Catching Features

CFEdit School 3: Kendalltown

Open:16:00 Aug 14 2006
Close:16:00 Aug 21 2006
Map:/rnd-01j00sg0sgdwdwdwdw0ucirr5k5kdwlg2s2s9v/events/Kendalltown/day1/School3.course
Created by:Leizer
Description:If your interested in how you easy can make maps and courses like these three (or likewise), go and have a look in the CF discussion forum.
Avg Rating:5.0 / 5.0 (4 votes)

Results

62 official (+15 reruns) 7 comments

1. SchIve Norway Halden SK 18:04  
2. Hingara Sweden Linköpings OK 18:21  
3. 8 Norfolk Island GMOK 18:31  
4. Nysse Sweden OK Tyr 18:37  *****
5. Gio Switzerland Gold Savosa 18:51  
6. casper Denmark FIF Hillerød 18:52  
7. green goblin Switzerland OLJG Holde 18:55  *****
8. Tero Rist Antarctica OLV Baselland 19:00  
9. Pale Finland Vehkalahden Veikot 19:04  
10. apnurmee Finland Kalevan Rasti 19:06  
11. TC Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 19:11  
12. mike denver Costa Rica 19:19  
13. Øyvind Norway NTNUI 19:49  
14. Warti der Kornkreiscowboy Austria ASKÖ Henndorf 19:50  
15. Calle Stenberg Sao Tome & Principe OK Skogshjortarna 19:52  
16. Drejtoj Sweden OL-Teamet 19:53  
17. Petri Finland Ikaalisten Nouseva-Voima 19:54  
18. Jonas Papua New Guinea Jÿrla if ok 19:55  
19. Matsubitsu Finland Vehkalahden Veikot 19:59  
20. Konring Denmark FIF Hillerød 20:05  
21. Edik Czech Republic BambusovyHustnik.cz 20:27  
22. severin Switzerland OLG Herzogenbuchsee 20:35  
23. Utt Sweden OK Computer 21:03  
24. Jens Sweden Furåsens OK 21:15  *****
25. LinusBohman Sweden Malungs OK 21:25  
26. Goran Winblad Sweden Rehns BK 21:28  
27. karkar Switzerland OLV Luzern 21:30  
28. Tynne Sweden www.Tynne.se 21:36  
29. Sabro Switzerland OLV Baselland 21:50  
30. Mellbye Norway Compass Club 21:54  
31. airlinefox Switzerland OLV Baselland 21:55  
32. Martin Great Britain SYO 21:58  
33. pette Finland Kangasala SK 22:16  
34. nilmag Sweden LOK 22:49  
35. Marius Ødum Denmark OK ØST 23:26  
36. nilsen Norway Fart OK 23:35  
37. Eddie Harwood Scotland Moravian 23:43  *****
38. VoiToi Czech Republic ToiToi Team 23:48  
39. sundlof Sweden Gävle OK 24:28  
40. PHJ65 Finland SuSe 24:33  
41. Suleng Norway Fart OK 24:56  
42. Marcus Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 25:30  
43. Gustav N Sweden IF Snödrakarna Skid-O 27:48  
44. Agge Sweden Gävle OK 27:52  
45. Kaan Sweden IFK Enskede 27:54  
46. stevegregg United States BAOC 29:59  
47. frOls Norway OK Moss 30:14  
48. mxh Australia PO-A 31:25  
49. moho Germany ESV-DD 34:16  
50. yobbienteer Australia Red Roos 36:27  
Miguel Morais Portugal CPOC dnf  
Millis Sweden Sävedalens AIK dnf  
L@uri Estonia KJ SK dnf  
japs Portugal Assoc20KmsAlmeirim dnf  
Sjöberg Sweden Täby OK dnf  
Rainer Burmann Austria OLC Wienerwald dnf  
Lakedaimon Finland Vehkalahden Veikot dnf  
jeroen.van.der.kleij Belgium hamok dnf  
DanielStutz Switzerland OL Regio Wil dnf  
korv British Antarctic Territory Absolut OK dnf  
Olav T. Solhaug Norway OK Moss dnf  
Domi Austria Youth Team Austria dnf