Catching Features

Kid Course NIGHT

Open:08:00 Jan 18 2008
Close:08:00 Jan 25 2008
Map:/Kid Course/events/Kid Course/day2/Course0.course
Created by:Axwell
Description:Very easy nightrace for kids! Winnertime under 8 min... ... I think.
Avg Rating:3.4 / 5.0 (5 votes)

Results

65 official (+11 reruns) 5 comments

1. Leizer Sweden Tolered-Utby OL 8:47  
2. Edik Czech Republic BambusovyHustnik.cz 9:01  
3. R Anderson Canada Ottawa OC 9:06  *****
4. Ivo Kamenarov Bulgaria Stora Tuna OK 9:12  
5. Grangren Sweden OLGY Slayers 9:14  
6. Fredde Sweden nxtg 9:19  *****
7. VoiToi Czech Republic ToiToi Team 9:20  
8. Kristian Vad Denmark Herning OK 9:32  
9. homiedogg Equatorial Guinea Lasken OK 9:34  
9. Betak Czech Republic Kalevan Rasti 9:34  
11. Sugvaldsen Norway Nydalens SK 9:35  
11. Pale Finland Vehkalahden Veikot 9:35  
13. Anden Bhutan Eksjö SOK 9:38  
14. Eskil Norway Raumar OL 9:40  
15. Steffo Sweden IKHP 9:44  
16. iso-ville Finland SK Teurastajat 9:50  
16. Erwin Putzeys Belgium Trol 9:50  
18. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 9:54  
19. Erik Bommarn Sweden Gävle OK 9:57  
20. offa Sweden Tuna 9:58  
21. lasken-kingen Norway Lasken OK 9:59  *****
22. Vasili Ukraine Kiev 10:00  
23. Kasper Dinesen Denmark neXus OK 10:06  
24. henrik jonsson1 Sweden OK Älgen 10:07  
24. Bävern Bhutan Eksjö SOK 10:07  
24. fasodes Ukraine Odessa 10:07  
27. Claus Bobach Denmark Aalborg OK 10:08  
28. espen"bommern"raastad Norway skien ok 10:13  
29. ittam Sweden IKHP 10:43  
30. BLegg United States ORCA 10:45  
31. sparven Sweden IKHP 10:46  
31. Tono Leon Spain ALCON 10:46  
33. Estefano Spain Luiazo 10:48  
34. Pardal Finland Lynx 10:51  
35. Ben Sand France viking 10:52  
36. stampfo Italy www.tyrol2010.com 10:55  *****
37. Fraastad Norway Nydalen SK 11:03  *****
38. Irene Switzerland OLG Säuliamt 11:06  
39. Ida Mari Norway Kristiansand OK 11:07  
40. Jon Sivertsen Norway Verdal OK 11:10  
41. Champ Scotland Bsk 11:12  
42. Philipp Koch Germany OC Schwaben 11:28  
43. dre Belgium trol 11:34  
44. jeb France VSO 11:37  
45. Dolev Israel modi'in 11:44  
46. jeschke Austria OLG Stroeck 11:56  
47. Emit Sao Tome & Principe Skara OLGY 12:10  
48. Viktor Stensson Sweden Helsingborgs SOK 12:37  
49. Jadir Brazil COC 12:40  
50. Nemanja Serbia PD Pobeda 12:54  
51. Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers 13:02  
52. Krasimir Bulgaria Trapezica 13:21  
53. Petar Popunkyov Bulgaria SKO Sliven 13:23  
54. Wayne Caplinger United States BAOC 13:28  
55. Sioberg Isle of Man Skåne 13:44  
56. Chy Nick Ukraine Odessa 14:14  
57. Michael Granqvist Sweden OK Ravinen 14:20  
58. stockholm Belgium 14:47  
59. PHJ65 Finland SuSe 15:03  
PB&J United States LAOC dnf  
nilmag Sweden LOK dnf  
Duxas Sweden Tormestorps IF dnf  
Hans Lundgren Sweden IKHP dnf  
teforp1 Sweden OK Grip dnf  
Simon Kappel Sweden Haninge SOK dnf