Catching Features

Middle Two-Days

Open:08:00 Oct 08 2012
Close:08:00 Oct 15 2012
Map:/CFMC06_F1st_Sekotsuji/events/Sekotsuji/day1/Course1.course
Created by:JonasG
Description:Second day of the middle comps Did this in 27.52, which was a really bad time , I did 5 min misses WT: 20-21
Avg Rating:3.2 / 5.0 (11 votes)

Results

70 official (+19 reruns) 5 comments

1. antfor Sweden L-100 IF 19:34  
2. Forzza Sweden Motala aif ol 20:29  
3. rutten Norway NTNUI 20:32  
4. Tintin93 Sweden Tullinge Sk 20:33  
5. jean France VSO 20:42  
6. Daynee Sweden OLGY Slayers 21:21  
7. Captain Quark New Zealand Red Kiwis 21:26  
8. Danskeman Sweden Pan-Kristianstad 21:39  
9. Stenvikteam Norway Byåsen IL 21:43  
10. Adam Bedrich Wanek Czech Republic Loko Trutnov 22:05  *****
11. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 22:11  
12. Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers 22:36  *****
13. Nigelasi Sweden Ulricehamns OK 22:37  
14. Karschtl Germany USV TU Dresden 22:45  
15. RUSIA Guernsey monolit 22:46  
16. andersem Norway Oppsal IF 22:59  
17. JS Sweden OK Kullingshof 23:08  
17. Gafr Norway Team Skauen 23:08  
19. Jonas_91 Sweden Tullinge SK 23:40  *****
20. ThomasNÅ Norway NTNUI 23:41  
21. Ben Sand France viking 23:44  
22. mattg New Zealand CMOC 23:54  
23. Denis Atkin Russian Federation bananza 24:00  
24. Landli Sweden OLGY Slayers 24:08  
25. J. Kleemola Finland Eksymä 24:25  
26. Krasimir Bulgaria Trapezica 24:33  *****
27. Manasss Czech Republic NTNUI, OOB Vamberk 24:49  
28. Pauls Liepins Latvia Town dummies 24:59  
29. Trying Sweden 25:09  
30. mr.Apo Finland Vehkalahden Veikot 25:19  
31. engstrom Sweden OK Orion 26:28  
32. Terkelsen Finland LS-37 27:13  
33. David G Sweden IKHP 27:24  
34. Martin Posselt Czech Republic Tatran Jablonec 27:26  *****
35. OliB Switzerland SKOG 27:29  
36. Rafael Miguel Portugal Ori-Estarreja 28:00  *****
37. Baumann Edouard Switzerland SKOG 28:02  
38. AlexeyMustafin Russian Federation ST 28:19  *****
39. SG Sweden IF Rigor 29:26  
39. Langerackare Sweden JÄRFÄLLA OK 29:26  
41. Benjamin CLEMENT-AGONI France Talant Sport Orientation 30:09  
42. PHJ65 Finland SuSe 30:15  
43. Karl Vervoort Belgium Trol 33:04  
44. Linus Sweden 34:16  *****
45. artemisia_genipi Switzerland CO Cern 34:57  
46. Chris Man Hong Kong HKIOF 35:22  
47. andre de veirman Belgium trol 36:01  
48. Vorob'ev Vladimir Moldova Tiras-Orient 36:31  
49. Bjugis Norway NTNUI 40:08  *****
50. Heidi Yu Hong Kong HKIOF 40:33  *****
51. HARRY'L New Caledonia Convergence 63:18  
52. vschetchikov Russian Federation legenda 68:45  
53. André LALANDE New Caledonia Convergence 74:51  
jeb France VSO dnf  
Jadir Brazil COC dnf  
Gosha18 France VHSO dnf  
Boris Isaikin Russian Federation DINAMO dnf  
Andrade Brazil COC dnf  
faure gwenael France VSO dnf  
Kur-BR Brazil PAM-BR dnf  
Yosyp Ukraine dnf  
Markus Allemann Switzerland SKOG dnf  
Matej Kamenický Czech Republic Lokomotiva Pardubice dnf  *****
Rouman Czech Republic Magnus Orienteering dnf  
TruPlu Sweden Suraarmaravtegel dnf  
Yury Russian Federation Strogino dnf  
Empa Sweden Freluga Farmers dnf  
Aaron Italy G.S. Pavione dnf  
OL-HenrikH Sweden västerås sok dnf  
Jissbacke Sweden Gävle OK dnf