Catching Features

Highland Sprint 9

Open:16:00 Feb 18 2006
Close:16:00 Feb 28 2006
Map:/rnd-0jgu0e80e88vmz1sln002srr0000001errrr9e/events/East Englewoodburg Woods/day1/Course04.course
Created by:pk
Description:hope this race goes well cos 9 is my unlucky number :).A open hilly small map. Good Luck!
Avg Rating:3.7 / 5.0 (7 votes)

Results

72 official (+6 reruns) 5 comments

1. 8 Norfolk Island GMOK 12:06  *****
2. Tero Rist Antarctica OLV Baselland 12:20  
3. Gio Switzerland Gold Savosa 12:22  
4. Nysse Sweden OK Tyr 12:36  *****
5. tschive Norway Bækkelagets SK 12:45  
6. ms Norway HMKG 12:55  
6. Jimmy L Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 12:55  
8. Théo France JOG 12:59  
9. green goblin Switzerland OLJG Holde 13:00  
10. Leizer Sweden Tolered-Utby OL 13:04  
11. casper (2) Denmark FIF Hillerød 13:09  
12. Barre Sweden Linköpings OK 13:12  
13. Pevi Finland Rasti-Nokia 13:18  *****
14. Ally Israel Temp OK 13:20  
15. Engstrand Sweden OK Pers Lärjungar 13:26  
16. Hingara Sweden Linköpings OK 13:43  
17. Jens Sweden Furåsens OK 13:46  *****
18. t0m rYAN Poland OK Computer 13:52  
19. beeker New Zealand papo 14:06  
20. Jeremy G Belgium TROL 14:07  
21. Konring Denmark FIF Hillerød 14:10  
22. OL1 Austria Ulricehamns OK 14:15  
23. alexander Germany DJK Adler 07 Bottrop 14:17  
24. samivirta Finland MS Parma 14:30  
25. nilmag Sweden LOK 14:38  
26. Kripaps Latvia Riga 14:39  *****
27. BABSY Israel Ramat Hasharon 14:41  
27. Andigo Sweden OK Nackhe 14:41  
29. tatam France TheTeam 14:43  
30. Blackburn Finland TP 14:44  
31. Jamie New Zealand PAPO 14:53  
31. Warti der Kornkreiscowboy Austria ASKÖ Henndorf 14:53  
33. Mat Switzerland OLV Zug 14:54  
34. benito France theteam 14:59  
35. piel France ACA 15:04  
36. Tolya Latvia Riga 15:11  
37. Olga Heimens Netherlands Argus 15:18  
38. Benjiii Sweden Kalevan Rasti 15:21  *****
39. Birko Norway OK Skøynar 15:49  
40. Eddie Harwood Scotland Moravian 15:56  *****
40. chrism United Kingdom Harlequins 15:56  
42. Torgny Sweden Ronneby OK 16:00  
43. mkietis Latvia Ozons 16:21  
44. nilsrolf Sweden Åstrandens IF 16:55  
45. MackeE Sweden SOL-BoyZ 17:05  
46. Daniel Sweden OK Älgen 17:18  
47. Pale (2) Finland Vehkalahden Veikot 17:29  
48. kees Netherlands MINOR 17:39  
49. Veitsi Austria OC Fürstenfeld 17:42  
50. JDP (2) United States QOC 17:52  
51. Keios Estonia OK Põlva Kobras 18:24  
52. Jessica Causley Australia Ludvika OK 18:29  
53. truls Norway Bækkelaget 18:32  
54. tichym Czech Republic tjh 18:47  
55. sim France TAD 19:55  
56. Mitsku Finland 20:15  
57. offa Sweden Tuna 20:33  
58. Hans Sundqvist Sweden Tullinge SK 21:43  
59. Erik M Sweden Ok Nolaskogsarna 22:03  
60. Herman Mooij Netherlands Argus 22:14  
61. Dicky Mooij Netherlands Argus 23:11  
62. Pim (2) France HVO 23:48  
63. tomasek (2) Czech Republic TJH 24:55  
64. Vexi Finland Rajamäen Rykmentti 25:08  
65. Torgersen Norway Heming/Njÿrd OL 25:49  
66. flx Netherlands MINOR 27:00  
67. vegard r. huber (2) Norway tynset if 29:15  
68. sindre Norway Tynset 34:32  
69. Q United Kingdom NOC 34:53  
Sugvaldsen Norway Nydalens SK dnf  
casper Denmark FIF Hillerød dnf  
Goran Winblad Sweden Rehns BK dnf  
JDP United States QOC dnf  
Sabro Switzerland OLV Baselland dnf  
Gustav Stenberg Sao Tome & Principe OK Skogshjortarna dnf  
integrall Israel Temp OK dnf  
moi France hs dnf  
Drejtoj Sweden OL-Teamet dnf