Catching Features

Altered random - Long

Open:07:00 Jul 16 2010
Close:07:00 Jul 22 2010
Map:/WideRandom/events/WideRandom/day1/UltraLong.course
Created by:Thynnmas
Description:Wide randommap that has been fixed up a bit. Flatten slightly, textures changed. White forest = dead trees, green = living. WT 65-70
Avg Rating:4.7 / 5.0 (25 votes)

Results

71 official (+15 reruns) 18 comments

1. sundlof Sweden Gävle OK 72:52  *****
2. Alri Sweden OK Linné 74:04  *****
3. Pale Finland Vehkalahden Veikot 75:37  *****
4. mansen Sweden GMOK 77:10  *****
5. mr Sweden OK Linné 77:37  
6. Sergey Shorokhov (2) Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 78:54  *****
7. Lauri Heikka Finland SK Teurastajat 78:55  *****
8. Marcus Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 79:19  
9. the confused (2) Austria ASKÖ Henndorf 79:27  
10. tschive Norway Bækkelagets SK 79:28  *****
11. Grangren Sweden OLGY Slayers 79:53  *****
12. Lee (3) Sweden Södertälje-Nykvarn Orientering 80:10  
13. Lakedaimon Finland Vehkalahden Veikot 80:18  *****
14. Thynnmas (2) Norway Team Pez And Snapple 80:53  
15. janands Norway Team Pez And Snapple 81:25  *****
16. Leizer Sweden Tolered-Utby OL 81:30  *****
17. rutten Norway NTNUI 81:37  
18. Olof Larén-Sandgren Sweden Växjö OK 82:32  *****
19. wangis Sweden OLGY Slayers 83:12  
20. Captain Quark New Zealand Red Kiwis 84:20  *****
21. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 84:34  *****
22. Hannibal (2) Ukraine 85:14  
23. sparven Sweden IKHP 85:56  
24. Ljung Sweden IKHP 86:14  *****
25. Mange Sweden FK Göingarna 87:24  
26. Carlos Never Gets Lost Spain Peña Guara 87:31  
27. Michael Granqvist Sweden OK Ravinen 87:54  
28. lorrieq Ireland UCDO Honeybadgers 88:20  *****
29. Krasimir Bulgaria Trapezica 88:46  
30. Forzza Sweden Motala aif ol 88:53  
31. Trying (2) Sweden 89:10  
32. LPasturiza Brazil COSaM 89:46  *****
33. Jocke78 (2) Sweden 90:52  
34. gvtoukc France TSN 91:05  
35. Ged Ireland 3ROC 91:47  
36. PHJ65 Finland SuSe 92:33  
37. Philochillo (2) Austria OLC Graz 92:46  
38. test2 (2) East Timor test2 93:38  
39. Daynee Sweden OLGY Slayers 93:55  
40. Melvin Norway Løten O-lag 94:34  
41. Krasimir (2) Bulgaria Trapezica 94:52  
42. jonnyq Ireland UCDO Honeybadgers 95:06  *****
43. Andersen Sweden IK Gandvik 95:25  *****
44. Anton Dryankov Russian Federation Nizhegorodec 96:33  
45. thiago Brazil Fuzileiros Navais 97:30  
46. -=MoGiLaN=- Belarus O'Belarus 98:00  *****
47. Ehheee Estonia OK Võru 99:07  
48. JH Finland MS Parma 99:27  
49. Mala Sweden Hestra IF 100:59  
50. Trying Sweden 102:18  
51. Kristian Øien Norway OL Trollelg 104:42  
52. Gfangen Austria HSV Pinkafeld 106:52  *****
53. Zbynek Finland Lappeen Riento 111:20  
54. teddy Norway KLS 112:36  
55. Ben Sand France viking 114:05  
56. Verde Denmark OK Pan Aarhus 114:07  
57. Arthur Raichmann (2) Estonia LSF Pronoking Team 115:17  
58. Albatros Belarus O'Belarus 115:44  *****
59. Boris Isaikin (2) Russian Federation DINAMO 119:55  
60. Alex Malygin Russian Federation Voronezh 129:04  *****
61. jean France VSO 130:27  *****
62. Subbe Norway Buvik IL 130:40  
63. Baumann Edouard Switzerland SKOG 131:57  *****
64. Diogo Barradas Portugal CPOC 146:30  
65. Lee (2) Sweden Södertälje-Nykvarn Orientering 161:42  
66. Irina Russian Federation o-sport.ru 171:22  
67. Boris Isaikin Russian Federation DINAMO 203:53  
Tiago Romao Portugal Gafanhori dnf  
Linus Sweden dnf  
Fredrik Wigertz Sweden L-100 IF dnf  
Karl D Sweden OL-Teamet dnf  
LSV Ukraine O-club dnf  
Victor Bergstrand Sweden Motala AIF OL dnf  
Val France Orient'alp dnf  
Apetren Sweden GMOK dnf  
Freddie Sweden dnf  
Mikajanu Finland dnf  
wejo Sweden Småland dnf  
Casper Hedar Sweden EOL dnf  
MathiasS Norway Kolboten og Skimt o-lag dnf  
runit Canada GHO dnf  
Beaver Sweden Skogspojkarnas OK dnf  
Jonas Axen Sweden Motala aif ol dnf  
tio Pepe Sweden Kalmar dnf  
janands (2) Norway Team Pez And Snapple dnf  
go straight (2) Austria OCFF dnf