Catching Features

SPRINT

Open:16:00 Sep 19 2006
Close:16:00 Sep 26 2006
Map:/sidney/events/Sidney Sprints/day1/Course00.course
Created by:aghusgh
Description:short sprint
Avg Rating:2.0 / 5.0 (3 votes)

Results

73 official (+5 reruns) 3 comments

1. green goblin Switzerland OLJG Holde 11:50  *****
2. daddy Cape Verde Cape Verde 11:51  
2. Eirik Norway NTNUI 11:51  
4. casper Denmark FIF Hillerød 11:54  
5. Warti der Kornkreiscowboy Austria ASKÖ Henndorf 11:55  
6. Bard Norway Halden SK 11:59  
7. Blackburn Finland TP 12:01  
8. Goran Winblad Sweden Rehns BK 12:02  
8. Marius Denmark SPRING CUP OK 12:02  
10. Jonas Papua New Guinea Jÿrla if ok 12:03  
11. JL Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 12:14  
12. airlinefox Switzerland OLV Baselland 12:19  
13. sundlof Sweden Gävle OK 12:22  
14. VoiToi Czech Republic ToiToi Team 12:24  *****
15. Ally Israel Temp OK 12:30  *****
16. frOls Norway OK Moss 12:36  
17. Utt Sweden OK Computer 12:37  
18. Petri Finland Ikaalisten Nouseva-Voima 12:38  
18. Gustav N Sweden IF Snödrakarna Skid-O 12:38  
20. Marcus Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 12:41  
21. Matsubitsu Finland Vehkalahden Veikot 12:42  
22. Sugvaldsen Norway Nydalens SK 12:45  
23. Bedi Austria HSV OL Wiener Neustadt 12:47  
24. Tinski Finland Vehkalahden Veikot 12:49  
24. EMSV Sweden OL-Teamet 12:49  
26. nicole Switzerland OLK Argus 12:51  
27. Pale Finland Vehkalahden Veikot 12:56  
28. PHJ65 Finland SuSe 12:59  
29. Alban Dalberto France VSO 13:05  
29. Jimmy L Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 13:05  
31. Mueszli Austria HSV OL Wiener Neustadt 13:10  
32. vaskinn Norway NTNUI 13:14  
33. Jonas_91 Sweden Tullinge SK 13:20  
34. Mats Norway Halden SK 13:24  
34. Oscari Sweden Linköpings OK 13:24  
36. not in game anymore Virgin Islands ... 13:26  
37. Lakedaimon Finland Vehkalahden Veikot 13:29  
38. karkar Switzerland OLV Luzern 13:34  
39. jeroen.van.der.kleij Belgium hamok 14:02  
40. Edik Czech Republic BambusovyHustnik.cz 14:05  
41. davida Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 14:08  
42. Bergmann Denmark Alerød ok 14:19  
43. Lauri Heikka Finland SK Teurastajat 14:30  
44. henrik jonsson Sweden OK Älgen 14:31  
45. Timo Sild Estonia OK Võru 14:36  
46. MackeE Sweden SOL-BoyZ 14:56  
47. mattsson Russian Federation Jÿrla IF OK 14:59  
48. steefi Switzerland oljg holde 15:29  
49. yobbienteer Australia Red Roos 15:32  
50. damnedaniele Italy Orsa Maggiore 16:10  
51. HV Finland Tampereen Pyrintö 16:37  
52. PMH Denmark Malungs OK Skogsmårdarna 17:01  
53. Emiliyan Onoufriev Bulgaria Sever Pleven 18:21  
54. mkietis Latvia Ozons 18:37  
55. Gurr Sweden Stora Tuna IK 18:59  
56. Raamund Norway Stord IL 23:00  
57. Lake leg jr Sweden Gävle OK 23:40  
58. integrall Israel Temp OK 27:13  
Furu Norway IL Tyrving dnf  
Sabro Switzerland OLV Baselland dnf  
manbro Switzerland OLV Baselland dnf  
Sebastian Ekman Sweden Västvärmlands OK dnf  
L@uri Estonia KJ SK dnf  
Deo Vannat European Union Ind dnf  
Thorne Finland JRV dnf  
Vojcek Czech Republic SSU dnf  
Magnus_84 Sweden OK Älvsjö Örby dnf  
Julien_ France COTS dnf  
Domi Austria Youth Team Austria dnf  
stefan Sweden OK Älvsjö Örby dnf  
Razz. Sweden OK Linné dnf  
lifen Sweden gävle ok dnf  
ZeceZ Sweden VBOL dnf