Catching Features

Highland Sprint 9

Open:16:00 Feb 18 2006
Close:16:00 Feb 28 2006
Map:/rnd-0jgu0e80e88vmz1sln002srr0000001errrr9e/events/East Englewoodburg Woods/day1/Course04.course
Created by:pk
Description:hope this race goes well cos 9 is my unlucky number :).A open hilly small map. Good Luck!
Avg Rating:3.7 / 5.0 (7 votes)

Results

72 official (+6 reruns) 5 comments

1. 8 Norfolk Island GMOK 12:06  *****
2. Tero Rist Antarctica OLV Baselland 12:20  
3. Gio Switzerland Gold Savosa 12:22  
4. Nysse Sweden OK Tyr 12:36  *****
5. tschive Norway Bækkelagets SK 12:45  
6. ms Norway HMKG 12:55  
6. Jimmy L Sweden Malungs OK Skogsmårdarna 12:55  
8. Théo France JOG 12:59  
9. green goblin Switzerland OLJG Holde 13:00  
10. Leizer Sweden Tolered-Utby OL 13:04  
11. Barre Sweden Linköpings OK 13:12  
12. Pevi Finland Rasti-Nokia 13:18  *****
13. Ally Israel Temp OK 13:20  
14. Engstrand Sweden OK Pers Lärjungar 13:26  
15. Hingara Sweden Linköpings OK 13:43  
16. Jens Sweden Furåsens OK 13:46  *****
17. t0m rYAN Poland OK Computer 13:52  
18. beeker New Zealand papo 14:06  
19. Jeremy G Belgium TROL 14:07  
20. Konring Denmark FIF Hillerød 14:10  
21. OL1 Austria Ulricehamns OK 14:15  
22. alexander Germany DJK Adler 07 Bottrop 14:17  
23. samivirta Finland MS Parma 14:30  
24. nilmag Sweden LOK 14:38  
25. Kripaps Latvia Riga 14:39  *****
26. BABSY Israel Ramat Hasharon 14:41  
26. Andigo Sweden OK Nackhe 14:41  
28. tatam France TheTeam 14:43  
29. Blackburn Finland TP 14:44  
30. Jamie New Zealand PAPO 14:53  
30. Warti der Kornkreiscowboy Austria ASKÖ Henndorf 14:53  
32. Mat Switzerland OLV Zug 14:54  
33. benito France theteam 14:59  
34. piel France ACA 15:04  
35. Tolya Latvia Riga 15:11  
36. Olga Heimens Netherlands Argus 15:18  
37. Benjiii Sweden Kalevan Rasti 15:21  *****
38. Birko Norway OK Skøynar 15:49  
39. Eddie Harwood Scotland Moravian 15:56  *****
39. chrism United Kingdom Harlequins 15:56  
41. Torgny Sweden Ronneby OK 16:00  
42. mkietis Latvia Ozons 16:21  
43. nilsrolf Sweden Åstrandens IF 16:55  
44. MackeE Sweden SOL-BoyZ 17:05  
45. Daniel Sweden OK Älgen 17:18  
46. kees Netherlands MINOR 17:39  
47. Veitsi Austria OC Fürstenfeld 17:42  
48. Keios Estonia OK Põlva Kobras 18:24  
49. Jessica Causley Australia Ludvika OK 18:29  
50. truls Norway Bækkelaget 18:32  
51. tichym Czech Republic tjh 18:47  
52. sim France TAD 19:55  
53. Mitsku Finland 20:15  
54. offa Sweden Tuna 20:33  
55. Hans Sundqvist Sweden Tullinge SK 21:43  
56. Erik M Sweden Ok Nolaskogsarna 22:03  
57. Herman Mooij Netherlands Argus 22:14  
58. Dicky Mooij Netherlands Argus 23:11  
59. Vexi Finland Rajamäen Rykmentti 25:08  
60. Torgersen Norway Heming/Njÿrd OL 25:49  
61. flx Netherlands MINOR 27:00  
62. sindre Norway Tynset 34:32  
63. Q United Kingdom NOC 34:53  
JDP United States QOC dnf  
Sugvaldsen Norway Nydalens SK dnf  
casper Denmark FIF Hillerød dnf  
Sabro Switzerland OLV Baselland dnf  
integrall Israel Temp OK dnf  
Gustav Stenberg Sao Tome & Principe OK Skogshjortarna dnf  
Goran Winblad Sweden Rehns BK dnf  
moi France hs dnf  
Drejtoj Sweden OL-Teamet dnf