Catching Features

sprint tour [26]

Open:16:00 Feb 05 2006
Close:17:15 Feb 20 2006
Map:/rnd-0fu20e80e8b42s2sgn099qm82s2s015sozff8i/events/Newtonfield/day1/26.course
Created by:green goblin
Description:ok, i tried to put in a new loading picture..i hope that don't makes problems so the map is like 25, just a little bit steeper!
Avg Rating:4.9 / 5.0 (7 votes)

Results

64 official (+4 reruns) 8 comments

1. ms Norway HMKG 14:30  *****
2. Tero Rist Antarctica OLV Baselland 14:44  *****
3. Erik Lima Norway Ganddal IL 14:46  
4. SchIve Norway Halden SK 15:05  
5. Nysse Sweden OK Tyr 15:09  
6. Mat Switzerland OLV Zug 15:16  
7. Krille Bahrain The New Era 15:35  
8. SV Finland VaHa 15:41  
9. Gian Andri Switzerland OLJG Holde 16:13  *****
10. Bjorn Ekeberg Norway IL Tyrving 16:15  
11. alexander Germany DJK Adler 07 Bottrop 16:21  
12. mb Norway FSK 16:23  
13. Jens Sweden Furåsens OK 16:39  *****
14. 8 Norfolk Island GMOK 16:45  *****
15. mkietis Latvia Ozons 16:56  
16. Théo France JOG 17:03  
17. beeker New Zealand papo 17:10  
18. Engstrand Sweden OK Pers Lärjungar 17:23  
19. Leizer Sweden Tolered-Utby OL 18:28  
20. Jamie New Zealand PAPO 18:30  
21. casper Denmark FIF Hillerød 18:35  
22. Fincher United Kingdom Stora Tuna OK 18:55  
22. Hatchet Sweden GMOK 18:55  
24. airlinefox Switzerland OLV Baselland 18:57  
25. tatam France TheTeam 19:05  
26. mood Sweden Attackpoint Juniors 19:07  
27. Ally Israel Temp OK 19:17  
28. Hingara Sweden Linköpings OK 19:20  
29. Zabli Switzerland OLG Rymenzburg 19:22  
30. Eddie Harwood Scotland Moravian 19:24  *****
31. Sugvaldsen Norway Nydalens SK 19:26  
32. Olga Heimens Netherlands Argus 19:40  
33. Birko Norway OK Skøynar 19:55  
34. karkar Switzerland OLV Luzern 20:12  
35. BABSY Israel Ramat Hasharon 20:34  
36. Benjiii Sweden Kalevan Rasti 20:57  
37. Gante Switzerland OLG Rymenzburg 21:07  
38. Tolya Latvia Riga 21:40  
39. Warti der Kornkreiscowboy Austria ASKÖ Henndorf 21:42  
40. truls Norway Bækkelaget 22:14  
41. Keios Estonia OK Põlva Kobras 22:35  
42. nilmag Sweden LOK 23:01  
43. G-XTC Switzerland OLG Rymenzburg 24:07  
44. Dicky Mooij Netherlands Argus 26:09  
45. JDP United States QOC 28:41  
46. PHJ Panama OrientAlp 38:41  
47. Thomas Bousser France Fameck 39:08  
48. Vexi Finland Rajamäen Rykmentti 41:34  
samivirta Finland MS Parma dnf  
CalleR Finland JRV dnf  
Millis Sweden Sävedalens AIK dnf  
Kripaps Latvia Riga dnf  
Bard Norway Halden SK dnf  
jossu Finland OTPS dnf  
scary Norway Asker SK dnf  
pk Scotland ESOC dnf  
TC Sweden Malungs OK Skogsmårdarna dnf  
hea Sweden VBOL dnf  
Nele Estonia OK Ilves dnf  
Hans Sundqvist Sweden Tullinge SK dnf  
kees Netherlands MINOR dnf  
Calle Stenberg Sao Tome & Principe OK Skogshjortarna dnf  
nilsrolf Sweden Åstrandens IF dnf  
Goran Winblad Sweden Rehns BK dnf