Catching Features

Ottawa Night Sprint 2

Open:13:00 Nov 15 2008
Close:13:00 Nov 24 2008
Map:/West Beauchamp8/events/Night-O/day1/Sprint2.course
Created by:R Anderson
Description:WT ~14min
Avg Rating:4.1 / 5.0 (21 votes)

Results

82 official (+14 reruns) 14 comments

1. L@uri Estonia KJ SK 14:36  
2. MuHbl4 Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 14:37  *****
3. Knubbe Sweden OK Computer 14:40  *****
4. Jonatan Estonia OK Võru 14:49  
5. samppoo Finland SK Teurastajat 14:52  *****
6. Jukkis Finland Classico 15:04  
7. casper wraa Denmark Spring Cup 15:09  
8. Daniels Sweden OL4 15:12  
9. Yury Masnyy Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 15:18  *****
10. TC Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 15:34  
11. Kreiberg Denmark OK Roskilde 15:39  
11. Charly Boichut France OK Hällen 15:39  
13. t0m rYAN Poland OK Computer 15:40  *****
14. Lauri Heikka Finland SK Teurastajat 15:51  
15. Fredde Sweden nxtg 15:57  *****
16. sas Norway n/a 15:58  *****
17. hamilton Sweden OK Linné 16:04  
18. Kristian Vad Denmark Herning OK 16:05  *****
19. Rico Denmark St. Binderup OK 16:06  *****
20. Eskil Norway Raumar OL 16:20  
21. Vojcek Czech Republic SSU 16:22  
22. Thorne Finland JRV 16:27  *****
23. LarZsa Sweden Hestra IF 16:30  
24. KalleBergman Sweden OK Ravinen 16:34  
24. stevegregg United States BAOC 16:34  
26. PerØyvind Norway OK Moss 16:41  
27. Kobrik Czech Republic TATRAN JABLONEC 16:43  
28. Blackburn Finland TP 16:46  
29. jonny crickmore Britain SO 16:49  
30. sparven Sweden IKHP 16:51  
31. AndersPB Norway Nydalens SK 16:54  
32. Sugvaldsen Norway Nydalens SK 16:58  *****
33. *F@TsO* Russian Federation Rostov-on-Don 17:06  
34. Karl D Sweden OL-Teamet 17:08  
35. antonsson Bhutan Eksjö SOK 17:15  
36. Michael Granqvist Sweden OK Ravinen 17:22  *****
37. Warti der Kornkreiscowboy Austria ASKÖ Henndorf 17:27  
38. Ben Sand France viking 17:30  
39. Affro Sweden Falköpings AIK OK 17:45  
40. Luis M Santos Portugal CPOC 17:58  
41. Backstrom Sweden SoIK Hellas 18:03  
42. homiedogg Equatorial Guinea Lasken OK 18:14  
43. Eirik hj Norway Røyken o-lag 18:18  
44. Serg Doronin Russian Federation SneGoVik o-team 18:20  
45. Bullen Sweden Bredareds IF 18:45  
46. TottaNN Sweden tgok 18:47  
47. Sleipner Iceland OK Gynge 19:02  
48. andre de veirman Belgium trol 19:06  
49. M!!ka Finland Rajamaen Rykmentti 19:19  
50. Anden Bhutan Eksjö SOK 19:24  
51. SV Finland VaHa 19:25  
52. Leizer Sweden Tolered-Utby OL 19:26  
53. Krasimir Bulgaria Trapezica 19:44  
54. William Sweden Saik 19:52  
55. Laurent DVD New Caledonia Convergence 19:53  
56. Toon Melis Belgium hamok 20:05  
57. Remitz European Union OK Orinto 20:11  
58. Martin Posselt Czech Republic Tatran Jablonec 21:09  *****
59. Pekka Rantala Finland Suunta-Sepot 21:31  
59. Elxigo Antarctica SOL-BoyZ 21:31  *****
61. Alexander Chepelin Scotland Gramp 22:01  
62. mr Sweden OK Linné 22:06  *****
63. Tono Leon Spain ALCON 23:18  
64. Steffen Germany OC Schwaben 23:49  
65. Akva Ukraine Odessa 25:34  *****
66. Wayne Caplinger United States BAOC 27:33  
67. HV Finland Tampereen Pyrintö 31:38  *****
68. Aitan Kahana Israel Ramat Hasharon 32:45  
69. rogga Sweden polisens if 33:21  
70. gvtoukc France TSN 36:04  *****
71. Ted Danciu Canada Waterloo Stars 41:53  *****
Jens Sweden Furåsens OK dnf  
Ivo Kamenarov Bulgaria Stora Tuna OK dnf  
Slowfox Sweden dnf  
Axel Granqvist Ireland OK Ravinen dnf  
Kasper Westman Sweden VSOK dnf  
Alon Kahana Israel Ramat Hasharon dnf  
Arvid Glowka Germany TSC Eintracht Dortmund dnf  
John Kasper Norway Nord Østerdal OK dnf  
ozq Finland Espoon Suunta dnf  
erikblomgren Sweden Swedish Ski-O Mafia dnf  
Franclim Portugal Ori-Estarreja dnf