Catching Features

Cross Field 3-Days E2 Sprint

Open:08:00 Feb 13 2013
Close:08:00 Feb 28 2013
Map:/rnd-18up0sg16o11pmh13lbo2s2eqk42dm5ern128k89b/events/4 Cross Field 3-Days/day1/Sprint.course
Created by:Anna D
Description:A forest sprint in the hard part. Short with maney controls. Good luck!
Avg Rating:3.0 / 5.0 (22 votes)

Results

92 official (+6 reruns) 7 comments

1. jean France VSO 11:54  
2. LPasturiza Brazil COSaM 12:21  
3. Sabro Switzerland OLV Baselland 12:25  *****
4. Ali Sweden OLGY Slayers 12:27  *****
5. EVERTON Brazil COSM 12:38  *****
6. bruce u Uganda :) 12:45  
7. Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers 12:51  
8. Ben Sand France viking 12:52  
9. Mariana Moreira Portugal CPOC 13:00  
10. jeb France VSO 13:08  *****
11. Bruno77 France OPA Montigny 13:21  
12. Bobafett Sweden Attunda OK 13:26  
13. Florian Attinger Switzerland OL Zimmerberg 13:30  
14. IvK Sweden Freluga Farmers 13:35  
15. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 13:49  
16. gvtoukc France TSN 13:50  
17. Frzfrz Austria OJE Wappler 13:54  
18. PHJ65 Finland SuSe 13:57  
19. Moa Sweden SNO 14:03  
19. GS2013 Brazil COSAM 14:03  
21. andre de veirman Belgium trol 14:08  
22. Tema Skiman Ukraine Lyder-Tur 14:14  *****
23. Pauls Liepins Latvia Town dummies 14:23  
24. Mariule Lithuania OK Javonis 14:28  *****
25. Adair MS Brazil CODD 14:35  
26. Hjortronet Sweden Attunda OK 14:36  
27. Akva Ukraine Odessa 14:39  *****
28. STEFFLER Brazil COSAM 14:42  
29. viktorfett Sweden Attunda OK 14:53  
30. KaiserChief Austria ASKÖ Henndorf 15:00  *****
31. Jadir Brazil COC 15:05  
32. Gafr Norway Team Skauen 15:07  
32. Baune Denmark OK Roskilde 15:07  
34. Martin Posselt Czech Republic Tatran Jablonec 15:13  *****
35. perwhite France KLS 15:15  
36. B2OBK France KLS 15:19  
37. Karl Vervoort Belgium Trol 15:27  
38. serpiepe Latvia Mezmalas MTB 15:29  
39. ErikH Sweden Chesthair OK 15:32  *****
40. Jompe Sweden HBMB 15:36  
41. artemisia_genipi Switzerland CO Cern 15:46  
42. Aaron Italy G.S. Pavione 15:48  *****
43. Aaroz Finland Lappeen Riento 16:00  
44. Yury Russian Federation Strogino 16:03  
45. Krügerol Germany OK Ravinen 16:32  
46. Landli Sweden OLGY Slayers 16:35  
47. Norbert Kulda Czech Republic SKS Forever 16:48  
48. tio Pepe Sweden Kalmar 17:07  *****
49. grigoras sorin Romania Cronos Barlad 17:08  
50. Roman Bond Russian Federation Malungs OK 17:27  
51. Linus Sweden 17:44  *****
52. Baumann Edouard Switzerland SKOG 17:47  *****
53. Leontev Ilya Russian Federation Mordva blyaha-muha 18:03  *****
54. Terkelsen Finland LS-37 18:04  
55. Roman France VSO 18:11  *****
56. SG Sweden IF Rigor 18:55  
57. Nank Australia EVOC 19:00  
58. Benjamin CLEMENT-AGONI France Talant Sport Orientation 19:01  
59. Model Switzerland OLV Zug 19:53  
60. Fgarcan Spain Colmenar 19:54  
61. Forzman Sweden Hestra IF 21:01  
62. Joacil Brazil CORELE 21:17  
63. Franclim Portugal Ori-Estarreja 22:03  *****
64. georgG Austria OLC Graz 22:29  
65. Moi c moi New Caledonia Atlas 22:36  
66. Heller Serbia PD Pobeda 23:08  
67. nrebelo Portugal Ori-Estarreja 24:02  
68. H. Ewen New Zealand North West 24:09  
69. HV Finland Tampereen Pyrintö 26:19  *****
70. vschetchikov Russian Federation legenda 28:01  
71. Àëåêñàíäð Àëèìáåêîâ Russian Federation Spartak 31:19  
72. Vorob'ev Vladimir Moldova Tiras-Orient 37:36  
73. SINED France OPA Montigny 38:14  *****
74. Romero Bandeira Brazil coyote 39:43  
75. Martin Pettai Estonia 44:02  *****
Irina Russian Federation o-sport.ru dnf  
Trying Sweden dnf  
Junjun Japan Kyoto-u.OLC dnf  
CillinC Ireland Raping Routechoices dnf  
jonnyq Ireland UCDO Honeybadgers dnf  *****
mr.Apo Finland Vehkalahden Veikot dnf  
ale France france dnf  
Per Lindman Sweden Karpen Suunnistajat dnf  *****
fedevenice Italy OrTarzo dnf  
Infinite Ways Austria LAC dnf  
OL-HenrikH Sweden västerås sok dnf  
André LALANDE New Caledonia Convergence dnf  
Vorient Ukraine Volyn-O dnf  
Clok boy United Kingdom CLOK dnf  
Waldemar 98 Sweden OK Roslagen dnf  
TelShadud Israel Jezreel Valley dnf  
Dalis99 Sweden ok roxen dnf