Home
About CF
Screenshots
Free Demo
Order
Press
News
Multiplayer
Competitions
Discussion
Downloads
FAQ
CFEdit
OcadConvert
The Library
login:
pw:
Steph Clement-Agoni
Country:
France
Club:
TSO
Email:
you must log in
Ranking:
Races Run:
214
Races Created:
0
Upload Limit:
6 mb (
?
)
Recent Races
Race Title
Rerun #
Time
Place
Sörby 20 middle
32:57
121 / 207
Correncon Tour - Stage 2
39:10
79 / 148
Bosbergheia, middle
27:45
87 / 198
Sörby 18 Controlpicking
2
35:46
179 / 282
Asaklitt E 3 NIGHT
69:42
51 / 100
Alstad - Bodø
29:06
55 / 144
2
25:35
8 / 190
Lago Santo - E1
14:27
63 / 167
Asaklitt E 2 NIGHT
32:56
52 / 135
[ocd] Homysud 2
26:00
34 / 185
2
38:08
86 / 242
Lago Santo - Prologue
21:05
88 / 214
Asaklitt E 1 NIGHT
20:09
80 / 168
afa
13:02
47 / 122
tttt
12:39
51 / 122
for fun.
14:47
76 / 140
Lutherfield
8:28
18 / 143
mountainous run
20:14
42 / 115
Hopbyn 2
25:38
66 / 138
Orient Show
25:44
118 / 197
Swaziland
20:47
45 / 154
Random Sprint
20:50
51 / 200
Reykjavik
16:09
54 / 162
Grønholtvang (DEN)
23:06
70 / 139
(ITA-TOUR) Stage 9 S.Anna Pelago
33:19
33 / 155
nice
21:42
43 / 99
(ITA-TOUR) Stage 8 Mt. Amiata
61:25
60 / 164
(ITA-TOUR) Stage 7 Arcinazzo
30:00
96 / 233
(ITA-TOUR) Stage 6 P.d.Catalano
51:19
60 / 187
Hopbyn
28:31
42 / 91
Liponeura
11:12
66 / 93
Dreissena
17:14
30 / 82
Gyraulus
15:45
19 / 90
Omphiscola
32:31
16 / 70
Gyrobifastidium
dnf
Random Short
dnf
Klurig middle
dnf
A lovely middle
dnf
UpplandsOL!! Day2, Middle
21:02
52 / 149
UpplandsOL 2-days Day1 Sprint
dnf
Fast and green middle
34:20
42 / 93
Klurig Bonus
17:22
52 / 140
Klurig E2 Forest sprint
15:54
93 / 195
(ITA-TOUR) Stage 5 Bosco Ragabo
43:19
47 / 111
(ITA-TOUR) Stage 3 Lago d. Lame
78:23
59 / 154
(ITA-TOUR) Stage 2 Barricata
44:05
76 / 155
(ITA-TOUR) Stage 1 Venice
2
54:26
15 / 258
(ITA-TOUR) Prolog SGONICO
2
22:24
157 / 332
4,6k
2
dnf
[OCAD] E4 Lunsen, Middle Final
2
dnf
[OCAD] E1 Lunsen, Prolog
2
17:33
150 / 365
(OCAD)2-days Middle
2
dnf
bedrich cup last stage
2
dnf
pour le vso de merl
2
dnf
(OCAD)norr-long
2
35:42
39 / 115
(OCAD)norr-middle
2
27:03
98 / 190
(ocad)Lucomagno1 Night
2
17:37
52 / 159
San Felice FOLLOW JOHN
dnf
Yatzy 1
dnf
[OCAD] E2 Japan Series (Middle)
27:11
49 / 171
[OCAD] E1 Japan Series (Prolog)
dnf
[OCAD]Utvängstorp North
28:04
54 / 155
OL4an Tour de Ski-O E1
22:28
129 / 264
[OCAD] Lophocharis
45:01
74 / 143
Zudoku 1
20:39
104 / 258
Palm island
18:06
87 / 192
CuevaDeLosFranceses - extra
22:40
82 / 208
Woc05 map
53:13
55 / 180
Labyrint
3:38
30 / 148
Ocd/LaLora/CuevaDeLosFranceses
34:43
103 / 207
Micro O #2
15:37
102 / 183
[OCAD] La Lora - night
15:19
69 / 180
Rominet
dnf
2
72:35
47 / 123
[ocad] ARC 1800 Night
29:34
85 / 172
Tour de Elx-E1 Sprint Prologe
dnf
[OCAD]REVIEW
1:32
66 / 193
[ocad] ARC 1800
25:05
48 / 284
Blue Spiral
42:26
22 / 90
[OCAD] Trin
27:40
33 / 142
Red Spiral
28:08
17 / 97
[OCAD]Sol-Boys Grand Prix
dnf
Fagatazyt
16:54
52 / 113
[OCAD]Jura Event II
dnf
[Ocad] Ronneby Brunn Long
49:25
32 / 96
[Ocad] Ronneby Brunn Night
32:43
32 / 80
[Ocad] Ronneby Brunn
23:59
35 / 166
2
26:29
86 / 219
[OCAD]Waldstadion
28:26
36 / 130
Massey University E1
dnf
Skien-Oslo Part 2
40:19
41 / 183
[Ocad]Vindsurfingklubben
25:21
75 / 173
[OCAD]Jura Event
dnf
(OCAD)The Rogga Nilsson comp.2
21:50
31 / 81
(OCAD) The Rogga Nilsson comp.1
21:50
39 / 106
Gnetteryd 1,5km
17:12
43 / 191
[OCAD]Hagstugan SE - night
21:10
52 / 99
[Ocad] Kråkerum Challenge 4
33:27
70 / 114
[Ocad] Kråkerum Challenge 3
32:28
72 / 122
[Ocad] Kråkerum Challenge 2
dnf
2
17:15
134 / 220
[Ocad] Kråkerum Challenge 1
9:16
35 / 176
houses
12:35
29 / 123
Night Micro O #2
15:19
34 / 96
Night Micro O #1
15:37
21 / 113
[OCAD]Hagstugan SE - 3,6km
dnf
Skien-Oslo Part 1
53:00
64 / 127
SpringCupCF Day
28:37
49 / 248
[Ocad] Torhamn Night Long
44:52
44 / 108
[Ocad] Torharm Night Middle
dnf
[Ocad] Torhamn Night Sprint
15:10
58 / 169
[SOK]Tvisten
33:41
18 / 164
(OCAD) Fantasy
20:12
64 / 139
Fantasy #3
16:58
32 / 125
Fantasy #2
dnf
Micro O #1
16:24
74 / 177
Bart
dnf
[OCAD] Venezia IV
79:35
21 / 97
[OCAD] Venezia V
28:58
18 / 148
[OCAD]Desert
27:20
88 / 196
NightRace
35:14
57 / 129
[SOK]Tveitan
28:32
79 / 180
[OCAD] Fuglemyr 2
23:11
58 / 152
[OCAD] Fuglemyr 1
20:42
82 / 190
Desert Event II
dnf
Risinge Running
24:41
98 / 145
Spring City Tour 2010 #5
24:06
72 / 152
Spring City Tour 2010 #4
19:15
39 / 136
SKOG Fribourg CH Memorial
dnf
[OCAD]Hagstugan - SE
dnf
[OCAD] Crni Graben middle
50:19
94 / 197
Figueira II
30:58
51 / 102
New Years Old Classic Memorial 2
23:58
56 / 155
[OCAD] Canada Cup #2
27:13
68 / 150
[OCAD]Hagstugan NW - middle
19:25
104 / 209
[OCAD] Canada Cup #1
26:12
78 / 200
Grimeton skog
dnf
2
20:42
79 / 205
New Years Old Classic Memorial 1
29:27
112 / 177
cxhgfhgjhhjhhghhh
dnf
[OCAD] Venezia IV
36:30
54 / 174
La Verne - S
15:42
83 / 182
La Verne - NW
17:36
89 / 188
La Verne - NE
20:17
90 / 229
Dunajska Buzola Sprint
20:22
40 / 193
2
20:09
47 / 245
3
17:26
12 / 245
NSKSOK Opening
44:48
105 / 165
Aantekkin
dnf
Schönhardt
23:00
91 / 174
Riedlepark Friedrichshafen
15:18
45 / 197
2
17:50
97 / 258
Welland-Sixenhof
35:27
62 / 142
[Ultima] Lepanmaa E8
42:33
71 / 198
2
52:03
110 / 264
[SOK]Veafoss
32:42
94 / 213
SpringCupCF Night
30:45
72 / 185
[OCAD] Venezia III
35:23
29 / 216
2
dnf
[OCAD] Tour De Santa E4
56:44
108 / 177
[OCAD] Tour De Santa E3
29:50
122 / 207
[OCAD] Tour De Santa E2
dnf
2
48:20
110 / 259
[OCAD] Tour De Santa E1
48:50
158 / 311
[OCAD] NOM3
33:40
118 / 262
Jämjö Supersprint 3 - Färskesjön
25:28
63 / 146
Färskesjön Ultralong
60:05
50 / 111
Färskesjön Warm-up
36:49
88 / 163
Färskesjön Night Tour 4
dnf
Färskesjön - Short
2
dnf
3
24:02
88 / 201
Fast Track
2
dnf
[Ultima] Leppanmaa E7
27:24
83 / 206
Aisus V
99:16
68 / 111
Aisus IV
39:51
136 / 216
2
dnf
Färskejön Night Tour
2
32:26
102 / 155
villasel urban
2
dnf
Kashult Middle
2
29:03
105 / 159
_____
2
dnf
Green curves - fast
40:29
43 / 146
[OCAD] Storbro Night
59:29
67 / 126
[OCAD] Storbro Sprint
22:26
134 / 275
2
dnf
[OCAD] Storbro Long
68:31
59 / 115
[OCAD] Storbro Middle
59:48
100 / 203
2
dnf
[OCAD] Venezia II
2
dnf
3
42:07
87 / 235
Paradiso 4
31:30
64 / 100
Paradiso 3
dnf
Paradiso 2 Night
32:25
67 / 112
Paradiso 1
31:10
97 / 178
[SOK] Long
2
37:52
84 / 142
3
37:01
78 / 142
Gnetteryd 3,4km
2
36:11
101 / 228
[OCAD] NOM 1
2
dnf
3
dnf
4
dnf
[OCAD] Långgöl Sprint
2
19:00
184 / 371
3
dnf
4
17:39
172 / 371
[OCAD] Långgöl Middle
2
32:05
174 / 298
Labyrintbanan
2
3:29
161 / 256
3
3:55
170 / 256
[OCAD]Kråkerum V - Middle short
2
27:21
94 / 183
[OCAD]KUNGSBERGET WEST 2.0 KM
2
25:51
192 / 321
3
36:21
223 / 321
4
dnf
[OCAD] Sennoi - middle 2
2
dnf
3
26:57
108 / 216
[OCAD] Sennoi - middle (dense)
2
37:30
117 / 204
Islandwood Sprint-O
2
16:20
121 / 189
Laberinto circle
2
dnf
All races shown. View
recent
races.