Catching Features

m sprinten

Open:08:00 May 23 2007
Close:08:00 Jun 07 2007
Map:/thompsonisland/events/supercupmap/day1/course 007.course
Created by:Marre92
Description:Very easy but some tricky legs
Avg Rating:2.5 / 5.0 (2 votes)

Results

81 official (+41 reruns) 4 comments

1. frOls Norway OK Moss 14:06  
2. Fincher United Kingdom Stora Tuna OK 14:22  
3. Hunedoara Belarus Vitebsk OC 14:24  
4. the confused Austria ASKÖ Henndorf 14:26  
5. alexander Germany DJK Adler 07 Bottrop 14:30  
6. Petri Finland Ikaalisten Nouseva-Voima 14:32  
7. Mr. Andersson Cape Verde Cape Verde 14:38  
8. Serg Doronin Russian Federation SneGoVik o-team 14:45  
9. Andersen2 Hong Kong IK Gandvik 14:48  
9. Simon Markendahl Sweden OK Klyftamo 14:48  
11. Andersen Sweden IK Gandvik 15:05  
12. Kvicken Sweden Forsa Ok 15:11  
13. stefan Sweden OK Älvsjö Örby 15:15  
14. samppoo Finland SK Teurastajat 15:29  
15. sundlof Sweden Gävle OK 15:35  
16. Jimmey Norfolk Island Foo Fighters 15:36  
17. ms Norway HMKG 15:42  
17. mr Sweden OK Linné 15:42  
19. S.Tisell Sweden IK Stern 15:44  
20. BABSY Israel Ramat Hasharon 15:46  
21. Yury Masnyy Russian Federation SKIRUNNER.RU 15:50  
22. Jonatan Estonia OK Võru 15:51  
22. Emiliyan Onoufriev Bulgaria Sever Pleven 15:51  
24. Sjöberg Sweden Täby OK 15:54  
25. Joao P Carvalho Portugal .COM 16:08  
25. Akva Ukraine Odessa 16:08  
27. Fredde_III Sweden Täby OK 16:09  
28. svante Sweden Söderhamns OK 16:24  
28. Jon Sivertsen Norway Verdal OK 16:24  
30. Marius Ødum Denmark OK ØST 16:27  
31. Viktor Stensson Sweden Helsingborgs SOK 16:40  
32. sas Norway n/a 16:48  
33. PerØyvind Norway OK Moss 16:54  
34. TScharp Sweden OIS 16:55  
35. MrHenz Estonia OK Võru 16:59  
36. peterle Germany Semper O 17:08  *****
37. niclas nielsen Denmark Mariager Fjord OK 17:16  
38. Luis M Santos Portugal CPOC 17:20  
39. Orienterik Norway NTNUI 17:21  
40. Jens Jenkins Sweden Lerums SOK 18:48  
41. segal Israel lev hasharon 19:52  
42. Frode Norway Hakallestranda 20:04  
43. FredStone United Kingdom Swampheads 20:14  
44. Yorkie Sweden Katrineholms OK 21:23  
45. mahlberger Sweden Hestra IF 22:05  
46. juju France csmr 22:18  
47. PEDRO SUCH Brazil coc 22:20  
48. Dicky Mooij Netherlands Argus 23:48  
49. Philipp Koch Germany OC Schwaben 24:40  
50. GELSON COGA Brazil COGA 27:32  
51. Oscar Stålhök Sweden Hagaby GoIF 29:38  
Jari W Sweden Tolered-Utby OL dnf  
Miikaa Finland Koovee dnf  
Birko Norway OK Skøynar dnf  
nighto France COTS dnf  
Alri Sweden OK Linné dnf  
Gustav Stenberg Sao Tome & Principe OK Skogshjortarna dnf  
nilsrolf Sweden Åstrandens IF dnf  
jacks Sweden GMOK dnf  
PHJ65 Finland SuSe dnf  
Irene Switzerland OLG Säuliamt dnf  
olive France esat dnf  
Hollbeck Sweden Bromma-Vällingby SOK dnf  
rutten Norway NTNUI dnf  
R Anderson Canada Ottawa OC dnf  
Kristo Estonia www.okilves.ee dnf  *****
Ivo Kamenarov Bulgaria Stora Tuna OK dnf  
Eugenio Carvalho Portugal .COM dnf  
Kalugin Andrey Russian Federation strogino dnf  
nuno rebelo Portugal ori-estarreja dnf  
frigolit China Kristinehamns OK dnf  
Betak Czech Republic Kalevan Rasti dnf  
Tof France Annecy SO dnf  
OskarSvensson Sweden Finspångs SOK dnf  
Zdenal Czech Republic TBM dnf  
Thor Nørskov Denmark OK øst dnf  
Chris McCartney United Kingdom Octavian Droobers dnf  
halvor steinsholt Norway Ås UMB Orientering dnf  
lasken-kingen Norway Lasken OK dnf  
PrescotSr United States SMOC dnf  
Grueni Austria Youth Team Austria dnf