Home
About CF
Screenshots
Free Demo
Order
Press
News
Multiplayer
Competitions
Discussion
Downloads
FAQ
CFEdit
OcadConvert
The Library
login:
pw:
Holmsa
Country:
Norway
Club:
OK Moss
Email:
you must log in
Ranking:
Races Run:
344
Races Created:
0
Upload Limit:
6 mb (
?
)
Recent Races
Race Title
Rerun #
Time
Place
Purple Sprint
14:33
63 / 106
kinbraefield day2
16:28
55 / 73
kinbraefield
6:50
68 / 101
Highland Sprint
12:19
76 / 143
Sprint
14:45
50 / 73
Waltham
dnf
Vulcano-Sprint
17:10
41 / 118
3rd Viritual 5 Days - Day 4
dnf
Cambridgeville
25:21
33 / 84
Bare rock-Sprint
31:29
56 / 99
Snake
3:51
47 / 110
Tremontford
15:50
21 / 98
OCAD-Supersprint
5:56
66 / 136
Sprint
13:35
38 / 92
12:06
40 / 96
Middle Norwoodville Heighst
9:53
48 / 101
Bosbergen Sprint
18:24
52 / 98
Circle Hills Sprint
11:58
45 / 105
wellington
dnf
Mount Ermaberg National Park
12:29
41 / 111
Norwood Super Sprint
5:59
63 / 105
NF-sprint
9:11
86 / 118
Middle Norwoodville Heights
33:47
52 / 74
Central Cambridgetowne
32:46
51 / 86
Cheops (sprint)
13:47
87 / 120
3rd Viritual 5 days - day 3
dnf
LABNES-Sarntal (real map)
22:46
61 / 134
Real map -[middle]
dnf
300m suunnistus
2:10
18 / 109
Salem Range
29:34
54 / 89
Micro!!!
11:49
56 / 98
Pomaria Super Sprint
9:17
76 / 112
Furlow Sprint
15:13
94 / 111
Franklin State Forest - Short
17:31
52 / 93
Källstorp i Perstorp
dnf
.....!4
14:08
42 / 76
Southern Marshallburg Woods
18:35
44 / 92
Short Distance
14:52
57 / 98
|!"#$%&/()=?»«'0987654321\
7:42
42 / 76
!"#$%&/()=?»|"U$U$UY$T
18:07
27 / 81
Sprint 2 - FIXED!!
24:37
56 / 116
!"#$%&/()=?
3:42
67 / 125
WWR Short
24:53
35 / 88
WWR Sprint
10:04
58 / 116
East Sayleswick SPRINT
12:05
64 / 125
LRACO Labyrinthe - course 1
14:13
65 / 123
estern chestnutville
23:55
51 / 77
Great Pembrokes revenge
17:42
50 / 95
Short night sprint
15:23
38 / 80
Old Fordham sprint
15:47
33 / 152
2
16:03
44 / 175
everett
17:20
24 / 103
Parcours sportif - day 2
16:35
79 / 119
Parcours sportif - day 1
20:07
71 / 127
Night Sprint
14:37
15 / 62
Le lac sans fond-night
22:13
77 / 103
Le lac sans fond - sprint
24:15
96 / 135
OCAD Map - Prologue
7:37
55 / 129
Sidney Sprint
27:10
34 / 72
Hooksetttonwick sprint
12:52
44 / 78
Hooksetttonwick super sprint
6:13
13 / 98
Hooksetttonwich night sprint
15:50
48 / 68
Real map test
7:56
53 / 108
Nightsprint
9:31
49 / 80
Sherman Farm Middle Distance
22:57
32 / 69
Upper Chelsea
24:00
18 / 59
Southern Bowmantown Steeps Night
dnf
2
dnf
Israel
4:21
20 / 101
Horniwald
12:11
21 / 88
Noretjern Real map
22:05
32 / 84
Cederham Bluff
16:17
42 / 64
Fenwaytownwick sprint
12:39
39 / 72
Solyi-erdo
10:30
44 / 83
Braintree Woods Night2
dnf
Old Capenland Lake Day 3
34:01
25 / 49
Old Capenland Lake day 2
16:13
20 / 56
Old Capenland Lake
11:36
49 / 69
2
10:23
48 / 87
Shawmut middle
36:23
22 / 55
Kirkebygden real map!
17:01
13 / 20
Sprint, real map
dnf
EAST LECHMERE PRESERVE
22:12
19 / 60
MIDDLE
62:15
30 / 55
Blaafarverket, real map!
dnf
Linjev real
26:38
37 / 80
Short and fun!
10:29
30 / 102
NoTitle
25:38
20 / 63
Oak National
10:04
44 / 91
Vahajarvi 2 Short
21:53
41 / 100
2nd Virtual 5 days - 3 day
34:52
30 / 70
2nd Virtual 5 days - Intro
dnf
Sprint 3
12:56
25 / 73
Sprint 2
11:27
36 / 80
Sprint 1
15:23
44 / 93
Arcegno Fixed
dnf
San Bernardino
dnf
Piani Resinelli
29:03
12 / 86
Nesparken
8:16
40 / 118
Fellburg short distance
15:51
37 / 86
UPper Boston Cliffs
dnf
Hive Rock Sprint
11:53
30 / 112
Vahajarvi 2 Sprint
17:10
64 / 122
Longqood ponds
30:51
30 / 70
Bristol
35:49
33 / 80
Lower Medaytowne
17:55
40 / 75
Middle Oakwoodton
33:44
40 / 65
Vahajarvi night
23:11
49 / 79
Atland Ridge
19:55
48 / 98
WInchesterton Hill Sprint 2
26:10
28 / 87
2
dnf
Winchesterton Hill sprint 1
14:39
41 / 108
Chelseaboro
16:42
45 / 95
Devils Hill Sprint
15:15
69 / 123
Kaapunki
18:38
33 / 107
Sprint
20:32
53 / 112
Medwaywood Woods
64:30
54 / 68
Middle distance
dnf
South Revereford Classic
12:40
40 / 99
Roxbury Heights
14:13
30 / 99
Tremontburg Day 3 - Micro-O
13:48
38 / 83
South Revereford
14:10
15 / 79
Ronneby Solhojden sprint
dnf
Gunstock sprint
22:38
39 / 95
Ronneby Solhojden intro
6:13
40 / 121
Tremontburg Day 1 - Sprint
22:29
59 / 112
sprint
20:21
49 / 110
Tillman Sprint
19:48
41 / 107
Shermanburger Sprint
11:07
56 / 138
Hornliskogen
18:56
79 / 114
Siitama sprint
16:27
65 / 122
Norwoodborough
25:51
32 / 114
Auburntown River sprint
20:03
42 / 94
Sprint
4:54
62 / 118
Bedders World Cup Sprint
22:46
46 / 100
Punching test
3:03
64 / 116
Eastern Pawtucket Sprint
17:08
36 / 97
Sprint
26:14
40 / 95
Auburn "Steeps" Sprint Series #
10:58
53 / 105
Auburnwood-Night-Sprint
dnf
Mattapanford
47:22
50 / 76
Kelsey Kerridge Sprint 2
7:49
23 / 101
Map of choices
40:48
48 / 86
Easiest CF Course Ever
4:55
58 / 113
U/O British CF Sprint Champs
27:34
26 / 104
Forest Village middle
35:23
47 / 90
Park-O
dnf
Forest Village sprint
12:44
40 / 115
BOSTENBERG MIDDLE/LONG
46:11
24 / 66
Arse
31:35
50 / 77
Northern Packardberg
13:35
24 / 100
Another Pick
18:40
21 / 57
RC
26:49
41 / 87
The Dell
22:41
43 / 94
Sprint
19:36
34 / 72
2
18:04
25 / 96
Tappanton short middle
17:54
47 / 101
Tremontburg
23:11
47 / 85
Sprint
4:29
48 / 133
Watertower Middle
51:30
34 / 78
Speed test terrain
7:23
94 / 123
Speed test clear
4:08
44 / 128
Butterfly loops (Malden)
119:46
32 / 73
Noretjern 2
27:30
54 / 117
Grafton Middle Distance
32:34
27 / 80
Les Aoles - day 1
12:08
50 / 104
2
11:05
42 / 126
Braintreeford sprint
12:28
51 / 94
2
11:58
41 / 111
Tappaton sprint
12:29
53 / 106
Steinbruch
18:27
30 / 81
Intro (night)
16:42
42 / 81
Pleasantland
45:16
55 / 74
Skrattan Park Sprint
10:39
53 / 104
2
9:50
25 / 138
LITTLE FORDHAMWOOD PARK NIGHT
20:33
23 / 54
Fenwood-Sprint
28:35
35 / 86
2
dnf
Martin Gorge
dnf
EASTERN STONY
79:55
25 / 45
Mt. Everett Farm
20:31
30 / 86
Running Speed Test
8:13
23 / 92
Braintreeham Sprint
6:18
26 / 88
South walkburg long
dnf
2
66:34
31 / 44
Forestchen day1 (updated)
26:21
64 / 92
Forestchen day2
16:13
71 / 93
Forestchen day1
dnf
Dark Side Of The Moon
13:23
45 / 94
Pyttensprinten
13:44
39 / 95
Eastern Arlingberg National Park
24:34
65 / 76
Vahajarvi sprint 2b
23:48
74 / 96
Brigham Middle distance
25:10
35 / 71
Roxburyford (Middle)
41:36
34 / 61
MOUNT MASONTON
37:11
21 / 62
Tillman Heights
48:21
39 / 65
Strandrace
18:18
38 / 96
Middle Troutberg Woods
21:59
51 / 90
Micr-o!
6:45
55 / 114
Testrace
13:30
55 / 103
Erma challenge
45:22
49 / 76
Boston Sprint
14:08
65 / 98
Double Ford
31:43
51 / 93
Ashlandford Range
74:39
34 / 52
Western Pembrokeham
dnf
Upper Rethobothfield
23:56
51 / 92
Les Iles
45:10
14 / 70
Middle woodland
40:50
40 / 76
Sheffield Crucible
6:03
41 / 113
2
5:52
278 / 435
3
5:00
231 / 435
Rordham
dnf
les monts beave
50:55
42 / 61
Course de nuit
dnf
Moyenne Distance
48:33
43 / 68
pilat Moyenne distence
35:27
32 / 64
Open Srint
12:38
36 / 105
Southern Edina NIGHT
49:16
30 / 44
chester
15:21
32 / 96
Multipostes
dnf
salemham longue distance
68:44
14 / 48
MIT Night Park Race
dnf
2
30:44
42 / 88
Tjolahopp short
25:23
55 / 75
Old Watertown sprintcup day2
13:53
57 / 98
Old Watertown sprintcup day1
13:33
47 / 82
les Lac du sud
40:17
39 / 60
Mt. Trout Night
25:22
35 / 62
SOUTTHERN KENT
42:44
42 / 51
Vattula Short 3
33:08
31 / 74
Eastern Winthrop sprint
16:12
56 / 81
East Kendall Lake
34:03
38 / 57
Walkerland- Sprint
9:04
47 / 98
Graftonwood Purchase
72:07
21 / 43
Tremontboro Middle Distance
35:43
32 / 62
Niihama Short
21:16
45 / 88
Hudsonburg cup 3
18:04
39 / 89
Hudsonburg cup 2
16:48
57 / 80
Hudsonburg cup 1
17:23
41 / 97
West Hooksettown
44:25
32 / 61
Middle Distance
32:24
31 / 76
Trout-Sprint
17:05
41 / 94
Central Sherman
dnf
Long distance!
dnf
Edina
35:21
44 / 72
Washington Range
70:01
27 / 55
Kenmorebergwood night race
dnf
East Reveretowne Village
37:32
42 / 68
Great Atkinson National Park
dnf
North Braintree
59:49
29 / 52
Nord Foxtown
60:37
30 / 56
Kenmore
82:43
20 / 44
Coolidge
51:46
52 / 63
Hooksettland Farm
22:58
50 / 84
Great Rugglesfield Reservior
22:10
41 / 82
Bristolwood
35:34
22 / 70
Lechmerewickham
27:11
30 / 82
Downytown routchoice
40:35
20 / 59
Vattula Short
30:50
49 / 90
West ELiotberg (night)
dnf
West Eliotberg Brook!
dnf
FAST
44:26
26 / 68
Hudsonland
46:49
26 / 63
Vahajarvi Short
14:24
43 / 98
Bristolbergham
47:24
35 / 76
Old Norwoodwick (Classic)
68:53
39 / 59
Deantowneberg (Short)
33:30
49 / 72
Tappan Middle-Distance
51:05
28 / 60
Flat but tricky
45:55
39 / 66
Matforest
26:07
45 / 91
Tower Hill 2
22:50
55 / 88
Somerberg
57:03
38 / 56
Tower Hill
27:06
29 / 82
Three hills
50:33
67 / 83
2
29:01
37 / 98
Mattapan
40:55
42 / 67
Vahajarvi sprint
14:00
39 / 103
Eastern Stony
110:20
28 / 49
Old Hudston
dnf
2
19:43
26 / 92
Newbouyton
dnf
2
31:39
46 / 79
Eliotland-Night sprint
dnf
My World
13:21
55 / 94
Watertower Sprint 2
24:33
27 / 78
Walthamboro extreme sprint
dnf
2
dnf
Newbury
20:01
26 / 69
Watertower sprint
12:23
34 / 84
Bristol-Night Race
dnf
Plymouth
60:47
25 / 46
Flat
57:59
5 / 39
Furlowborough Middle
dnf
West Wonder
37:03
49 / 77
Long Distance!
dnf
Wrenthamboro Route-Choice
18:52
46 / 82
Bandonborough-Sprint
33:48
44 / 77
Furlowtown
dnf
Brigham Sprint
41:08
44 / 79
Manchester Pond
53:38
37 / 55
corridor training
dnf
Luther-Brook Route-Choice
17:26
39 / 79
Hollison-Sprint
34:58
34 / 76
Tremontfield
dnf
Western
46:09
23 / 55
MoMoMoMonstersprint
16:57
50 / 79
Julkujarvi Sprint
dnf
2
34:30
94 / 126
Waterworld 2
71:24
25 / 59
2
59:45
25 / 70
Cambridgewick middle distance
31:53
42 / 71
Longwood
96:48
34 / 61
Sprint Cup 2 - Stage 5
44:16
41 / 61
Sprint Cup 2 - Stage 4
dnf
Sprint Cup 2 - Stage 3
dnf
2
dnf
Slow orienteering training
64:06
33 / 60
Fultonford Steeps
56:27
38 / 67
Sprint Cup 2 - Stage 2
dnf
2
41:10
55 / 95
3
dnf
Sprint Cup 2- stage 1
dnf
2
dnf
3
31:28
57 / 128
WOC Sprint 2001 H21
41:52
72 / 111
Dogtrack sprint 2
16:48
72 / 95
Sayleston Sprint
dnf
Chesterwick Sprint
2
dnf
3
dnf
Atlanta Park
2
8:32
60 / 183
Copleyland Middle distance
dnf
Troutberg Sprint
2
17:26
42 / 136
WOC 2001 Sprint D21
2
dnf
Madraswood Hill-Sprint
2
dnf
Gio Sprint - Stage 3
2
24:16
50 / 91
Gio Sprint - Stage 1
2
12:59
60 / 114
Tremont (2nd try...)
dnf
Park-O champs Long
2
28:40
29 / 59
Park-O champs Short
2
dnf
Parrk-O
2
20:29
41 / 94
Central Grafton
61:29
56 / 78
Super Sprint Race
2
14:30
17 / 71
Revereland Forest
2
20:38
32 / 111
3
dnf
All races shown. View
recent
races.