Catching Features

UpplandsOL 2-days Day1 Sprint

Open:08:00 Aug 02 2010
Close:08:00 Aug 17 2010
Map:/berget 1.0/events/Berget/day1/Sprint 1.course
Created by:OggePogge
Description:5m ekv. Very beautyful!
Avg Rating:3.2 / 5.0 (15 votes)

Results

95 official (+24 reruns) 5 comments

1. Korik Ukraine 13:12  *****
2. OBT France KLS 13:57  *****
3. Yury Masnyy Russian Federation SKIRUNNER.RU 14:03  *****
4. Forzza Sweden Motala aif ol 14:06  
5. Ðóñåöêèé Ñåðãåé Ukraine 14:44  *****
6. RUSIA Guernsey monolit 14:56  *****
7. sundlof Sweden Gävle OK 15:04  
8. Mariana Moreira Portugal CPOC 15:29  
8. Ludvig Eriksson Sweden SNO 15:29  *****
10. lorrieq Ireland UCDO Honeybadgers 16:09  *****
11. Ben Sand France viking 16:18  
12. janands Norway Team Pez And Snapple 16:37  
13. Mala Sweden Hestra IF 16:49  
14. stevegregg United States BAOC 17:28  *****
15. Luis M Santos Portugal CPOC 18:20  
16. Arvid Glowka Germany Borussia Dortmund 18:32  
17. erikblomgren Sweden Swedish Ski-O Mafia 18:48  
18. Melvin Norway Løten O-lag 19:13  
19. Victor Bergstrand Sweden Motala AIF OL 19:29  
20. Tiago Romao Portugal Gafanhori 20:20  
21. sailormoon Austria SU Klagenfurt 21:05  
22. -=MoGiLaN=- Belarus O'Belarus 21:09  *****
23. melkerjohansson Sweden OK Orion 21:57  
24. jeb France VSO 23:38  *****
25. go straight Austria OCFF 23:55  
26. Olman Sweden Byasjöns OK 24:23  
27. Moa Sweden SNO 25:05  
28. Boris Isaikin Russian Federation DINAMO 25:07  
29. gvtoukc France TSN 25:42  
30. jean France VSO 25:43  
30. Oeil de Lynx France VSO 25:43  
32. mahlberger Sweden Hestra IF 26:08  
33. Baumann Edouard Switzerland SKOG 27:18  *****
34. MatteA Virgin Islands OK Tisaren 28:20  
35. ittam Sweden IKHP 29:33  
36. Tof France Annecy SO 30:04  
37. Fippe94 Sweden Stora Tuna OK 31:02  
38. David G Sweden IKHP 31:47  
39. Charlie the Unicorn Austria WiN Team 32:04  
40. Bobafett Sweden Attunda OK 32:28  
41. Davve Latvia IKHP 34:18  
42. Adam Bedrich Wanek Czech Republic Loko Trutnov 35:37  
43. Didde Sweden Nyköpings OK 36:01  
44. jegger Switzerland OLV Hindelbank 36:02  
45. Chy Nick Ukraine Odessa 36:22  
46. Arthur Raichmann Estonia LSF Pronoking Team 42:35  
47. Linus Sweden 45:39  *****
48. Hacon Bacon Sweden Karpen Suunnistajat 47:05  
49. NG Israel Modi'in 56:27  
50. plodernator United Kingdom BOK 62:17  *****
apnurmee Finland Kalevan Rasti dnf  
Pale Finland Vehkalahden Veikot dnf  *****
Peter Eriksson Russian Federation LInköpings OK dnf  
Irina Russian Federation o-sport.ru dnf  
Anton Dryankov Russian Federation Nizhegorodec dnf  
Trying Sweden dnf  
KaiserChief Austria ASKÖ Henndorf dnf  
Brzi Slovenia OKB dnf  
Pashtet Ukraine Södertälje-Nykvarn Orientering dnf  *****
jarufe Spain APA Liceo dnf  
King of Tol Italy www.tyrol2010.com dnf  
Remitz Bhutan OK Orinto dnf  
Mighty Quinn Sweden SOL-BoyZ dnf  
Sylvain Emo France COBS dnf  
Affro Sweden Falköpings AIK OK dnf  
skelb Denmark FOK dnf  
O-funk Norway Tyrving dnf  
Anders Karlsson Sweden Tumba Mälarhöjden OK dnf  
thiago Brazil Fuzileiros Navais dnf  
Helder Marcolino Portugal GD4C dnf  
andre de veirman Belgium trol dnf  
Gosha18 France VHSO dnf  
BäverPower Sweden OLGY Slayers dnf  
Danac Czech Republic ONOS Team dnf  
Razí Sweden OK Bävern dnf  
Êîðñàð Ukraine Monolit dnf  
Axel Svensson Sweden OK Ravinen dnf  
Steph Clement-Agoni France TSO dnf  
hugo thorell Sweden OK Ravinen dnf  
Andrej Furucz Slovakia Farmaceut Bratislava dnf  
antfor Sweden L-100 IF dnf  
DanielBarkasz Romania CSU Craiova dnf  
Linus Landergren Sweden Hestra if dnf  
Högis Sweden OK Räven dnf  
Vilperi Finland Kalevan Rasti dnf  
Ljung Sweden IKHP dnf  
Zbynek Finland Lappeen Riento dnf  
Bu² France VSO dnf  
hikook Mali hhoc dnf  
Freddie Sweden dnf  
Sillen Z Finland Rajamen Rykkmenti dnf  
Philochillo Austria OLC Graz dnf  
jonas Eriksson Sweden Stora Tuna IK dnf  
Remy Switzerland OLG Skandia dnf  
natalia Spain Liceo dnf