Catching Features

Comp in two halves

Open:07:00 Jul 10 2007
Close:06:45 Jul 26 2007
Map:/rnd-0nma16o0e89gi4fidk0u0ie39i0d03pchwbhgl/events/LastEfirstD/day1/Course0.course
Created by:Jens Jenkins
Description:There was a mistake with the first competition on this map. I hope this is the right.
Avg Rating:2.0 / 5.0 (2 votes)

Results

92 official (+12 reruns) 6 comments

1. Nails United Kingdom SYO 12:40  
2. Serg Doronin Russian Federation SneGoVik o-team 12:55  
3. Erik M Sweden Ok Nolaskogsarna 12:59  
4. alexander Germany DJK Adler 07 Bottrop 13:01  
5. VoiToi Czech Republic ToiToi Team 13:02  
6. Börjeson Sao Tome & Principe Ryda SK 13:04  
7. Kvicken Sweden Forsa Ok 13:10  
8. steefi Switzerland oljg holde 13:14  
9. chiller Austria ASKÖ Henndorf 13:22  
9. Leeza Australia AL 13:22  
9. Evgenij Krasnoyarov Russian Federation Russian Federation 13:22  *****
12. Sabro Switzerland OLV Baselland 13:23  
13. Hunedoara Belarus Vitebsk OC 13:26  
14. jacks Sweden GMOK 13:30  
15. Eugenio Carvalho Portugal .COM 13:31  
16. Vairus Latvia Riga 13:32  
17. Luis M Santos Portugal CPOC 13:34  
18. Jimmey Norfolk Island Foo Fighters 13:37  
19. Utt Sweden OK Computer 13:54  
20. offa Sweden Tuna 13:57  
21. orientacao.net Brazil cbo 14:08  
22. Leizer Sweden Tolered-Utby OL 14:09  
23. Jukkis Finland Hiidenkiertäjät 14:14  
24. Kapa Finland Rastikarhut 14:20  
25. Andersen2 Hong Kong IK Gandvik 14:25  
26. Jaagup Estonia OK Võru 14:28  
27. samppoo Finland SK Teurastajat 14:34  
28. stevegregg United States BAOC 14:36  
29. hampus Sweden FK Göingarna 14:41  
30. Nils Rolf Owensjö Sweden Åstrandens IF 14:45  
31. Tof France Annecy SO 14:52  
32. fasodes Ukraine Odessa 14:54  
33. PHJ65 Finland SuSe 14:55  
34. MapRunner Great Britain HH 15:00  
35. Vasili Ukraine Kiev 15:04  
36. Akva Ukraine Odessa 15:12  
37. JDP United States QOC 15:13  
38. Dmitry Nikitin Russian Federation 15:22  
39. Sugvaldsen Norway Nydalens SK 15:23  
40. Bobby Ljunggren Sweden Tolered-Utby OL 15:31  
41. profa Serbia PD Pobeda 16:19  
42. Gustav Boquist Sweden IK Uven 16:42  
43. niclas nielsen Denmark Mariager Fjord OK 16:43  
44. dre Belgium trol 17:23  
44. John Sjoqvist Sweden Linkopings OK 17:23  
46. Jadir Brazil COC 17:25  
47. FredStone United Kingdom Swampheads 17:27  
48. Robin.L Sweden FK Göingarna 17:41  
49. Daniel Raposo Portugal COALA 17:59  
50. jeb France VSO 18:24  
51. jeschke Austria OLG Stroeck 18:27  
52. Alan Stresser Brazil COC 18:28  
53. manuel Spain ALCON 18:31  
54. PEDRO SUCH Brazil coc 18:44  
55. Chris McCartney United Kingdom Octavian Droobers 19:07  
56. Mitsku Finland 20:06  
57. nacho rubio Spain ALCON 20:35  
58. nuno rebelo Portugal ori-estarreja 20:45  
59. fkg Sweden FK Göingarna 21:12  
60. Irene Switzerland OLG Säuliamt 21:14  
61. Daynee Sweden OLGY Slayers 22:30  
62. rogga Sweden polisens if 22:57  
63. LC Sweden Helsingborgs SOK 24:11  
64. Mariana Moreira Portugal CPOC 24:37  
65. Vexi Finland Rajamäen Rykmentti 28:14  
66. Carsten Jørgensen Denmark FarumTisvilde 29:57  
67. Chy Nick Ukraine Odessa 30:32  
68. TomBa Austria WAT Wien 33:16  
69. nunorebelo Portugal lebres do sado 37:09  
70. evandro_cotrim Brazil COTRIM 42:54  
71. Wetheral England Ebor 47:41  
PerØyvind Norway OK Moss dnf  *****
Dicky Mooij Netherlands Argus dnf  
Calle Stenberg Sao Tome & Principe OK Skogshjortarna dnf  
Marius Ødum Denmark OK ØST dnf  
fabio Tibet Attackpoint Juniors dnf  
MuHbl4 Russian Federation OMC - Orienta Moscow Compass dnf  
peterle Germany Semper O dnf  
olive France esat dnf  
R Anderson Canada Ottawa OC dnf  
andy Sweden Linköpings OK dnf  
Squidie Australia YA dnf  
Philipp Koch Germany OC Schwaben dnf  
Anton Dryankov Russian Federation Nizhegorodec dnf  
OskarSvensson Sweden Finspångs SOK dnf  
S.Tisell Sweden IK Stern dnf  
GELSON COGA Brazil COGA dnf  
Alm Sweden Främmestads IK dnf  
Karl D Sweden OL-Teamet dnf  
Nelson Graça Portugal CPOC dnf  
Rochinha Brazil COCAPRI dnf  
Oliver Nilsson Sweden Nyköpings OK dnf