Home
About CF
Screenshots
Free Demo
Order
Press
News
Multiplayer
Competitions
Discussion
Downloads
FAQ
CFEdit
OcadConvert
The Library
login:
pw:
NorthBread-En
Country:
Norway
Club:
Halden SK
Email:
you must log in
Ranking:
Races Run:
247
Races Created:
0
Upload Limit:
6 mb (
?
)
Recent Races
Race Title
Rerun #
Time
Place
Aantekkin
dnf
Riedlepark Friedrichshafen
dnf
[OCAD] Tour De Santa E1
23:23
16 / 311
[OCAD] NOM3
27:30
38 / 262
Färskesjön Warm-up
13:32
20 / 163
Färskesjön Night Tour 4
11:57
8 / 121
Färskesjön - Short
14:56
17 / 156
Fast Track
10:38
12 / 115
[SOK]Ørnsjtern
22:33
9 / 88
Aisus VI
dnf
Aisus V
dnf
Aisus IV
dnf
gfds
dnf
Färskejön Night Tour
12:08
37 / 122
Kashult Middle
20:38
27 / 118
Kashult Night
16:31
15 / 88
Häljarum Middle
13:16
13 / 105
Aisus III
11:51
22 / 166
[OCAD] Storbro Sprint
14:01
29 / 275
tråååååååkkkkiiiiigggggggg
7:49
12 / 109
Åby N - Middle
11:59
8 / 144
[OCAD] Storbro Middle
dnf
[OCAD] Venezia II
dnf
Aisus II
29:32
13 / 152
Gnetteryd NW - Middle
18:17
11 / 152
Gnetteryd2
19:46
19 / 132
Paradiso 4
17:52
9 / 100
Paradiso 3
dnf
orange course
12:36
2 / 69
Paradiso 2 Night
22:28
29 / 112
Paradiso 1
23:54
28 / 178
...............................
17:51
14 / 76
lundbergs competition
15:45
2 / 87
the pink course O_o
18:15
13 / 99
Gnetteryd 3,4km
28:13
20 / 172
Open map =]
27:42
25 / 103
[OCAD]Jämjö Supersprint-2
dnf
[OCAD]Häljarum S - Short Night
17:25
27 / 145
[OCAD] NOM 2
25:19
13 / 143
[OCAD] NOM 1
28:56
26 / 173
[SOK] Skifjell
17:36
24 / 193
Sprints championship 1
dnf
[OCAD]Vidignsjö SE - Middle
21:24
15 / 174
[OCAD] Långgöl Sprint
11:13
12 / 266
[OCAD] Långgöl Middle
21:13
39 / 236
(OCAD) Vealøs
dnf
Labyrintbanan
2:00
5 / 149
[Ultima] Lepanmaa E6
dnf
[rocad]Kidaz
32:52
23 / 166
[OCAD]Kråkerum V - Middle short
dnf
[OCAD]Supersprint-Jämjö
dnf
[OCAD]Kråkerum
dnf
[ocad] Kyrpäjooseppi III
16:38
20 / 104
[ocad] Kyrpäjooseppi II
dnf
[ocad] Kyrpäjooseppi
24:12
14 / 167
[SOK]Findal by day
20:02
27 / 72
[SOK] Findal by night
dnf
Doubleflags
dnf
Middle race Omholt
24:27
14 / 132
[OCAD]KUNGSBERGET WEST 2.0 KM
16:28
35 / 249
[OCAD]KUNGSBERGET WEST 4.0 km
32:18
32 / 189
(modified)[ROCAD] - La Verne
29:02
13 / 167
2
26:48
11 / 229
[SOK] Fast Open
20:29
4 / 124
[OCAD] Sennoi2 - middle
20:04
11 / 153
UnPit3
14:36
45 / 155
[OCAD] Sennoi - middle 2
20:58
19 / 187
[OCAD] Sennoi - middle (dense)
28:56
23 / 170
[OCAD]Dunajska Buzola Intro
17:46
11 / 181
Islandwood Night-O
dnf
Islandwood Sprint-O
13:36
8 / 164
[SOK] Sneltvedt
16:30
31 / 163
Sinte Mette
23:26
24 / 137
[Ultima] Lepanmaa E5
28:21
36 / 214
Braintreeberg Reservior
21:56
30 / 113
Laberinto circle
dnf
Green curves
dnf
[ROCAD] Hei
33:13
26 / 157
----->super sprint<----
15:25
41 / 157
[OCAD] Järvafältet
dnf
[Ultima] Lepanmaa E4
44:11
46 / 172
run this one
15:02
16 / 144
[random] Steep 3
dnf
[OCAD] Kooyoora, day
dnf
[OCAD] Kooyoora test
0:29
99 / 190
[ROCAD] min
23:25
20 / 176
Wounderbar
21:17
22 / 127
[TAT]Högbo short 1.6 km
12:36
58 / 277
[TAT]Högbo Long 3.3 KM
23:48
20 / 191
The klassic Kunming sprint
dnf
Middle
32:38
18 / 105
[OCAD] Solberglia
21:06
19 / 180
[random] Steep 2
31:43
15 / 87
[ROCAD] New start
dnf
funny track
dnf
Little York by Night
22:07
14 / 145
(OCAD) Teisko SE
20:52
21 / 237
(OCAD) Ingalunda
27:34
13 / 111
[RND]Sprint 1
13:25
15 / 131
[OCAD] Mont Tendre Middle
dnf
[OCAD] Mont Tendre Sprint
14:57
13 / 191
Fanoe Night 2
25:59
51 / 146
Ningt Hill
18:14
18 / 58
Man on the hill
13:53
36 / 91
Sparresäter Sprint
12:33
29 / 165
2
11:48
10 / 209
3
11:29
1 / 209
nighttrack
7:42
23 / 95
Purple Land
11:24
14 / 107
Green map
21:59
18 / 83
Sprint 10min
12:35
32 / 215
[random] Steep
dnf
Water Desert
13:34
28 / 118
[Ultima] Lepanmaa E3
dnf
Fast Runner
dnf
2
dnf
Zaccros Cup 8
6:12
19 / 91
Zaccros Cup 7
24:17
2 / 40
Zaccros Cup 6
32:34
7 / 36
Zaccros Cup 5
20:57
2 / 39
Zaccros Cup 4
dnf
Zaccros Cup 3
dnf
Zaccros Cup 2
9:15
40 / 108
Zaccros Cup 1
dnf
Fanoe Night
19:08
56 / 116
Lenco 1 - Night 1
20:09
30 / 100
Lenco 1 - Day 2
dnf
Lenco 1 - Day 1
dnf
2
dnf
3
dnf
(OCAD) Dogtrack anno 2080
dnf
[RND] Svartasvängen
53:24
21 / 99
Short burst
11:24
39 / 118
2
11:20
59 / 188
(OCAD) Docktrack 2030
16:46
11 / 176
2
19:05
63 / 199
[TAT] Portugal
32:00
31 / 187
2
40:54
109 / 252
(OCAD) Watertower
23:37
22 / 151
The Final Open Competition 8
dnf
The Open Competetion 7
5:18
57 / 126
The Open Competition 6
9:04
18 / 119
The Open Competition 5
9:20
10 / 119
The Open Competition 4
17:12
31 / 107
The Open Competition 3
25:09
53 / 94
The Open Competition 2
10:42
10 / 152
The Open Competition
10:43
62 / 177
[ROCAD] c1
41:15
28 / 87
[ROCAD] SR
38:27
30 / 97
[TAT] Kjölen2
dnf
2
20:30
100 / 258
Per Lindman
28:00
34 / 114
[TAT] Kjölen
23:24
41 / 215
[Ultima] Lepanmaa E2
25:21
47 / 183
Runt Runt
dnf
Runt Runt Intro
5:04
30 / 130
2
dnf
3
4:56
23 / 184
para brasil
23:16
36 / 107
[TAT] Inishbofin
13:51
33 / 217
2
dnf
3
15:11
89 / 287
[TAT] Balavil
37:46
43 / 176
(OCAD) Vähäjärvi Night
dnf
(OCAD) Siitama 2 Short 2
19:55
31 / 178
(OCAD) Siitama 2 Short
15:15
30 / 189
2
29:28
170 / 211
3
14:48
19 / 211
Bråt 3
35:18
26 / 128
[OCAD] Portugal O-Training
34:11
59 / 217
(OCAD) Teisko NE Sprint
18:40
33 / 187
[OCAD]Svampasjön 3days-day3
30:46
40 / 143
[OCAD] Haukkovuori E3
27:00
29 / 130
2
dnf
[OCAD] Haukkovuori E2
34:51
24 / 152
(OCAD) Teisko NE Short
25:15
58 / 164
[OCAD] Haukkovuori E1
dnf
[OCAD] Djupviken 2
dnf
[OCAD] Djupviken 2,4 km
27:38
58 / 183
(OCAD) Metsäkylä Night
dnf
(OCAD) Teisko NE Short
24:42
36 / 123
øpen
dnf
Ojersjoe again 3
25:31
11 / 103
Oversjoe again 2
dnf
Ojersjoe again
34:11
58 / 124
Ojersjoe
34:24
26 / 140
Ojersjoe 1
37:01
61 / 196
Little York masters
16:57
43 / 197
[WOC] Middle [OCAD]
34:45
18 / 97
[WOC]03 Middle [OCAD]
42:06
58 / 146
Niihama N, middle
23:43
19 / 124
(OCAD) Vähäjärvi Short
dnf
(OCAD) Siitama SE Short
19:08
91 / 175
[OCAD]Svampasjön 3days-day2
23:01
31 / 165
(OCAD) Siitama SW Short
21:32
52 / 168
[OCAD] Pappila Middle 2,2km
21:25
87 / 203
[OCAD] Pappila Middle 2,4km
23:58
77 / 229
(OCAD) Kauppi South Sprint
18:40
31 / 167
(OCAD)Niihama Sprint
16:55
77 / 149
[fantasy,OCAD]LITTLE YORK sprint
dnf
Julkujärvi Night 2
23:38
33 / 85
[OCAD]Svampasjön 3days-day1
21:37
69 / 203
Niihama Night
20:22
68 / 105
Metsäkylä Sprint
17:41
44 / 158
CHFGH
dnf
Saarijärvi Short
22:19
58 / 157
Siitama Short
dnf
[OCAD] Mylly-Tyry Night2
dnf
[OCAD] Mylly-Tyry Night
24:16
45 / 140
[RND] Autumn Random
47:56
28 / 105
Sunflower - Night!
16:44
39 / 125
dnf
Tesiko 6 Short
19:04
49 / 170
Julkujärvi Night
dnf
Julkujärvi Short
25:34
75 / 154
Made in school
16:44
35 / 130
funny CF map - use this
27:09
9 / 99
[OCAD] Maajaa Long
dnf
[ocad] StAgnanEnVercors day2
dnf
New Hill Sprint
17:46
30 / 141
[ocad] StAgnanEnVercors - day1
dnf
New Dogtrack Sprint
dnf
[ocad] mellsta,sprint distace
9:42
32 / 189
Tveten Sprint
18:01
30 / 110
Pike Lake Sprint
11:37
31 / 155
Teisko night sprint
13:24
43 / 130
[ocad]StAgnan-en-Vercors/Night
dnf
Teisko 4
11:17
56 / 165
[ocad] Auvergne
dnf
Orientering in Galut
16:19
36 / 103
lake
9:09
12 / 59
night event5
dnf
dnf
night event4
19:17
12 / 34
night event3
4:24
4 / 51
32:51
6 / 30
7:24
7 / 49
night event2
14:14
24 / 47
night event1
dnf
Teisko Short 3
15:05
59 / 210
[OCAD] Vuelta de Norrsätra E3
15:16
72 / 191
[OCAD] Vuelta de Norrsätra E2
20:54
70 / 229
[OCAD] Vuelta de Norrsätra E1
7:58
76 / 291
2
7:18
63 / 386
[OCAD] Fantasy Sprint
18:43
44 / 221
[RANDOM]Eastwood
dnf
[Ultima] Lepanmaa E1
14:15
65 / 236
All races shown. View
recent
races.