Catching Features



Sweden Edvin Forsberg

Country:Sweden
Club:OK Ravinen
Email:you must log in
Ranking:
Races Run:446
Races Created:0
Upload Limit:6 mb (?)

Recent Races

Race Title Rerun # Time Place
Random test 2 22:2324 / 132  
ME22, Rivendell middle dnf  
Harrop S, middle 40:0023 / 155  
Congrats to Acke Granbarr! dnf  
Hemfjallstangen NE, long dnf  
3 control intervall training dnf  
Hemfjallstangen NE, night 22:1518 / 139  
LIVE #500 dnf  
Hemfjallstangen NE, middle 37:0124 / 170  
Flashback #1 dnf  
Wildlakes Intro dnf  
Haukilampi middle 34:3715 / 168  
Riddarhytan W, middle 2 dnf  
Isebakketjern Short 20:2712 / 208  
Riddarhyttan W, long 50:2327 / 151  
Brugeraholz Intro dnf  
Suitsaari night 39:2317 / 123  
Suitsaari green middle 35:1425 / 173  
Vätsäri 2 night 32:069 / 162  
Riddarhyttan W, short 24:4936 / 225  
Isebakketjern Controlpicking dnf  
Riddarhyttan W, middle 30:3217 / 221  
 2dnf  
Fantasymap, Long 45:0821 / 160  
Labyrinth dnf  
Armboth S, middle 32:5629 / 187  
Smörvatnnet N - Shortened Long 29:1716 / 141  
Suitsansaari middle 34:2417 / 160  
Isebakketjern Middle 3 dnf  
Isebakketjern Middle 2 dnf  
Isebakketjern Middle 1 dnf  
 257:06109 / 229  
Brugeraholz Sprint 2 16:5813 / 192  
Armboth S, night 20:5924 / 148  
Brugeraholz 12:4048 / 228  
Aguiar da Beira norte - Gradiz 24:4831 / 241  
Hassel South - Long 51:2425 / 146  
Armboth middle 35:1643 / 161  
Örtjärnsklitten dnf  
Hassel South - Middle dnf  
Hassel South - Short 23:0916 / 200  
Isebakketjern Many Controls 17:4022 / 195  
Isebakketjern Middle 4 dnf  
Vätsäri 2 intro 22:1550 / 176  
Armboth, short intro 18:4219 / 204  
 222:50122 / 255  
Smörvattnet - Intro dnf  
Kycklingekulle - Middle dnf  
Vätsäri middle 2 29:2025 / 198  
Aguiar da Beira - Pinheiro dnf  
Urberga - Middle 1 26:1824 / 206  
Urberga - Intro 13:1846 / 220  
Paimio middle 19:4433 / 224  
 2dnf  
Vätsäri 1 long dnf  
Chandossel Long dnf  
Vätsäri 1 night 34:5041 / 163  
Chandossel Intro 20:2650 / 175  
  dnf  
Nödinge 2 Long 2 58:5225 / 186  
Hassel - Middle dnf  
 241:0635 / 264  
Vätsäri middle 2 39:3927 / 196  
Platte South, Middle 2 dnf  
Vätsäri 1 middle 33:0629 / 207  
portrait 7:199 / 218  
 2374:25375 / 524  
 3dnf  
Winter middle dnf  
 2dnf  
Platte South, Middle dnf  
Late Christmas Race dnf  
It's a joke 28:468 / 145  
 2dnf  
Race 700 39:2136 / 195  
Isebakketjern Middle 2238:4865 / 240  
Nödinge middle 2 dnf  
Final Campionat catalunya de Cat 29:0222 / 146  
Hassel Middle 3 dnf  
Kungälv 2/Nödinge Long 1 53:1326 / 131  
Hassel - Middle 2 dnf  
Dalegarth W, middle 32:5024 / 160  
Hassel - Middel 31:0916 / 162  
 2dnf  
An Ras 2021: Stage 9 dnf  
Isebakketjern Intro 3 dnf  
Kyrkoberget middle 35:4718 / 143  
Dalegarth W intro 17:2922 / 195  
CF 2006 4 night dnf  
Quali Campionat de Catalunya224:3228 / 247  
Kungälv 2 Middle 1 dnf  
Winterleitenseen, Short 3 dnf  
Winterleitenseen Middle 6 30:1529 / 131  
Winterleitenseen S, Middle 5 dnf  
CF 2006 3 night 33:3920 / 111  
CF 2006 4, middle  39:1811 / 97  
Cr^onica 41:3411 / 120  
Venice middle dnf  
Kungälv 2 Short 14:0416 / 186  
Winterleitenseen, Middle 3 dnf  
Winterleitenseen Center, Short 2222:5623 / 197  
CF 2006 3 middle 37:1921 / 147  
Winterleitenseen, Middle 2 dnf  
[Austria Cup] Winterleitenseen dnf  
An Ras 2021: Stage 8 dnf  
[Training Camp] Winterleitenseen 31:2026 / 157  
Winterleitenseen NE, Training 9:599 / 156  
An Ras 2021: Stage 7 dnf  
CF 2006 2 night dnf  
CF 2006 2 v2, middle dnf  
Elsaich, Biathlon Middle dnf  
[Austria Cup #10] Waschberg dnf  
[Austrian Championship]Waschberg dnf  
Waschberg, Training 9:4010 / 165  
 210:0950 / 205  
CF 2006 conversion 2, middle dnf  
Rydskogen Challenge #1 dnf  
 2dnf  
Venice, 1 leg challenge dnf  
Try to complete in 1 hour < dnf  
Isebakketjern Intro 2 FIXED dnf  
Isebakketjern Intro 2 23:3415 / 118  
 222:1010 / 150  
Elsaich dnf  
Sprint 9:0011 / 142  
Isebakketjern 15:2319 / 199  
sargi dnf  
ñìîëåíñê67 31:336 / 50  
CF 2006 map facelift v2 middle 51:1524 / 137  
sargia  dnf  
 2dnf  
Facelift upon a CF 2006 map 42:5411 / 152  
Siitama night 32:3411 / 119  
Kungälv 1 Middle 2 30:3921 / 161  
Sprint Challange dnf  
renom 18 45:5213 / 104  
Reposärkät middle dnf  
Reposärkät middle/long night 44:5619 / 118  
Some old place in Italy dnf  
Kungälv 1 Short 2 14:3344 / 198  
Magdalenaholz Middle dnf  
Magdalenaholz Intro dnf  
Nya Varvet, Short dnf  
Aguiar da Beira - Pinheiro night222:0212 / 174  
Joutsenenpesä 3 middle 42:5822 / 143  
Aguiar da Beira - Pinheiro dnf  
High Rigg N, long 58:3715 / 132  
Joutsenenpesä middle dnf  
JohnT 22:3926 / 170  
beni b 25:0745 / 148  
Aguiar da Beira 1 7:2520 / 213  
High Rigg N, easy 25:3437 / 178  
beni 1 a dnf  
Joutsenenpesä night 35:3824 / 126  
Joutsenenpesä 2.1, middle 33:5721 / 160  
Joutsenenpesä 2 middle 28:5428 / 189  
 2dnf  
High Rigg N, middle dnf  
Hailuoto night 32:2427 / 148  
Joutsenenpesä night 36:3718 / 144  
Middle Earth Cup, Bonus Sprint 3 dnf  
Middle Earth Cup 5, middle 36:0019 / 196  
Hailuoto middle 27:4919 / 190  
MIddle Earth Cup 5, long dnf  
EGYPT2dnf  
Middle Earth Cup 5, training 16:3825 / 190  
Joutsenenpesä middle 37:5020 / 162  
Kungälv 1 Short 19:5954 / 196  
 2dnf  
Saarijärvi 3 night 40:0625 / 138  
Middle Earth Cup 4, middle 32:1832 / 150  
Saarijärvi 2 night dnf  
Saarijärvi night 32:3320 / 128  
Water Features dnf  
Hillside Run2dnf  
Platte, Training29:2548 / 265  
Halland Night Middle 20:0827 / 139  
Halland Long 36:2533 / 160  
Middle Earth Cup, Bonus Sprint 2227:0392 / 265  
Laikko v2 night2dnf  
Laikko v2 middle2dnf  
Dawn Breaks2dnf  
Köttkulla Night Long2dnf  
Köttkulla Long2dnf  
Long2dnf  
Night Middle 27:3436 / 148  
Prologue 12:1347 / 194  
Middle Earth Cup 1, long2dnf  
Technical Challange, Final219:2580 / 223  
Opening Night2dnf  
Langeland day 2246:4792 / 218  
Technical Challange, Q1214:3477 / 245  
Middle Earth Cup intro, LakeTown2dnf  
Fantasy Cup, Stage 12dnf  
Hemfjallstangen SO, middle234:1656 / 232  
Kalkleiten-Buch, Short227:0765 / 262  
Hemfjallstangen SO, short223:0135 / 266  
r.old.m-E42dnf  
r.old.m-E2 dnf  
Kairobadet Short dnf  
r.old.m-E1 43:0114 / 131  
WOC2021-Are you ready? 35:3913 / 188  
Carwell's Labyrinth short middle 29:1511 / 139  
Portugal O' Summer 2 dnf  
Carwell's Labyrinth middle 38:3316 / 129  
Forest Umbra, Long dnf  
Forest Umbra, Middle 40:3314 / 148  
Portugal O' Summer dnf  
Osso da Baleia (Multitechnics) dnf  
Hawse End middle 35:5833 / 144  
Hawse End short 23:1623 / 148  
Riddarhyttan 4 dnf  
Riddarhyttan 3 10:2429 / 137  
Riddarhyttan 2 20:1240 / 138  
WOC-Training-E5 22:0411 / 171  
Riddarhyttan 1 33:2723 / 149  
Muncaster W, middle 2 30:0924 / 147  
Muncaster W, long dnf  
Second race, Stora ålsjön  dnf  
Day one, Stora ålsjön dnf  
WOC2021-Training-E4 dnf  
 2dnf  
Open orienteering Mapper test213:2960 / 194  
 312:3536 / 194  
Muncaster middle, guest planner 22:3222 / 148  
WOC2021-Training-E3 30:0045 / 151  
Muncaster W, easy intro dnf  
WOC2021-Training-E2 21:2948 / 177  
Metsäkylä 1 night2dnf  
WOC2021-Training-E1 26:1736 / 225  
Metsäkylä 1 middle2dnf  
Isengard sprint2dnf  
Threlkeld downhill challenge 7:3416 / 156  
Tuckland (tech) middle 2 42:0023 / 152  
Schöckl N, Middle 24:4958 / 169  
Schöckl E, Middle dnf  
Schöckl S, Downhill challange 3:2915 / 157  
Tuckland easy course 18:4927 / 186  
Pedrogao (2) dnf  
Tuckland middle 1 dnf  
An Ras 2021: Stage 5 31:0652 / 165  
Tuckland long part 1 dnf  
Kauppi 1 middle 35:4925 / 179  
Opaliha dnf  
Not another Australian map! dnf  
Firenze2dnf  
Våttåsen Long 50:2317 / 145  
 2dnf  
Dalegarth long middle 44:5833 / 143  
Dalegarth moderate 18:5437 / 172  
Resafjellet 36:4039 / 182  
Dalegarth short 24:5029 / 175  
Short one 17:0123 / 140  
Kårsta, short night dnf  
Kårsta, middle 2 35:4525 / 155  
An Ras 2021: Stage 32dnf  
Borrowdale middle 2 dnf  
Saarijärvi middle 2 36:3430 / 124  
 2dnf  
ColesBay 60:1047 / 130  
Kårsta, middle dnf  
 2dnf  
Borrowdale easy dnf  
Kauppi 3.5 middle dnf  
Kårsta, short 20:1237 / 202  
 220:3152 / 294  
Kauppi 3.4 middle dnf  
Malaysian shortie dnf  
Borrowdale middle 1 37:1349 / 158  
Kauppi 3.3 middle 2 45:4442 / 137  
Kauppi 3.2 middle 2 44:3738 / 146  
Return of Holly Hell - Sprint 1 25:1341 / 192  
An Ras 2021: Stage 2 32:1245 / 204  
Saarijärvi middle dnf  
Night Middle, forest sprint  dnf  
NJROTC Area13 challenge 21 day2 18:3049 / 188  
[WOC2021 Course Setter]Supi hora 75:2352 / 132  
NJROTC Area13 challenge 21 day1 21:3939 / 222  
[WOC2021 Course Setter]Supi hora 60:1248 / 162  
An Ras 2021: Stage 1 dnf  
[WOC2021 Course Setter]Supi hora 35:2340 / 235  
THe Final 60:5940 / 122  
Melville Caves 48:0442 / 179  
Kauppi 3.5 long dnf  
Return of Holly Hell - Night 2 dnf  
MidEarth 9, Mordor without tears dnf  
Middle Earth 8, grand final dnf  
Swedish middle225:4532 / 283  
Portugal by night237:4250 / 171  
Kitluv Revir 2/22dnf  
Korong Spur Middle 22dnf  
[re-play]CFWOC2021 Relay Finals2dnf  
Middle Earth 3, middle distance235:1329 / 214  
Korong Spur Night2dnf  
Short course214:4143 / 196  
Korong Spur Middle2dnf  
Pedrogao (1)232:5430 / 237  
Korong Spur Intro211:41168 / 551  
Return of Holly Hell - Night2dnf  
Costa de Lavos (1)2dnf  
High Rigg dnf  
Darnaway - Half Eleven 36:5078 / 217  
Fantasy Cup, Bonus 19:4272 / 209  
Vähäjärvi 1, middle 2 42:4751 / 221  
Fantasy Cup, Stage 7 23:4636 / 218  
Fantasy Cup, Bonus 18:4833 / 201  
 2dnf  
Whinlatter 2 25:3652 / 179  
Fantasy Cup, Stage 5 dnf  
Isojärvi 1 middle 4 44:2142 / 199  
Fantasy Cup, Stage 4 27:3036 / 200  
Whinlatter 26:0331 / 224  
Fantasy Cup, Training B dnf  
Fantasy Cup, Stage 1 36:1150 / 195  
Fantasy Cup, Training A 9:1965 / 203  
Setmurthy 2 dnf  
OUnlocked Bestof2020 World Easy 15:4128 / 148  
OUnlocked Bestof2020 WorldMedium 30:4844 / 148  
OUnlocked Bestof2020 World Hard dnf  
OUnlocked Bestof2020 JK1971 Easy dnf  
OUnlocked Bestof2020 JK1971 Hard 38:2919 / 209  
Österrödjeberget night 33:5541 / 142  
Buchwald, Bonus dnf  
Buchwald, Night 23:0620 / 133  
Buchwald, Middle 28:0752 / 203  
Buchwald, Training 7:3348 / 205  
Dalegarth 2 dnf  
sdasd 14:1628 / 123  
UFSM - Ok 14:1926 / 117  
Dalegarth, West Cumberland 68:3857 / 138  
Ardnaskie 5 dnf  
 2dnf  
 3104:4850 / 156  
Maria Trost, Short 19:5974 / 190  
Ardnaskie 4 dnf  
Ardnaskie 3 dnf  
Ardnaskie 2 45:1651 / 137  
Manesty, West Cumberland 34:3148 / 144  
Ardnaskie 1 dnf  
Joutsenenpesä middle 4 43:2250 / 131  
Nr. 400 - The Map 19:4731 / 198  
Babylon, Middle 31:4051 / 186  
Joutsenenpesä night 38:4538 / 124  
Joutsenenpesä middle 3 40:3940 / 154  
Chaud Clapier - Middle dnf  
Österrödjeberget middle 31:2567 / 186  
West Cumberland 43:5058 / 163  
Vähäjärvi 1 middle 2 40:3061 / 178  
Växjö OK middle 38:3888 / 176  
 236:0084 / 229  
 3dnf  
 434:1970 / 229  
Vähäjärvi 2 night dnf  
 2dnf  
White Sands NP Middle 1 43:2660 / 159  
 241:4128 / 205  
Vähäjärvi nigh dnf  
 239:2640 / 178  
[CoronaBlues]-E19 dnf  
 229:2267 / 347  
Darnaway Half Nine dnf  
 2dnf  
Vähäjärvi 2 long dnf  
Vähäjärvi middle 1 38:4247 / 197  
 237:4446 / 288  
 3dnf  
 4dnf  
[CoronaBlues]-E18 39:2638 / 224  
 2dnf  
Erskine 2 dnf  
Erskine 1 dnf  
 2dnf  
Darnaway 10 o'Clock2dnf  
Kalkleiten, Long dnf  
Hansta West, middle 2 dnf  
 2dnf  
 337:1236 / 256  
 437:0135 / 256  
Hofwald, Long2dnf  
 3dnf  
 4dnf  
Hofwald, Short 7:1461 / 223  
 27:1485 / 310  
 36:5544 / 310  
 46:4922 / 310  
OUnlocked- WOC99 -Men Classic P12dnf  
OUnlocked- WOC99 -Women's Short2dnf  
Hansta West, Night dnf  
Kalkleiten, Middle 2229:45118 / 229  
SCFL S2 R42dnf  
CFEB 2020-11-152dnf  
Holdhusfjell - Middle 3 37:4365 / 164  
Hansta West, middle 31:0324 / 158  
 233:4065 / 210  
[CoronaBlues]-E17 40:4843 / 177  
 241:2061 / 253  
Björköby middle dnf  
 2dnf  
[CoronaBlues]-E16 dnf  
 2dnf  
Hailuoto night 40:5851 / 121  
Hansta West, Short dnf  
Nya Varvet, Middle dnf  
 239:22123 / 219  
Hamrångefjärden Middle dnf  
WOC2020 dnf  
[CoronaBlues]-E15 dnf  
Larsmo long dnf  
 263:1238 / 153  
Söder Getaren Middle  32:5462 / 189  
SCFL S2 R2 - Dalkeith CP dnf  
Kyrkoberget middle 43:0057 / 147  
 2dnf  
Graz - Waltendorf, Sprint 24:4783 / 194  
Peruspohjanvuori long night dnf  
Peruspohjanvuori long / middle dnf  
Hailuoto middle 2 38:3485 / 182  
 2dnf  
 336:56104 / 259  
 4dnf  
 5dnf  
 6dnf  
 7dnf  
 836:50101 / 259  
 9dnf  
 1044:09134 / 259  
Hollola night 2 dnf  
Hollola middle 2 45:5974 / 196  
 2dnf  
 3dnf  
CFEB 2020-10-15 dnf  
SCFL S2 R1 52:4688 / 171  
SCFL S2 Placement Race dnf  
GSDIVOC8232:5880 / 232  
GSDIVOC7252:0262 / 193  
Tähtiniemi 1 night2dnf  
GSDIVOC5247:4586 / 223  
Tähtiniemi 1 middle2dnf  
 348:5762 / 182  
 449:5365 / 182  
CFEB 2020-10-01 dnf  
 2dnf  
GSDIVOC235:3190 / 209  
Tähtiniemi 3 night2dnf  
Tähtiniemi 3 middle2dnf  
CFEB 2020-09-152dnf  

All races shown. View recent races.