Catching Features

Oslo City Cup Bøler

Open:03:00 Oct 16 2008
Close:07:00 Oct 29 2008
Map:/Bøler/events/Oslo City Cup2/day1/Oslo City Cup.course
Created by:Stenstad
Description:3,2 km "sprint" map: Bøler (Oppsal IF) enjoy
Avg Rating:3.5 / 5.0 (29 votes)

Results

151 official (+32 reruns) 25 comments

1. Tynne Sweden www.Tynne.se 21:15  
2. MuHbl4 Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 21:38  *****
3. fasodes Ukraine Odessa 21:39  
4. Rico Denmark St. Binderup OK 21:53  *****
5. Daniels Sweden Attunda OK 22:04  
6. Alri Sweden OK Linné 22:05  
7. samppoo Finland SK Teurastajat 22:08  
8. Hingara Sweden Linköpings OK 22:10  
8. Kapa Finland Rastikarhut 22:10  *****
10. tobes New Zealand Auckland OC 22:16  
11. ^ Seychelles ^^ 22:20  *****
12. Matsubitsu Finland Vehkalahden Veikot 22:24  *****
13. t0m rYAN Poland OK Computer 22:26  
13. R Anderson Canada Ottawa OC 22:26  *****
13. mr Sweden OK Linné 22:26  *****
13. Sebastian Ekman Sweden Västvärmlands OK 22:26  *****
17. PerØyvind Norway OK Moss 22:32  
18. Aakoo Finland 22:37  
19. Grangren Sweden OLGY Slayers 22:38  
20. Yury Masnyy Russian Federation SKIRUNNER.RU 22:41  *****
21. andersem Norway Oppsal IF 22:42  *****
22. hamilton Sweden OK Linné 22:51  
22. sundlof Sweden Gävle OK 22:51  
24. Charly Boichut France OK Hällen 22:56  
25. Jukkis Finland Hiidenkiertäjät 22:57  
26. Andersen Sweden IK Gandvik 22:58  *****
27. A.S.L. Lubina Germany TV Wattenscheid 01 23:00  
27. *F@TsO* Russian Federation Rostov-on-Don 23:00  
29. Vasili Ukraine Kiev 23:04  
30. Jonatan Estonia OK Võru 23:06  
31. iso-ville Finland SK Teurastajat 23:07  
32. Marcus Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 23:09  
33. Jonas MB Norway Nydalens SK 23:11  
34. Okocha Switzerland Jay-Jay 23:13  
34. Kalugin Andrey Russian Federation strogino 23:13  
36. Sugvaldsen Norway Nydalens SK 23:18  *****
37. Kvicken Sweden Forsa Ok 23:19  
38. Papus Poland UnTs WWA 23:26  
39. renarsroze Latvia Ogre OK 23:30  *****
40. Koliasik Russian Federation peppers 23:36  
40. jonny crickmore Britain SO 23:36  
40. sas Norway n/a 23:36  *****
43. pk Scotland ESOC 23:40  
44. Martin_Regborn Sweden Hagaby GoIF 23:42  
45. Affro Sweden Falköpings AIK OK 23:53  
46. Eskil Norway Raumar OL 23:58  
47. PHJ65 Finland SuSe 24:04  
48. Arvid Glowka Germany Borussia Dortmund 24:05  
49. Jakob Edsen Denmark neXus OK 24:14  
50. singalong Afghanistan Afgha 24:15  
50. ittam Sweden IKHP 24:15  
52. apnurmee Finland Kalevan Rasti 24:18  
53. Kasper Dinesen Denmark neXus OK 24:21  
54. AndersPB Norway Nydalens SK 24:22  
55. Luis M Santos Portugal CPOC 24:28  
56. Claus Bobach Denmark Aalborg OK 24:29  
57. Pontus Lamberg Sweden L-100 if 24:30  
58. Kreiberg Denmark OK Roskilde 24:32  
59. Tof France Annecy SO 24:39  
60. aLARGErhyno Australia 24:41  
61. Eirik Norway NTNUI 24:44  
62. Thrane Denmark Sÿllerÿd OK 24:45  
63. Tono Leon Spain ALCON 24:51  
64. Champ Scotland Bsk 24:57  
65. Bävern Bhutan Eksjö SOK 25:03  
66. jeb France VSO 25:10  
67. Temyakov Andrey Russian Federation Rostov-on-Don 25:35  
68. Michael Granqvist Sweden OK Ravinen 25:45  *****
69. jeroen.van.der.kleij Belgium hamok 25:56  
70. Rulle Sweden IFK Göteborg 25:57  
70. Stigsmark Sweden Stora Tuna OK 25:57  
72. Kexet Sweden OL-teamet 26:15  
73. skyplane France L.O.Sanchey 26:18  
74. Nelsonn Portugal CPOC 26:20  
75. Trying Sweden 26:21  
76. Jansi Norway Lillomarka 26:26  *****
77. Kojon Netherlands HOC93 26:31  
78. Philipp Koch Germany OC Schwaben 26:36  *****
79. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 26:53  *****
80. Jono Norway Nord-østerdal OK 26:55  
81. AdrianOpheim Norway Måren OK 26:56  
82. Jon Sivertsen Norway Verdal OK 27:03  
83. OMH Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 27:05  
84. Per Hjerrild Denmark OK Pan Århus 27:08  
85. loser Hong Kong National Team of Hong Kong 27:39  *****
86. Kullin95 Sweden Ok tyr 27:54  
87. greenbob Scotland Clyde 28:15  
88. Aleksandra Schetchikova Russian Federation Legenda 28:34  
89. Fast Camilla Norway Lillomarka O-lag 28:46  
90. Kobrik Czech Republic TATRAN JABLONEC 29:03  
91. tomtom United Kingdom MDOC 29:07  
92. Laurent DVD New Caledonia Convergence 29:56  
93. jm France Bigorientation 6503 30:29  
94. Alexander Chepelin Scotland Gramp 31:00  
95. Jocke78 Sweden 31:02  
96. HenrikGj Norway Heming/Njård 31:15  
96. gvtoukc France TSN 31:15  *****
98. offa Sweden Tuna 31:19  *****
99. Ruben Carnero Spain Sotobosque 31:34  
100. Rejler Denmark SOK 32:33  
101. rh355 New Zealand Auckland OC 32:36  
102. Ramsey United States OK Kåre 33:40  *****
103. nacho rubio Spain ALCON 34:01  
104. Emma Englid Sweden Tumba-Mälarhöjden 34:06  
105. Thomas Bjorkroth Sweden OK Djerf 34:11  *****
106. Helder Marcolino Portugal GD4C 34:44  
107. tio Pepe Sweden Kalmar 34:58  
108. A Sweden 35:57  
109. thiago Brazil Fuzileiros Navais 36:15  
110. Wayne Caplinger United States BAOC 36:36  
111. Fraastad Norway Nydalen SK 37:59  *****
112. Elise France Scapa Nancy 38:00  
113. Bernardo Nanclares Spain CORZO 38:23  
114. aallas Finland HS 39:52  *****
115. butros Switzerland OLV Zug 40:11  
116. Chy Nick Ukraine Odessa 40:17  
117. samus Croatia hoka hei 41:24  *****
118. moho Germany ESV-DD 41:44  
119. polyak Russian Federation nord-west 41:56  
120. Sue C United Kingdom SO 42:21  
121. rogga Sweden polisens if 43:12  
122. Solagaistua Brazil COUFRJ 46:55  
123. FETO Brazil KAAPORA 54:48  
124. HV Finland Tampereen Pyrintö 57:16  *****
125. Heller Serbia PD Pobeda 65:45  
TC Sweden Malungs OK Skogsmårdarna dnf  
aroz Finland Kalevan Rasti dnf  
manbro Switzerland OLV Baselland dnf  
Calle Stenberg Sao Tome & Principe OK Skogshjortarna dnf  
Gustav B Sweden OK Ravinen dnf  
Timo Sild Estonia OK Võru dnf  
sparven Sweden IKHP dnf  
ErkS Sweden Kvarnsvedens OK dnf  
Knubbe Sweden OK Computer dnf  
Karl D Sweden OL-Teamet dnf  
Henrik Sjögren Sweden Haninge SOK dnf  
Axwell Sweden O^2 dnf  
pedero Norway Nord-Østerdal OK dnf  
Anden Bhutan Eksjö SOK dnf  
Neletaba Estonia OK Ilves dnf  
zogge Guadeloupe dnf  
Anders Vister Norway Indre Østfold OK dnf  
Petter10 Norway Tynset IF dnf  
Olle Forsberg Sweden Ok Ravinen dnf  *****
Backstrom Sweden SoIK Hellas dnf  
Anders Karlsson Sweden Tumba Mälarhöjden OK dnf  
MH Norway NTNUI dnf  
Jonas R Sweden OK Ravinen dnf  
HÅvard Norway Kongsberg ol dnf  
KalleBergman Sweden OK Ravinen dnf  
Kristian Norway Heming/Njård O-lag dnf