Catching Features

[OCAD]Björke Stage 32

Open:07:00 Aug 26 2008
Close:07:00 Sep 10 2008
Map:/eskör/events/eskör/day1/Course1.course
Created by:sundlof
Description:LAST STAGE. Same map as stage 31 but night this time. Congrats Rico, you smashed this series.
Avg Rating:4.7 / 5.0 (26 votes)

Results

88 official (+18 reruns) 18 comments

1. MuHbl4 Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass 39:02  *****
2. Pale Finland Vehkalahden Veikot 40:14  *****
3. Matsubitsu Finland Vehkalahden Veikot 40:25  *****
4. Tynne Sweden www.Tynne.se 40:29  *****
5. SchIve Norway Halden SK 40:49  
6. Rico Denmark St. Binderup OK 41:34  *****
7. t0m rYAN Poland OK Computer 41:37  *****
8. jover Belgium OMEGA 41:45  
9. Petri Finland Ikaalisten Nouseva-Voima 42:23  
10. rutten Norway NTNUI 43:00  
11. Tinski Finland Vehkalahden Veikot 43:21  
12. L@uri Estonia KJ SK 43:28  
13. Knubbe Sweden OK Computer 44:24  *****
14. Aakoo Finland 44:31  
15. Thorne Finland JRV 44:52  *****
16. samppoo Finland SK Teurastajat 45:33  *****
17. David Saianda Portugal Gafanhori 46:11  
18. Tobi Austria OK Tyr 46:20  
19. Grangren Sweden OLGY Slayers 46:53  *****
20. Fredde Sweden nxtg 47:09  *****
21. Daniels Sweden Attunda OK 47:35  
22. Charly Boichut France OK Hällen 49:10  
23. mr Sweden OK Linné 49:33  
24. Sugvaldsen Norway Nydalens SK 49:53  *****
25. jockedaman wigertz Sweden L-100 IF 50:40  *****
26. PHJ65 Finland SuSe 50:49  
27. Kristo Estonia www.okilves.ee 51:00  
28. andersem Norway Oppsal IF 51:06  
29. Gio Switzerland Gold Savosa 52:16  
30. Marcus Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 52:26  
31. A.S.L. Lubina Germany TV Wattenscheid 01 52:47  
32. Kreiberg Denmark OK Roskilde 53:03  
33. Affro Sweden Falköpings AIK OK 54:06  
34. *F@TsO* Russian Federation Rostov-on-Don 54:23  *****
35. Zdenal Czech Republic TBM 54:51  *****
36. Michael Granqvist Sweden OK Ravinen 55:09  *****
37. Blackburn Finland TP 55:16  *****
38. LarZsa Sweden Hestra IF 55:36  
39. Lom Russian Federation SportIdent.ru 58:51  
40. LinusBohman Sweden Malungs OK 59:02  
41. Artem Timakov Russian Federation Rostov-on-Don 61:20  
42. Keios Estonia OK Põlva Kobras 61:37  
43. Martin Posselt Czech Republic Tatran Jablonec 61:50  *****
44. ricardo Italy marathon 67:29  
45. Nils Rolf Owensjö Sweden Åstrandens IF 68:28  *****
46. offa Sweden Tuna 69:46  
47. sten Sweden OK Roxen 70:17  
48. Trying Sweden 70:24  
49. malejs Latvia OK Meridians 73:17  *****
50. Eddie Harwood Scotland Moravian 73:31  *****
51. Arvid Glowka Germany Borussia Dortmund 75:13  
52. tobes New Zealand Auckland OC 75:16  
53. dre Belgium trol 75:21  
54. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 75:41  
55. Irene Switzerland OLG Säuliamt 75:53  *****
56. Sklenicka Czech Republic SSU 77:56  
57. jm France Bigorientation 6503 78:47  *****
58. Koliasik Russian Federation peppers 79:11  
59. Krasimir Bulgaria Trapezica 82:07  
60. gvtoukc France TSN 83:36  *****
too fast! France theteam dnf  
jeb France VSO dnf  
sebi.h Switzerland oljg holde dnf  
Tono Leon Spain ALCON dnf  
Julien_ France COTS dnf  
Jonatan Estonia OK Võru dnf  
monnepock Sweden GMOK dnf  
Toon Melis Belgium hamok dnf  
sparven Sweden IKHP dnf  
Jon Sivertsen Norway Verdal OK dnf  
Jukkis Finland Hiidenkiertäjät dnf  
Mats Carlsvärd Sweden Almby IK dnf  
Karl D Sweden OL-Teamet dnf  
uldis Latvia ibiza dnf  
Kasper Westman Sweden VSOK dnf  
Waddy Potts Australia WROC dnf  
Fippe94 Sweden Stora Tuna OK dnf  
LELLE Sweden Helsingborgs SOK dnf  
greenbob Scotland Clyde dnf  
Kobrik Czech Republic TATRAN JABLONEC dnf  
Newbie Nauru The Newbies dnf  
Robert Tellvik Sweden Tumba Mälarhöjden OK dnf  
Aleksandra Schetchikova Russian Federation Legenda dnf  
Anders Karlsson Sweden Tumba Mälarhöjden OK dnf  
MH Norway NTNUI dnf  
Grann Norway NTNUI dnf  
Jonas R Sweden OK Ravinen dnf  
aallas Finland HS dnf