Catching Features

3 random races part 1 (sprint)

Open:16:00 Jul 03 2006
Close:16:00 Jul 10 2006
Map:/rnd-0bhy0e80e8ly3dcc350dag9k0000005hccrr00/events/Western Bandonwick Bluff/day1/spurt.course
Created by:airlinefox
Description:Open, quite easy and quite steep.
Avg Rating:4.6 / 5.0 (5 votes)

Results

87 official (+19 reruns) 5 comments

1. 8 Norfolk Island GMOK 12:53  *****
2. SchIve Norway Halden SK 13:03  
3. TC Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 13:10  *****
4. Fincher United Kingdom Stora Tuna OK 13:15  
5. Gio Switzerland Gold Savosa 13:22  
6. Tero Rist Antarctica OLV Baselland 13:27  
7. Théo France JOG 13:34  
8. Leizer Sweden Tolered-Utby OL 13:53  
9. lucasbasset France JOG 13:57  
9. severin Switzerland OLG Herzogenbuchsee 13:57  
11. green goblin Switzerland OLJG Holde 14:01  
12. Hingara Sweden Linköpings OK 14:03  
13. mb Norway FSK 14:04  
14. Ours du 69 France JOG 14:06  
15. BABSY Israel Ramat Hasharon 14:11  
16. ms Norway HMKG 14:12  *****
17. casper Denmark FIF Hillerød 14:19  
18. Ally Israel Temp OK 14:20  
19. Drejtoj Sweden OL-Teamet 14:21  
20. LinusBohman Sweden Malungs OK 14:23  *****
21. Petri Finland Ikaalisten Nouseva-Voima 14:33  
22. Teichmann Germany Planeta Radebeul 14:50  
23. mike denver Costa Rica 14:52  
24. Utt Sweden OK Computer 14:58  
25. Thorne Finland JRV 15:00  
26. karkar Switzerland OLV Luzern 15:04  
27. Torgny Sweden Ronneby OK 15:07  
27. Jens Sweden Furåsens OK 15:07  *****
29. jacks Sweden GMOK 15:12  
30. Matsubitsu Finland Vehkalahden Veikot 15:17  
31. Dansk Sweden Pan-Kristianstad 15:18  
32. Mat6911 France LRACO 15:20  
33. Marcus Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 15:21  
34. Daniel Sweden OK Älgen 15:26  
35. Sugvaldsen Norway Nydalens SK 15:45  
36. Calle Stenberg Sao Tome & Principe OK Skogshjortarna 15:50  
37. Tobias J Sweden Åmåls OK 15:54  
38. Warti der Kornkreiscowboy Austria ASKÖ Henndorf 15:57  
39. chrism United Kingdom Harlequins 16:11  
39. joggi European Union OL-Teamet 16:11  
41. mike magic Sweden OK Linné 16:25  
42. Vojcek Czech Republic SSU 16:39  
43. hea Sweden VBOL 16:47  
44. Keios Estonia OK Põlva Kobras 16:57  
45. orienteerer89 Switzerland OLG Basel 17:09  
45. Julien_ France COTS 17:09  
47. Honcho New Zealand CMOC 17:13  
48. Thomas van der Kleij Belgium hamok 17:38  
49. manbro Switzerland OLV Baselland 17:53  
50. Yuriy Ukraine Odessa 18:01  
51. PHJ65 Finland SuSe 18:05  
52. arveo Norway Måren OK 18:31  
53. Pim France HVO 18:39  
54. Anirahtak Belgium ARDOC 19:12  
55. honken Sweden Korsnäs IF 19:22  
56. Mathias Norway IL Tyrving 19:32  
57. Vicko Czech Republic SSU 19:41  
58. Serg Doronin Russian Federation SneGoVik o-team 19:49  
59. Pale Finland Vehkalahden Veikot 20:04  
60. Martin Cieslar Czech Republic SKOB Beta Trinec 20:26  
61. Jocke Finland STAR 21:08  
62. kajari Finland 21:09  
63. Christopher Norway OK Moss 21:37  
64. Nuno Ferreira Portugal CPOC 22:18  
65. Bumbi Palestine 22:43  
66. z-man United States DVOA 22:59  
67. Wicked Western Sahara Wing 23:05  
68. Dicky Mooij Netherlands Argus 23:26  
69. bayn Switzerland zurich 23:29  
70. Max der Kunde Norway Halden SK 24:39  
71. offa Sweden Tuna 24:54  
72. Speedy Sweden Sundsvalls OK 26:22  
73. moho Germany ESV-DD 27:48  
74. flx Netherlands MINOR 31:56  
75. Renaud D\'H France HVO 34:47  
76. michelb France MAR.CO. 40:49  
Krami Turkmenistan Dzambul SK dnf  
yann locatelli France annecy dnf  
ajs1152 Great Britain POTOC dnf  
jeroen.van.der.kleij Belgium hamok dnf  
Mats Sundin Burkina Faso OL-Teamet dnf  
sofia Sweden Hjobygdens ok dnf  
Robin Sweden FK Göingarna dnf  
KOJI KASHIMADA Japan SHIBUYA DE HK dnf  
lynxet France GO78 dnf  
PeterKastrup Denmark Farum OK dnf  
Henrik Hansen Denmark FIF Hillerød dnf