Catching Features

One Leg Wonders (C.d.Marcarolo)

Open:08:00 Jan 13 2013
Close:08:00 Jan 20 2013
Map:/capanne small81/events/capanne small81/day1/Course3.course
Created by:stampfo
Description:
Avg Rating:4.3 / 5.0 (24 votes)

Results

117 official (+44 reruns) 10 comments

1. Florian Attinger (7) Switzerland OL Zimmerberg 6:31  *****
2. Philochillo (3) Austria OLC Graz 6:37  
3. Pale (2) Finland Vehkalahden Veikot 6:50  
4. jean France VSO 6:57  
5. Ljung (2) Sweden IKHP 7:00  
6. Florian Attinger (6) Switzerland OL Zimmerberg 7:02  
7. Bruno77 (2) France OPA Montigny 7:06  
8. lorrieq Ireland UCDO Honeybadgers 7:08  
9. Hjortronet Sweden Attunda OK 7:18  
10. sundlof Sweden Gävle OK 7:20  
11. ColmM (2) Ireland UCDO Honeybadgers 7:21  
12. Daynee Sweden OLGY Slayers 7:22  
12. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 7:22  
14. color (2) Switzerland converter 7:23  
14. the confused Austria ASKÖ Henndorf 7:23  
14. Grangren (2) Sweden OLGY Slayers 7:23  
17. Ljung Sweden IKHP 7:31  
18. Kristo Estonia www.okilves.ee 7:32  *****
19. LPasturiza Brazil COSaM 7:33  
20. MariusG Lithuania OK Ravinen 7:36  *****
21. Jamie New Zealand PAPO 7:45  
22. R.S Italy 7:47  
23. ColmM Ireland UCDO Honeybadgers 7:50  *****
24. stampfo (2) Italy www.tyrol2010.com 7:51  
25. Rouman Czech Republic Magnus Orienteering 7:54  
26. cherries New Zealand HBOC 7:55  
27. Klll Denmark neXus OK 7:58  
28. Pale Finland Vehkalahden Veikot 8:01  
29. Captain Quark New Zealand Red Kiwis 8:02  
30. color Switzerland converter 8:05  
31. SG Sweden IF Rigor 8:07  
32. Danskeman Sweden Pan-Kristianstad 8:10  
33. Trying Sweden 8:11  
33. Trying (3) Sweden 8:11  
35. R Anderson Canada Ottawa OC 8:12  
36. Oskar Leinonen Sweden Karpen Suunnistajat 8:14  
37. Linar Sharafiev Russian Federation OK BashMan 8:15  *****
38. Florian Attinger (3) Switzerland OL Zimmerberg 8:16  
39. Lillen Sweden GMOK 8:17  *****
40. Forzza Sweden Motala aif ol 8:19  
41. Roman Bond Russian Federation Malungs OK 8:20  *****
42. Philochillo (2) Austria OLC Graz 8:21  
43. Bobafett Sweden Attunda OK 8:27  
43. T6nis Estonia Rakvere OK 8:27  
43. Jocke78 (2) Sweden 8:27  
46. Empa Sweden Freluga Farmers 8:30  
47. antfor Sweden L-100 IF 8:34  
48. JS Sweden OK Kullingshof 8:38  
49. Kallshem Sweden Pan-Kristianstad 8:40  
50. JohRid Sweden OK Linné 8:43  
51. HV (2) Finland Tampereen Pyrintö 8:45  
52. schwachknoechler Austria NFS 8:52  *****
53. gaffelman Sweden Karpen Suunnistajat 8:53  
54. CillinC Ireland Raping Routechoices 8:56  
55. jonnyq Ireland UCDO Honeybadgers 8:59  *****
56. JonasG (2) Sweden Freluga Farmers 9:05  
57. Michaël Van Baelen Belgium Trol 9:08  
58. iansmith (2) United States CSU 9:09  
59. Pauls Liepins Latvia Town dummies 9:10  
59. engstrom Sweden OK Orion 9:10  
61. Marre92 Sweden OK Rodhen 9:12  
62. BäverPower Sweden OLGY Slayers 9:14  
63. Allerhed Sweden OLC Graz 9:21  
64. Landli Sweden OLGY Slayers 9:23  
65. Manuel Horta Portugal Gafanhori 9:24  
66. gvtoukc (2) France TSN 9:28  
67. Brzi Slovenia OKB 9:31  
68. Mala Sweden Hestra IF 9:38  
68. Jissbacke Sweden Gävle OK 9:38  *****
70. Oleg Kazanin (2) Russian Federation ÊÑÎ "Ñïàðòàê" 9:44  *****
71. iansmith (3) United States CSU 9:50  
72. OrienterarN Sweden OLGY Slayers 9:56  
73. Martin Posselt Czech Republic Tatran Jablonec 10:00  *****
74. Chirpy Chaffinch United Kingdom Interlopers 10:01  *****
75. Waldemar 98 Sweden OK Roslagen 10:08  
76. tio Pepe Sweden Kalmar 10:10  
77. Ben Sand France viking 10:14  
77. Terkelsen Finland LS-37 10:14  
79. Moi c moi New Caledonia Atlas 10:24  
80. artemisia_genipi Switzerland CO Cern 10:36  
81. nrebelo Portugal Ori-Estarreja 10:50  
82. Vitalik Petryshyn Ukraine Volyn-O 10:55  
83. JonasG Sweden Freluga Farmers 11:12  
84. jeb France VSO 11:16  *****
85. Karl Vervoort Belgium Trol 11:21  
86. Andrzej Brandt (2) Poland Nonstop Adventure 11:23  
87. Monta Kravcova Latvia Mezmalas MTB 11:26  *****
88. J Teutsch Canada Ottawa OC 11:36  *****
89. GudonuS Russian Federation 11:38  
90. Vorient Ukraine Volyn-O 11:46  
91. Oleg Kazanin (3) Russian Federation ÊÑÎ "Ñïàðòàê" 11:49  
92. francois France bros 11:56  
93. viktorfett Sweden Attunda OK 11:57  
94. Yorkie Sweden Katrineholms OK 12:13  
95. Fgarcan (2) Spain Colmenar 12:16  
96. ErikH Sweden Chesthair OK 12:17  
96. gvtoukc France TSN 12:17  
98. Baumann Edouard Switzerland SKOG 12:21  
99. Heidi Yu Hong Kong HKIOF 12:37  
100. Bruno77 France OPA Montigny 12:38  
101. Juliano Pasturiza (2) Brazil COSM 12:50  
102. grigoras sorin Romania Cronos Barlad 13:07  
103. Boris Isaikin Russian Federation DINAMO 13:19  *****
104. Florian Attinger Switzerland OL Zimmerberg 13:38  
105. Litvinov Czech Republic OK Litvinov 16:14  
106. Emommoma Sweden Suraarmaravtegel 16:18  
107. Yury Russian Federation Strogino 16:31  
108. runit Canada GHO 16:34  
109. roger1 (2) France marco 17:14  
110. iansmith (4) United States CSU 17:56  
111. iansmith United States CSU 18:01  
112. Joacil Brazil CORELE 19:17  
113. Antonio Mariani (2) Italy A.S.D. Orsa Maggiore 19:38  
114. HV Finland Tampereen Pyrintö 19:56  *****
115. Fabio Cruz Weis Brazil Natura CO 21:38  *****
116. Ajicek Czech Republic LL 22:04  *****
117. Seba Italy Eksjö SOK 23:16  *****
118. vschetchikov Russian Federation legenda 24:35  
119. Linus (2) Sweden 28:17  *****
120. PHJ65 Finland SuSe 40:33  
121. André LALANDE New Caledonia Convergence 45:43  
122. Cyril OLIVIER France Vaucluse-84 56:20  
georgG Austria OLC Graz dnf  
Micha182 Italy OrTarzo dnf  
IvK Sweden Freluga Farmers dnf  
Hampus Nyström Sweden IF Hagen dnf  
Model Switzerland OLV Zug dnf  
SINED France OPA Montigny dnf  *****
Ali Sweden OLGY Slayers dnf  
Krasimir Bulgaria Trapezica dnf  
fedevenice Italy OrTarzo dnf  
Philochillo Austria OLC Graz dnf  
Rico Denmark St. Binderup OK dnf  
AlanP France Annecy SO dnf  
Stenvikteam Norway Byåsen IL dnf  
eivindgra Norway Asker SK dnf  *****
serpiepe Latvia Mezmalas MTB dnf  
TR Finland RaLu dnf  
Daina Saltuma Latvia Mezmalas MTB dnf  
Juliano Pasturiza Brazil COSM dnf  
edge Sweden trollhättans sok dnf  
butros Switzerland OLV Zug dnf  
Vladimir T Russian Federation Malungs OK dnf  
DBS Albii CARICOM DödenBakomStyret dnf  
Yosyp Ukraine dnf  
IvK (2) Sweden Freluga Farmers dnf  
Trying (2) Sweden dnf  
AlanP (2) France Annecy SO dnf  
Florian Attinger (2) Switzerland OL Zimmerberg dnf  
LPasturiza (2) Brazil COSaM dnf  
Vitalik Petryshyn (2) Ukraine Volyn-O dnf  
TR (2) Finland RaLu dnf  
ddavi (2) Mali Coc dnf  
Leontev Ilya (2) Russian Federation Mordva blyaha-muha dnf  
IvK (3) Sweden Freluga Farmers dnf  
HV (3) Finland Tampereen Pyrintö dnf  
LPasturiza (3) Brazil COSaM dnf  
Florian Attinger (4) Switzerland OL Zimmerberg dnf  
IvK (4) Sweden Freluga Farmers dnf  
LPasturiza (4) Brazil COSaM dnf  
Florian Attinger (5) Switzerland OL Zimmerberg dnf