Catching Features

Olympic Games Orienteering day 2

Open:16:00 Feb 20 2006
Close:16:00 Feb 27 2006
Map:/thompsonisland/events/Night-O Champs/day1/Blue.course
Created by:Rainer Burmann
Description:
Avg Rating:1.0 / 5.0 (2 votes)

Results

54 official (+4 reruns) 5 comments

1. CAW*** Virgin Islands PI 25:21  
2. casper Denmark FIF Hillerød 26:24  
3. SchIve Norway Halden SK 27:04  
4. Konring Denmark FIF Hillerød 28:07  
5. alexander Germany DJK Adler 07 Bottrop 28:28  
6. Tero Rist Antarctica OLV Baselland 28:40  
7. jover Belgium OMEGA 29:14  
8. chrism United Kingdom Harlequins 30:34  
9. OL1 Austria Ulricehamns OK 30:55  
10. Tolya Latvia Riga 31:29  
11. green goblin Switzerland OLJG Holde 31:54  *****
12. mkietis Latvia Ozons 32:22  
13. Daniel Sweden OK Älgen 34:36  
14. Ally Israel Temp OK 35:26  
15. Keios Estonia OK Põlva Kobras 35:41  
16. BABSY Israel Ramat Hasharon 35:55  
17. nilmag Sweden LOK 36:05  
18. Sabro Switzerland OLV Baselland 37:15  
19. Herman Mooij Netherlands Argus 38:03  
20. Veitsi Austria OC Fürstenfeld 38:19  
21. Birko Norway OK Skøynar 40:21  
22. Suleng Norway Fart OK 43:24  
23. NicolasSimonin Ireland OK Tisaren 45:20  
24. Eddie Harwood Scotland Moravian 46:49  *****
25. agustincb Spain Calasparra 47:14  
26. truls Norway Bækkelaget 51:44  
27. kees Netherlands MINOR 64:44  
28. sasha chepelin Scotland gramp 68:20  
29. Dicky Mooij Netherlands Argus 72:43  
30. Vexi Finland Rajamäen Rykmentti 85:26  
tatam France TheTeam dnf  
flx Netherlands MINOR dnf  
Mat6911 France LRACO dnf  
Øyvind Norway NTNUI dnf  
Lauri Finland Vehkalahden Veikot dnf  
julien France coatarmor 29 dnf  
EMSV Sweden OL-Teamet dnf  
Sugvaldsen Norway Nydalens SK dnf  
Jamie New Zealand PAPO dnf  
nighto France COTS dnf  
Mitsku Finland dnf  
gemraid France dnf  
mattsson Russian Federation Jÿrla IF OK dnf  
Jose salvador Portugal 20 kms deAlmeirim dnf  
offa Sweden Tuna dnf  
Engstrand Sweden OK Pers Lärjungar dnf  
Hans Sundqvist Sweden Tullinge SK dnf  
Alfred Newerla Netherlands UZO dnf  
gla Finland OJO dnf  
Gustav Stenberg Sao Tome & Principe OK Skogshjortarna dnf  
Ernst Poulsen Denmark HOK dnf  
Benjiii Sweden Kalevan Rasti dnf  
Hingara Sweden Linköpings OK dnf  
Goran Winblad Sweden Rehns BK dnf