Catching Features

W Summit

Open:08:00 Aug 27 2010
Close:08:00 Sep 03 2010
Map:/rnd-172a0e80e814jcqd42s000i15p3viavi19q145hjg8/events/Western Summitberg/day1/Course05.course
Created by:tastaiwan
Description:
Avg Rating:3.7 / 5.0 (17 votes)

Results

83 official (+19 reruns) 3 comments

1. OggePogge Sweden IKHP 16:58  
2. janands Norway Team Pez And Snapple 17:08  
3. rutten Norway NTNUI 17:23  
4. Sergey Shorokhov Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 17:25  
5. lorrieq Ireland UCDO Honeybadgers 17:35  *****
6. Sami Norway Freidig 17:37  
7. PHJ65 Finland SuSe 17:43  
8. Forzza Sweden Motala aif ol 17:44  
9. antfor Sweden L-100 IF 17:51  
10. apnurmee Finland Kalevan Rasti 17:54  
11. Steken Sweden IF Rigor 17:57  
12. Victor Bergstrand Sweden Motala AIF OL 18:04  
13. GustavN Sweden Gävle OK 18:13  
14. Pale Finland Vehkalahden Veikot 18:26  *****
15. jeb France VSO 18:36  *****
16. Mariana Moreira Portugal CPOC 18:37  
17. Trying Sweden 18:39  
18. Val France Orient'alp 18:48  
19. Mala Sweden Hestra IF 19:15  
20. Artem Timakov Russian Federation Rostov-on-Don 19:16  
21. Bobafett Sweden Attunda OK 19:17  
22. Olman Sweden Byasjöns OK 19:19  
23. Gustaf Sweden OK Hällen 19:35  
24. -=MoGiLaN=- Belarus O'Belarus 19:44  *****
25. Ljung Sweden IKHP 20:02  
26. Ludvig Eriksson Sweden SNO 20:03  *****
27. Koliasik Russian Federation peppers 20:04  
28. sailormoon Austria SU Klagenfurt 20:05  
29. melkerjohansson Sweden OK Orion 20:06  
30. Hannibal Ukraine 20:18  
31. Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers 21:22  
32. gvtoukc France TSN 21:27  
33. Fippe94 Sweden Stora Tuna OK 21:34  
34. Luis M Santos Portugal CPOC 21:43  
35. jean France VSO 22:05  
36. jonnyq Ireland UCDO Honeybadgers 22:28  *****
37. Anton Dryankov Russian Federation Nizhegorodec 22:45  
38. Shooter Latvia Rehns Bk 22:56  
39. Adam Bedrich Wanek Czech Republic Loko Trutnov 23:04  
40. Arvid Glowka Germany Borussia Dortmund 23:06  
41. Vojcek Czech Republic SSU 23:22  
42. tio Pepe Sweden Kalmar 23:32  
43. Skodak Czech Republic Slavia Liberec Orienteering 23:36  *****
44. Philochillo Austria OLC Graz 23:38  
45. Freddie Sweden 23:42  
46. Grueni Austria Youth Team Austria 23:44  
47. Linus Sweden 23:48  *****
48. Tiago Romao Portugal Gafanhori 24:01  
49. Baumann Edouard Switzerland SKOG 24:33  *****
50. PVA Switzerland OLC Graz 24:48  
51. honzau United States SDO 25:03  
52. Ola Norway Skeid 25:24  
53. Krasimir Bulgaria Trapezica 25:52  
54. Didde Sweden Nyköpings OK 25:53  
55. Diogo Barradas Portugal CPOC 26:26  
56. Storesandgubben Norway Express 27:02  *****
57. Boris Isaikin Russian Federation DINAMO 27:06  
58. Tof France Annecy SO 27:55  
59. Charlie DeWeese United States WCOC 29:11  
60. Irina Russian Federation o-sport.ru 29:43  
61. blazo Serbia Rtanj 31:58  
62. Vilperi Finland Kalevan Rasti 32:47  
63. Gosha18 France VHSO 40:18  
64. Delestrå Netherlands NTNUI 41:17  
65. GeneO New Zealand NWOC 41:45  
66. Wetheral England Ebor 64:36  
mr Sweden OK Linné dnf  *****
Nils Rolf Owensjö Sweden Åstrandens IF dnf  
Brzi Slovenia OKB dnf  
King of Tol Italy www.tyrol2010.com dnf  
ozq Finland Espoon Suunta dnf  
erikblomgren Sweden Swedish Ski-O Mafia dnf  
Carlos Never Gets Lost Spain Peña Guara dnf  
richi Spain toledo dnf  
Manuel Horta Portugal Gafanhori dnf  
Meissi Finland Lappeen Riento dnf  
Riento Finland Lappeen Riento dnf  
go straight Austria OCFF dnf  
Jonas Ressem Norway Frol IL dnf  
Vegard Ressem Norway Frol IL dnf  
Markus Allemann Switzerland SKOG dnf  
joergen Czech Republic SKOB ZLIN dnf  *****
Jönu Switzerland OLV Hindelbank dnf