Catching Features

SprintCup 2007

Open:07:00 Jun 02 2007
Close:07:00 Jun 09 2007
Map:/intro/events/Intro/day1/Course03.course
Created by:Oscar Stålhök
Description:V 3:00-3:30 min
Avg Rating: / 5.0 (0 votes)

Results

77 official (+14 reruns) 2 comments

1. Bejmarn Sweden Freluga Farmers 6:01  
2. S.Tisell Sweden IK Stern 6:06  
3. Alri Sweden OK Linné 6:07  
3. Razz. Sweden OK Linné 6:07  
3. Fredde_III Sweden Täby OK 6:07  
6. niclas nielsen Denmark Mariager Fjord OK 6:08  
7. olive France esat 6:09  
7. Andersen2 Hong Kong IK Gandvik 6:09  
9. FredTurner Canada Ottawa 6:11  
10. Kvicken Sweden Forsa Ok 6:12  
10. PHJ65 Finland SuSe 6:12  
10. Orienterik Norway NTNUI 6:12  
13. PEDRO SUCH Brazil coc 6:13  
13. Edik Czech Republic BambusovyHustnik.cz 6:13  
13. Marius Ødum Denmark OK ØST 6:13  
16. David Saianda Portugal Gafanhori 6:14  
17. Eskil Norway Raumar OL 6:15  
17. OLofsson Sweden Pan-Kristianstad 6:15  
17. Adriaan Pelckmans Belgium Trol 6:15  
17. Mitsku Finland 6:15  
17. Jonas Papua New Guinea Jÿrla if ok 6:15  
17. jeschke Austria OLG Stroeck 6:15  
23. MrHenz Estonia OK Võru 6:16  
24. PerØyvind Norway OK Moss 6:17  
24. Viktor Stensson Sweden Helsingborgs SOK 6:17  
26. engstrom Sweden OK Orion 6:19  
27. Hunedoara Belarus Vitebsk OC 6:20  
28. olle71 Switzerland OLG Bern/UBOL 6:26  
29. Miikaa Finland Koovee 6:27  
30. R Anderson Canada Ottawa OC 6:29  
30. Simon Markendahl Sweden OK Klyftamo 6:29  
32. manuel Spain ALCON 6:30  
33. Domi Koch Switzerland OLV Baselland 6:31  
34. (lime) Sweden Sanda Beavers 6:35  
35. Tof France Annecy SO 6:36  
36. Eugenio Carvalho Portugal .COM 6:38  
36. Ben Sand France viking 6:38  
38. falukorv Cayman Islands 6:39  
39. nighto France COTS 6:40  
40. stefan Sweden OK Älvsjö Örby 6:41  
41. Yury Masnyy Russian Federation SKIRUNNER.RU 6:43  
42. Kalugin Andrey Russian Federation strogino 6:49  
43. Örnen Sweden TOK 6:51  
44. DanielStutz Switzerland OL Regio Wil 6:52  
45. Yorkie Sweden Katrineholms OK 6:54  
46. Johan Larsson Sweden Hässleholms OK 7:06  
46. segal Israel lev hasharon 7:06  
48. Anders B Norway Gjø-vard 7:07  
49. Gustav Stenberg Sao Tome & Principe OK Skogshjortarna 7:10  
50. Hollbeck Sweden Bromma-Vällingby SOK 7:12  
51. jojo Great Britain syo 7:13  
52. Luis M Santos Portugal CPOC 7:18  
53. Michal Klapal Czech Republic OOB Vamberk 7:34  
54. Joakim Carlsson Sweden Täby ok 7:35  
55. Alm Sweden Främmestads IK 7:40  
56. DNF Sweden Stora Tuna OK 7:46  
57. lasken-kingen Norway Lasken OK 8:03  
58. Dicky Mooij Netherlands Argus 8:07  
59. Raz Sweden LOST 8:17  
60. Klasse Kock Sweden Hammarby IF 8:45  
61. Grueni Austria Youth Team Austria 8:58  
62. Philipp Koch Germany OC Schwaben 9:05  
63. Mata Sweden OK Linne 9:37  
64. Fred SIAM France SIAMS 9:43  
65. mlyons United States ROC 10:49  
66. rb92 Austria OLC Wienerwald 11:10  
67. joey Jamaica 11:23  
68. Vexi Finland Rajamäen Rykmentti 11:42  
mr Sweden OK Linné dnf  
Oscar Stenberg Sweden OL-2:an dnf  
peterle Germany Semper O dnf  
sark Yemen Hadschi dnf  
SISILI Bulgaria "Podem" Gabrovo dnf  
Tyra OL Sweden Södertälje Nykvarn Orientering dnf  
OskarSvensson Sweden Finspångs SOK dnf  
halvor steinsholt Norway Ås UMB Orientering dnf  
PrescotSr United States SMOC dnf