Catching Features

Sprint cup final

Open:08:00 Jul 30 2010
Close:08:00 Aug 06 2010
Map:/CFMC06_U3rd_Sinte_Mette/events/Sprint cup finale/day1/Course0.course
Created by:Jonas Ressem
Description:
Avg Rating:3.6 / 5.0 (18 votes)

Results

96 official (+24 reruns) 9 comments

1. OggePogge (2) Sweden IKHP 16:48  
2. janands Norway Team Pez And Snapple 17:04  
3. Ben Sand (4) France viking 17:06  
4. Viktorgu (3) Latvia IKHP 17:09  
5. Lee Sweden Södertälje-Nykvarn 17:10  
6. HuggE Saudi Arabia SOL-BoyZ 17:17  *****
7. apnurmee Finland Kalevan Rasti 17:21  
8. Sergey Shorokhov (2) Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 17:22  
9. wangis Sweden OLGY Slayers 17:24  *****
10. ozq (2) Finland Espoon Suunta 17:27  
11. PHJ65 Finland SuSe 17:28  
11. Viktorgu (2) Latvia IKHP 17:28  
11. jonnyq Ireland UCDO Honeybadgers 17:28  *****
14. Paul_Sirum Norway Frol IL 17:30  
15. Daynee Sweden Nyköpings OK 17:31  
16. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 17:33  
17. Serg Doronin Russian Federation SneGoVik o-team 17:36  
18. Ludvig Eriksson Sweden SNO 17:37  *****
19. Ljung Sweden IKHP 17:39  
20. OggePogge Sweden IKHP 17:40  
20. Pashtet Ukraine Södertälje-Nykvarn 17:40  *****
22. Carlos Never Gets Lost Spain Peña Guara 17:41  
22. Kent Sweden Haninge SOK 17:41  
24. Helder Marcolino Portugal GD4C 17:46  
25. Lakedaimon Finland Vehkalahden Veikot 17:48  *****
26. fabiomars Italy U.s Primiero 17:49  
27. Erik Bommarn Sweden Gävle OK 17:52  
28. JH Finland MS Parma 17:57  
29. Philochillo Austria OK Oachkatzlschwoaf 18:03  
30. ittam Sweden IKHP 18:04  
31. LarZsa Sweden Hestra IF 18:07  
32. CillinC Ireland Raping Routechoices 18:08  
33. Riento Finland Lappeen Riento 18:09  
33. Eevert97 Finland Kangasala SK 18:09  
33. Forzza Sweden Motala aif ol 18:09  
33. Tom Italy NTNUI 18:09  *****
37. lorrieq Ireland UCDO Honeybadgers 18:12  *****
37. Jocke78 (2) Sweden 18:12  
39. Melvin Norway Løten O-lag 18:15  
40. Vasili Ukraine Kiev 18:19  
41. -=MoGiLaN=- Belarus O'Belarus 18:20  *****
42. Simon Kappel Sweden Haninge SOK 18:21  *****
43. Danac Czech Republic ONOS Team 18:22  
44. go straight Austria OCFF 18:29  
45. thiago Brazil Fuzileiros Navais 18:30  
45. T6nis Estonia Rakvere OK 18:30  
47. Mighty Quinn Sweden SOL-BoyZ 18:31  
48. Olman Sweden Byasjöns OK 18:44  
49. Ben Sand (2) France viking 18:56  
50. gvtoukc France TSN 18:58  
51. Anders Karlsson Sweden Tumba Mälarhöjden OK 19:00  
51. anjo Sweden OK Orion 19:00  
53. Tiago Romao Portugal Gafanhori 19:01  
54. Frzfrz Austria OK Oachkatzlschwoaf 19:02  
55. mahlberger Sweden Göteborg Majorna OK 19:03  
56. DanielBarkasz Romania CSU Craiova 19:05  
57. Anton Dryankov Russian Federation Nizhegorodec 19:06  
58. andre de veirman Belgium trol 19:07  
59. jegger Switzerland OLV Hindelbank 19:09  
60. Andrew Sweden IFK Lidingö 19:12  *****
61. Red (2) Sweden Ronneby OK 19:13  
62. antfor Sweden L-100 IF 19:19  
63. Charlie the Unicorn Austria WiN Team 19:25  
64. Mariana Moreira Portugal CPOC 19:26  
65. glaBRoss New Zealand HBOC 19:34  
66. Jørgen Madslien Norway Nydalens SK 19:36  
67. Vacant Brunei Sol-Boyz 19:38  
68. Ben Sand (3) France viking 19:49  
69. LPasturiza Brazil COSaM 19:52  
70. Mala Sweden Hestra IF 19:58  
71. BäverPower Sweden OLGY Slayers 20:22  
72. Oeil de Lynx France VSO 20:30  
73. malejs Latvia OK Meridians 20:31  
73. Peter Eriksson Russian Federation LInköpings OK 20:31  
75. Rejler Denmark SOK 20:39  
76. sailormoon Austria SU Klagenfurt 20:46  
77. honzau United States SDO 20:56  
78. Viktorgu Latvia IKHP 21:55  
79. Linus Landergren Sweden Hestra if 22:07  
80. jasiekpol (2) Poland MKS Pogoñ Siedlce 22:12  *****
81. gab France vhso 22:15  
81. wejo Sweden Småland 22:15  *****
83. Zbynek Finland Lappeen Riento 22:23  
84. Adam Bedrich Wanek (2) Czech Republic Loko Trutnov 22:33  
85. jonas Eriksson (2) Sweden Stora Tuna IK 22:36  
86. Melvin (2) Norway Løten O-lag 22:49  
87. Vitaliy Mayorov (2) Russian Federation O-smol 22:59  *****
88. stevegregg United States BAOC 23:20  
89. Didde Sweden Nyköpings OK 23:49  
90. Boris Isaikin Russian Federation DINAMO 24:00  *****
91. Bu² France VSO 24:05  
92. Tof France Annecy SO 24:45  
93. Razí Sweden OK Bävern 26:02  
94. Bushman (3) New Zealand DOC 26:40  
95. Baumann Edouard Switzerland SKOG 27:25  *****
96. Ludo (2) France Brest'O 27:30  
97. faure gwenael France CROCO 27:36  *****
98. David G Sweden IKHP 27:47  
99. jonas Eriksson (3) Sweden Stora Tuna IK 27:52  
100. Hacon Bacon Sweden Karpen Suunnistajat 28:07  
101. Bushman (2) New Zealand DOC 28:20  
102. blazo Serbia Rtanj 28:25  
103. Stormoen Norway Birkenes IL 28:44  
104. blazo (3) Serbia Rtanj 28:49  
105. Freddie Sweden 29:16  
106. Linus Sweden 31:35  *****
107. Vilperi Finland Kalevan Rasti 31:43  
108. Valentin Novikov Russian Federation Delta 33:46  
109. Irina Russian Federation o-sport.ru 41:44  
O-funk Norway Tyrving dnf  
Are Wigaard Norway Oppsal IF dnf  
Grann Norway NTNUI dnf  
Ivar Lundanes Norway Södertälje-Nykvarn dnf  
Fippe94 Sweden Stora Tuna OK dnf  
LSV Ukraine O-club dnf  
KaiserChief Austria ASKÖ Henndorf dnf  
blazo (2) Serbia Rtanj dnf  
stampfo (2) Italy brauch i ned dnf  
faure gwenael (2) France CROCO dnf  
Markus Allemann (2) Switzerland SKOG dnf