Catching Features

Sprint...

Open:16:00 Jun 02 2006
Close:16:00 Jun 09 2006
Map:/rnd-00cp0e80e8go5kb42s07dwku141400m3rrrr00/events/West Edinaborough/day1/Course0.course
Created by:Fincher
Description:Adding this because of the lack of races. Good luck!
Avg Rating:4.4 / 5.0 (8 votes)

Results

92 official (+10 reruns) 9 comments

1. SchIve Norway Halden SK 14:54  *****
2. Tobi Austria OK Tyr 14:56  
3. Pevi Finland Rasti-Nokia 15:10  *****
4. Tero Rist Antarctica OLV Baselland 15:26  
5. TC Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 15:27  *****
6. 8 Norfolk Island GMOK 15:31  
7. Théo France JOG 15:37  
8. Ours du 69 France JOG 15:59  
9. green goblin Switzerland OLJG Holde 16:02  
9. apnurmee Finland Kalevan Rasti 16:02  
11. casper Denmark FIF Hillerød 16:14  
12. ms Norway HMKG 16:24  *****
13. t0m rYAN Poland OK Computer 16:28  
13. Konring Denmark FIF Hillerød 16:28  
15. Nysse Sweden OK Tyr 16:31  
16. Drejtoj Sweden OL-Teamet 16:43  
17. Sugvaldsen Norway Nydalens SK 16:44  
18. Krügerol Germany OK Ravinen 17:07  
19. Dansk Sweden Pan-Kristianstad 17:10  
20. lucasbasset France JOG 17:31  
21. airlinefox Switzerland OLV Baselland 17:33  *****
22. Gio Switzerland Gold Savosa 17:36  
23. Hingara Sweden Linköpings OK 17:42  
24. Pale Finland Vehkalahden Veikot 17:47  
25. mike denver Costa Rica 17:48  
25. Warti der Kornkreiscowboy Austria ASKÖ Henndorf 17:48  
27. karkar Switzerland OLV Luzern 18:19  
28. Mat6911 France LRACO 18:26  
29. Utt Sweden OK Computer 18:35  
30. Sabro Switzerland OLV Baselland 18:40  *****
31. joggi European Union OL-Teamet 18:47  
32. Jens Sweden Furåsens OK 18:50  *****
33. Andreas Konring Denmark Sÿllerÿd OK 19:03  
34. kajari Finland 19:04  
35. Matsubitsu Finland Vehkalahden Veikot 19:05  
36. BABSY Israel Ramat Hasharon 19:13  
37. Alban Dalberto France VSO 19:23  
38. Blackburn Finland TP 19:29  
39. Thorne Finland JRV 19:57  
39. MackeE Sweden SOL-BoyZ 19:57  
41. Daniel Sweden OK Älgen 20:00  
42. Gian Andri Switzerland OLJG Holde 20:03  
42. Keios Estonia OK Põlva Kobras 20:03  
44. chrism United Kingdom Harlequins 20:15  
45. mongrel New Zealand 20:24  
46. Pim France HVO 20:36  
47. offa Sweden Tuna 20:38  
48. Andrew Sweden IFK Lidingö 20:40  
49. gab France vhso 21:06  
50. Honcho New Zealand CMOC 21:07  
51. Marcus Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 21:28  
52. P.Nogueira Portugal ADFA 21:51  
53. nAoMi Austria NTNUI 21:54  
54. casp2025 Denmark Søllerød OK 22:12  
55. lynxet France GO78 22:24  
56. Mook Chile Orienteer Kansas 23:00  
57. Eddie Harwood Scotland Moravian 23:10  *****
58. praestholm Denmark ocs 23:43  
59. Frida Sweden Ronneby OK 23:48  
60. alexander Germany DJK Adler 07 Bottrop 23:53  
61. Serg Doronin Russian Federation SneGoVik o-team 25:19  
62. Anton sjö Sweden stora tuna ik 25:59  
63. Sandgren Sweden OK Orion 26:10  
64. Jessica Causley Australia Ludvika OK 26:14  
65. PHJ65 Finland SuSe 26:22  
66. nilsrolf Sweden Åstrandens IF 26:57  
67. Dicky Mooij Netherlands Argus 29:52  
68. Vicko Czech Republic SSU 30:56  
69. Jocke Finland STAR 31:22  
70. mxh Australia PO-A 33:58  
71. sabbis Finland 34:44  
72. benzen Denmark slagelse 38:30  
73. Yuriy Ukraine Odessa 39:06  
74. Vexi Finland Rajamäen Rykmentti 51:52  
flx Netherlands MINOR dnf  
Jonas Papua New Guinea Jÿrla if ok dnf  
querem France orientalp dnf  
Tobias J Sweden Åmåls OK dnf  
EMSV Sweden OL-Teamet dnf  
Jimmy L Sweden Malungs OK Skogsmårdarna dnf  
kiki France Coatarmor 29 dnf  
Petri Finland Ikaalisten Nouseva-Voima dnf  
Ally Israel Temp OK dnf  
nilmag Sweden LOK dnf  
Pardal Finland Lynx dnf  
ajs1152 Great Britain POTOC dnf  
sebba Isle of Man dnf  
Mats Sundin Burkina Faso OL-Teamet dnf  
lüku Norfolk Island OLJG Holde dnf  
Øyunn_Sparre Norway Fossum if dnf  
Martin Cieslar Czech Republic SKOB Beta Trinec dnf  
JeeJee Finland ToisTo dnf