Catching Features

Sprint cup 1

Open:08:00 Jul 30 2010
Close:08:00 Aug 06 2010
Map:/CFMC06_U1st_Ingalunda_City/events/Sprint cup 1/day1/Course0.course
Created by:Jonas Ressem
Description:
Avg Rating:4.0 / 5.0 (30 votes)

Results

129 official (+70 reruns) 17 comments

1. Ljung (6) Sweden IKHP 13:12  
2. Ljung (3) Sweden IKHP 13:18  
3. Ljung (5) Sweden IKHP 13:23  
4. Are Wigaard (12) Norway Oppsal IF 13:27  
5. OggePogge (2) Sweden IKHP 13:28  
6. Are Wigaard (10) Norway Oppsal IF 13:33  
6. Are Wigaard (11) Norway Oppsal IF 13:33  
8. Fippe94 (5) Sweden Stora Tuna OK 13:34  
9. Davve (4) Latvia IKHP 13:36  
10. Fippe94 (6) Sweden Stora Tuna OK 13:40  
11. Fippe94 (4) Sweden Stora Tuna OK 13:45  
12. Ben Sand (4) France viking 13:50  
13. Are Wigaard (9) Norway Oppsal IF 13:53  
14. Ljung (2) Sweden IKHP 13:54  
15. Sergey Shorokhov (2) Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 13:58  *****
16. wangis Sweden OLGY Slayers 14:00  *****
17. Fippe94 (3) Sweden Stora Tuna OK 14:01  
18. T6nis (2) Estonia Rakvere OK 14:02  
19. Paul_Sirum Norway Frol IL 14:04  
20. janands Norway Team Pez And Snapple 14:06  
20. lorrieq Ireland UCDO Honeybadgers 14:06  *****
20. Are Wigaard (8) Norway Oppsal IF 14:06  
23. Davve (3) Latvia IKHP 14:07  
24. OggePogge Sweden IKHP 14:10  
25. thiago Brazil Fuzileiros Navais 14:13  
26. Daynee Sweden OLGY Slayers 14:16  
26. Lime (3) Sweden Tullinge SK 14:16  *****
28. Serg Doronin Russian Federation SneGoVik o-team 14:18  
28. Are Wigaard (6) Norway Oppsal IF 14:18  
30. KaiserChief Austria ASKÖ Henndorf 14:21  *****
31. Helder Marcolino Portugal GD4C 14:27  
32. LTteam (5) Argentina OHV 14:28  
33. Erik Bommarn Sweden Gävle OK 14:29  
34. Nysse Sweden OK Tyr 14:31  
35. Davve (2) Latvia IKHP 14:32  
36. LTteam (4) Argentina OHV 14:33  
37. HuggE Saudi Arabia SOL-BoyZ 14:37  *****
38. Philochillo Austria OLC Graz 14:39  *****
39. Lakedaimon Finland Vehkalahden Veikot 14:42  
40. OBT France KLS 14:44  *****
41. RUSIA (2) Guernsey monolit 14:45  
41. Eevert97 (3) Finland Kangasala SK 14:45  
43. Anton Dryankov Russian Federation Nizhegorodec 14:50  
44. Ged (2) Ireland 3ROC 14:54  
45. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 14:57  
45. jonnyq Ireland UCDO Honeybadgers 14:57  
47. Rejler Denmark SOK 14:58  
47. sparven Sweden IKHP 14:58  
49. Manuel Horta (2) Portugal Gafanhori 14:59  
50. Vasili Ukraine Kiev 15:01  
51. Carlos Never Gets Lost Spain Peña Guara 15:02  
52. Forzza Sweden Motala aif ol 15:04  
52. Adam Bedrich Wanek (3) Czech Republic Loko Trutnov 15:04  
54. gvtoukc France TSN 15:08  
55. Jonas_91 Sweden Tullinge SK 15:10  
56. Mala Sweden Hestra IF 15:12  
57. Frzfrz Austria OJE Wappler 15:13  
58. Simon Kappel Sweden Haninge SOK 15:15  *****
59. Ben Sand (3) France viking 15:16  
60. Pale Finland Vehkalahden Veikot 15:18  *****
61. Mariana Moreira Portugal CPOC 15:19  
62. Tom Italy NTNUI 15:20  *****
63. PHJ65 Finland SuSe 15:21  
63. LarZsa Sweden Hestra IF 15:21  
65. Ludvig Eriksson Sweden SNO 15:22  *****
66. Grueni Austria Youth Team Austria 15:27  
67. Kent Sweden Haninge SOK 15:28  
68. Riento Finland Lappeen Riento 15:29  
68. T6nis Estonia Rakvere OK 15:29  
70. Ljung Sweden IKHP 15:31  
70. Charlie the Unicorn Austria WiN Team 15:31  
70. Jørgen Madslien Norway Nydalens SK 15:31  
73. Jocke78 (2) Sweden 15:38  
74. BäverPower Sweden OLGY Slayers 15:39  
75. DanielBarkasz Romania CSU Craiova 15:40  
76. Eevert97 (2) Finland Kangasala SK 15:43  
76. Tof France Annecy SO 15:43  
78. Oeil de Lynx France VSO 15:44  
79. go straight Austria OCFF 15:45  
80. Jens Sweden Furåsens OK 15:51  
81. ittam Sweden IKHP 15:55  
81. Davve Latvia IKHP 15:55  
83. rossmaxmo New Zealand HBOC 15:59  
84. Andrew Sweden IFK Lidingö 16:01  
84. jegger Switzerland OLV Hindelbank 16:01  
86. apnurmee Finland Kalevan Rasti 16:04  
86. LTteam (3) Argentina OHV 16:04  
88. Pashtet Ukraine Södertälje-Nykvarn Orientering 16:07  *****
89. Hyvve Sweden Skattkärrs IF 16:08  
90. CillinC Ireland Raping Routechoices 16:09  
90. andre de veirman Belgium trol 16:09  
92. Danac Czech Republic ONOS Team 16:13  
93. Halvor Eid Nielsen Norway NTNUI 16:14  
94. Are Wigaard (5) Norway Oppsal IF 16:16  
95. Anders Karlsson Sweden Tumba Mälarhöjden OK 16:18  
96. Mighty Quinn Sweden SOL-BoyZ 16:23  
97. andersson (5) Sweden Tullinge SK 16:25  
98. Ivar Lundanes Norway Södertälje-Nykvarn Orientering 16:27  
98. Ben Sand (2) France viking 16:27  
100. malejs Latvia OK Meridians 16:30  
101. Tiago Romao Portugal Gafanhori 16:37  
102. -=MoGiLaN=- Belarus O'Belarus 16:43  *****
102. eddies Sweden OL-Teamet 16:43  *****
102. stevegregg United States BAOC 16:43  
105. Grann Norway NTNUI 16:45  
106. mahlberger Sweden Hestra IF 16:46  
107. wejo Sweden Småland 16:49  *****
108. Lulu (2) United Kingdom SYO 16:53  
109. Peter Eriksson Russian Federation LInköpings OK 16:54  
110. Fippe94 Sweden Stora Tuna OK 17:02  
111. Zbynek Finland Lappeen Riento 17:04  
112. fabiomars Italy U.s Primiero 17:16  
113. andersson (4) Sweden Tullinge SK 17:17  
114. Magnus_84 Sweden OK Älvsjö Örby 17:18  
115. anjo Sweden OK Orion 17:25  
116. JH Finland MS Parma 17:34  
117. sailormoon Austria SU Klagenfurt 17:35  
118. honzau United States SDO 17:56  
119. Ludo (3) France Brest'O 18:19  
120. Melvin Norway Løten O-lag 18:28  
121. Red (2) Sweden Ronneby OK 18:30  
122. Lime (2) Sweden Tullinge SK 18:31  *****
123. jasiekpol (2) Poland MKS Pogoñ Siedlce 18:52  *****
124. Olman Sweden Byasjöns OK 18:55  
125. tio Pepe Sweden Kalmar 18:57  
126. antfor Sweden L-100 IF 18:58  
127. LSV Ukraine O-club 19:00  
128. runit (2) Canada GHO 19:01  
129. jonas Eriksson (4) Sweden Stora Tuna IK 19:03  
130. LTteam (2) Argentina OHV 19:20  
131. gab France vhso 19:24  
132. Linus Landergren Sweden Hestra if 19:31  
132. Henrik Gjemdal (3) Norway Heming/Njård O-lag 19:31  
134. Are Wigaard (2) Norway Oppsal IF 19:39  
135. nacho rubio Spain ALCON 19:55  *****
136. Didde Sweden Nyköpings OK 20:15  
137. Stormoen Norway Birkenes IL 20:42  
138. RUSIA Guernsey monolit 21:11  
139. Boris Isaikin Russian Federation DINAMO 21:12  *****
140. Hacon Bacon Sweden Karpen Suunnistajat 21:17  *****
141. Vitaliy Mayorov (2) Russian Federation O'Belarus 21:32  *****
142. Baumann Edouard Switzerland SKOG 22:43  *****
143. Jesper Hedar Sweden Eskilstuna OL 22:45  
144. Gustaf Sweden OK Hällen 23:42  
145. Lee Sweden Södertälje-Nykvarn Orientering 24:10  
146. Meissi Finland Lappeen Riento 24:29  
147. jonas Eriksson (3) Sweden Stora Tuna IK 24:51  
148. JimmyStardust Norway IL Tyrving 24:56  *****
149. Bushman (2) New Zealand DOC 25:14  
150. faure gwenael France VSO 26:12  *****
151. David G Sweden IKHP 26:25  
152. GAndrey Brazil COGA 27:15  
153. Henrik Gjemdal (2) Norway Heming/Njård O-lag 29:13  
154. Linus Sweden 31:38  *****
155. Bu² France VSO 31:45  
156. GetLost (2) Belgium Trol 32:48  *****
157. JohannaT Sweden OK Orion 34:15  
158. Lulu United Kingdom SYO 34:43  *****
159. Markus Allemann Switzerland SKOG 34:55  *****
160. Vexi Finland Rajamäen Rykmentti 35:33  
161. Are Wigaard Norway Oppsal IF 37:56  
162. Eevert97 Finland Kangasala SK 38:46  
163. Map Runner (2) United States OK 42:23  
164. Irina Russian Federation o-sport.ru 42:59  
Trying Sweden dnf  
Razí Sweden OK Bävern dnf  
Rulle Sweden IFK Göteborg dnf  
Jonay Spain LA BRUJULA dnf  
Freddie Sweden dnf  
andy Sweden Linköpings OK dnf  
ozq Finland Espoon Suunta dnf  
Vacant Brunei Sol-Boyz dnf  
LTteam Argentina OHV dnf  
cherries New Zealand HBOC dnf  
Moa Sweden SNO dnf  
Masken Sweden OK Linné dnf  *****
Victor Bergstrand Sweden Motala AIF OL dnf  
Tintin93 Sweden Tullinge Sk dnf  
LPasturiza Brazil COSaM dnf  
Vilperi Finland Kalevan Rasti dnf  
O-funk Norway Tyrving dnf  
Daniels Sweden Attunda OK dnf  
Jonay (2) Spain LA BRUJULA dnf  
Fippe94 (2) Sweden Stora Tuna OK dnf  
gab (2) France vhso dnf  
andersson (2) Sweden Tullinge SK dnf  
sparven (2) Sweden IKHP dnf  
jonas Eriksson (2) Sweden Stora Tuna IK dnf  
stampfo (2) Italy www.tyrol2010.com dnf  
melkerjohansson (2) Sweden OK Orion dnf  
Ludo (2) France Brest'O dnf  
hugo thorell (2) Sweden OK Ravinen dnf  
Adam Bedrich Wanek (2) Czech Republic Loko Trutnov dnf  
andersson (3) Sweden Tullinge SK dnf  
Are Wigaard (3) Norway Oppsal IF dnf  
Sergey Shorokhov (3) Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass dnf  
Ljung (4) Sweden IKHP dnf  
Are Wigaard (4) Norway Oppsal IF dnf  
Are Wigaard (7) Norway Oppsal IF dnf