samma karta som NATT SM 2003 i Kristinehamn. En lite del utav kartan. My time: 11:34 Winner Time: 10:01
Avg Rating:3.4 / 5.0 (5 votes)

Results

168 official (+35 reruns) 12 comments

1. Pale Finland Vehkalahden Veikot 10:19  
2. samppoo Finland SK Teurastajat 10:28  
2. Matsubitsu Finland Vehkalahden Veikot 10:28  
4. Alri Sweden OK Linné 10:31  
5. Hingara Sweden Linköpings OK 10:34  
6. pette Finland Kangasala SK 10:36  
7. the confused Austria ASKÖ Henndorf 10:38  
8. Rico Denmark St. Binderup OK 10:39  
9. Petri Finland Ikaalisten Nouseva-Voima 10:41  
9. Calle Stenberg Sao Tome & Principe OK Skogshjortarna 10:41  
11. L@uri Estonia KJ SK 10:50  
12. sundlof Sweden Gävle OK 10:59  
12. Gio Switzerland Gold Savosa 10:59  
14. Steffo Sweden IKHP 11:01  
15. andy Sweden Linköpings OK 11:07  
16. olive France esat 11:09  
17. hamilton Sweden OK Linné 11:13  
18. not in game anymore Virgin Islands ... 11:14  
19. OJ United Kingdom SYO 11:15  
20. BABSY Israel Ramat Hasharon 11:16  
20. renarsroze Latvia Ogre OK 11:16  
22. casper Denmark FIF Hillerød 11:17  
23. OLofsson Sweden Pan-Kristianstad 11:18  
24. PerØyvind Norway OK Moss 11:20  
25. David Saianda Portugal Gafanhori 11:21  
25. sebi.h Switzerland oljg holde 11:21  
27. Sabro Switzerland OLV Baselland 11:22  
28. Valentino Rossi Libya Stora Tuna OK 11:25  
28. karkar Switzerland OLV Luzern 11:25  
30. Andersen2 Hong Kong IK Gandvik 11:30  
31. Serg Doronin Russian Federation SneGoVik o-team 11:31  
32. Kapa Finland Rastikarhut 11:32  
32. svante Sweden Söderhamns OK 11:32  
34. Hunedoara Belarus Vitebsk OC 11:33  
34. airlinefox Switzerland OLV Baselland 11:33  
36. Aakoo Finland 11:34  
37. Timo Sild Estonia OK Võru 11:38  
37. Ally Israel Temp OK 11:38  
39. Blackburn Finland TP 11:40  *****
39. Jonas_91 Sweden Tullinge SK 11:40  
41. Lee Sweden Södertälje-Nykvarn Orientering 11:44  
42. Sjöberg Sweden Täby OK 11:45  
43. Korvald Norway Nydalens Skiklub 11:46  
44. profa Serbia PD Pobeda 11:52  
45. Leizer Sweden Tolered-Utby OL 12:07  
46. JESSE Sweden Strängnäs Malmby OL 12:09  
47. Bejmarn Sweden Freluga Farmers 12:13  
48. Erwin Putzeys Belgium Trol 12:15  
49. offa Sweden Tuna 12:16  
50. MartinH Norway Nydalens SK 12:18  
51. Jonatan Estonia OK Võru 12:21  
52. Kjetil Okkenhaug Norway Verdal OK 12:25  
53. mamma Uzbekistan NYC 12:26  
54. Kvicken Sweden Forsa Ok 12:27  
55. Mook Chile Orienteer Kansas 12:28  
56. Nelson Graça Portugal CPOC 12:34  
57. MuHbl4 Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 12:35  
57. Andersen Sweden IK Gandvik 12:35  
59. Luis M Santos Portugal CPOC 12:38  
60. Jukkis Finland Hiidenkiertäjät 12:39  
61. *JENS* Sweden Strängnäs Malmby OL 12:41  
61. VoiToi Czech Republic ToiToi Team 12:41  
63. Ben Sand France viking 12:43  
64. Emma Öberg Sweden OK Hällen 12:44  
65. PeterKastrup Denmark Farum OK 12:49  
65. Tomas Lundström Sweden OK Hällen 12:49  
67. Vairus Latvia Riga 12:50  
68. Jaagup Estonia OK Võru 12:57  
69. Daniels Sweden Attunda OK 13:00  
70. stefan Sweden OK Älvsjö Örby 13:01  
71. OrjanC Sweden OK Skogsfalken 13:02  
72. Jimmey Norfolk Island Foo Fighters 13:04  
73. alexander Germany DJK Adler 07 Bottrop 13:08  
74. påven Sweden OK Linné 13:09  
75. Tobias J Sweden Åmåls OK 13:11  
76. PHJ65 Finland SuSe 13:20  
77. Yorkie Sweden Katrineholms OK 13:23  
78. sas Norway n/a 13:24  *****
79. Ivca Serbia OK DIF 13:25  
80. Hollbeck Sweden Bromma-Vällingby SOK 13:27  
81. Vojcek Czech Republic SSU 13:29  
82. jeb France VSO 13:32  
83. ruth forrest Great Britain swerve 13:33  
84. AndersPB Norway Nydalens SK 13:36  *****
85. Jussi Parkkinen Finland SK-Teurastajat 13:37  
85. JJ Sancosmed Spain Buff ThermoºCool 13:37  
87. Tof France Annecy SO 13:38  
88. P.F.Nogueira Portugal ADFA 13:40  
89. Eduards Latvia A2 13:43  
90. jioker China Skattkärrs IF 13:48  
91. Jon Sivertsen Norway Verdal OK 13:53  
92. Frode Norway Hakallestranda 13:56  
93. segal Israel lev hasharon 13:57  
94. Vincent France Scapa Nancy 13:58  
95. BLegg United States ORCA 14:02  
96. Pardal Finland Lynx 14:08  
97. Jens Sweden Furåsens OK 14:13  
98. Mariana Moreira Portugal CPOC 14:18  
99. WildOne Sao Tome & Principe Skara OLGY 14:23  
100. Vivvan Finland Helsingin Suunnistajat 14:26  
101. LarZsa Sweden Hestra IF 14:29  
102. R Anderson Canada Ottawa OC 14:36  
103. loftinsulation United Kingdom KERNO 14:40  
104. stevegregg United States BAOC 14:48  
104. Dicky Mooij Netherlands Argus 14:48  
106. Pim France HVO 15:00  
107. Chris McCartney United Kingdom Octavian Droobers 15:02  
108. Segisteg Sweden 15:08  
109. gab France vhso 15:18  
110. Domi Koch Switzerland OLV Baselland 15:19  
111. peterle Germany Semper O 15:21  
112. manuel Spain ALCON 15:27  
113. Amanda Sweden Lunnervikens OK 15:30  
114. Nils Rolf Owensjö Sweden Åstrandens IF 15:32  
115. mahlberger Sweden Hestra IF 15:35  
116. nacho rubio Spain ALCON 15:43  
117. biddy_aus Australia Attackpoint Juniors 15:47  
118. *Anton* Sweden Strängnäs Malmby OL 15:52  
119. AlanP France Annecy SO 15:54  
120. repower Switzerland - 16:06  
121. Canofre Brazil NATURA CO 16:09  
122. Eddie Harwood Scotland Moravian 16:11  *****
123. Marre92 Sweden OK Rodhen 16:20  
124. sparven Sweden IKHP 16:22  
125. Mat6911 France LRACO 16:24  
126. Perry Sweden OK Denseln 16:32  
126. Dani D Spain Oros 16:32  
128. Carin Emlen Sweden Vittjärvs IK 16:45  
129. lasken-kingen Norway Lasken OK 17:03  
130. mapattack Indonesia Bogor 17:07  
130. Soeren Loesch Germany USV Jena 17:07  
132. Irene Switzerland OLG Säuliamt 17:11  
133. Christopher Norway OK Moss 17:15  
134. Freddy Henkes Belgium ARDOC 17:32  
135. jeschke Austria OLG Stroeck 17:33  
136. dre Belgium trol 17:53  
137. OliB Switzerland SKOG 17:55  
138. DanielStutz Switzerland OL Regio Wil 19:02  
139. Niclas Sweden JOK 19:23  
140. Navigatormap Brazil GEBP 20:08  
141. Nedcar Belgium ARDOC 20:29  
142. nuno rebelo Portugal ori-estarreja 20:46  
143. Martin Lampinen Sweden Södertälje Nykvarn Orientering 20:52  
144. spurt Sweden rbk 21:31  
145. milliz_cool Sweden ok torfinn 22:11  
146. lasken-kristian Norway Tønsberg ol 23:21  
147. Rochinha Brazil COCAPRI 23:58  
148. ErkS Sweden Kvarnsvedens OK 24:41  
149. zhaly.kom Czech Republic THC Pener 24:55  
150. Jadir Brazil COC 28:21  
151. PEDRO SUCH Brazil coc 28:41  
152. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 32:04  
153. Henrik Sjögren Sweden Haninge SOK 32:56  
154. gelson Brazil coga 36:26  
155. xcterje Sweden Skarpnäcks OL 37:09  
156. Micke Grudd Sweden Väsby OK 37:38  
157. Vexi Finland Rajamäen Rykmentti 54:36  
goofy Sweden Ok tyr dnf  
jenstorb Norway Fart OK dnf  
Krügerol Germany OK Ravinen dnf  
steefi Switzerland oljg holde dnf  
mike magic Sweden OK Linné dnf  
emil Sweden Stora Tuna dnf  
Wetheral England Ebor dnf  
Nuno Jose Almeida Portugal COALA dnf  
uldis Latvia ibiza dnf  
Rainer Germany OC Schwaben dnf  
honojken Sweden BAIK dnf