Catching Features

Training Race 2

Open:07:00 May 09 2016
Close:07:00 May 18 2016
Map:/Platte-Dürrgraben Training 1/events/Platte-Dürrgraben Training 1/day1/Training 2.course
Created by:Philochillo
Description:Short Training Race, under 10 min., map is Platte-Dürrgraben, speed is reduced by 33% and forest is less dense, for all who have troubles to handle the fast CF speed!
Avg Rating:3.0 / 5.0 (21 votes)

Results

86 official (+54 reruns) 11 comments

1. Didde (3) Sweden Nyköpings OK 8:50  
2. Fimpen (4) Sweden CFCC 9:02  
3. mkietis (3) Latvia Ozons 9:03  
3. Carl Josefsson (3) Sweden Sävedalens AIK 9:03  
5. Philochillo (2) Austria OK Oachkatzlschwoaf 9:05  
6. Paul_Sirum Norway Frol IL 9:06  *****
7. Fimpen (2) Sweden CFCC 9:08  
8. Didde (2) Sweden Nyköpings OK 9:09  
8. STEFFLER Brazil COSAM 9:09  
10. Fimpen (5) Sweden CFCC 9:10  
11. Gustav Johnsson (2) Sweden IFK Mora 9:11  
12. CCuelho (2) Uruguay FUO 9:13  
13. Carl Josefsson (6) Sweden Sävedalens AIK 9:16  
14. Ukhvanov Andrey Russian Federation bananza 9:17  
15. nicolas98 (3) Switzerland olg thun 9:21  
16. teme Finland Nouski 9:28  
16. Fimpen (3) Sweden CFCC 9:28  
18. GS2013 (2) Brazil COSAM 9:32  
19. nicolas98 (2) Switzerland olg thun 9:37  
20. WalAnd Sweden Gunsans Gossar 9:55  
21. mkietis (2) Latvia Ozons 10:02  
22. Ali Sweden OLGY Slayers 10:05  
23. runit Canada GHO 10:07  
24. RS2 Ukraine 10:08  
25. jpasturiza Brazil COSAN 10:13  
26. GS2013 Brazil COSAM 10:14  
27. Chy Nick (3) Ukraine Odessa 10:20  
28. Bruno Casas (4) Brazil COCAFA 10:24  
29. Ben Sand France viking 10:46  
29. Didde Sweden Nyköpings OK 10:46  
31. Chy Nick Ukraine Odessa 10:47  
32. Captain Quark New Zealand Red Kiwis 10:52  
33. Frzfrz Austria OK Oachkatzlschwoaf 10:53  
34. Carl Josefsson Sweden Sävedalens AIK 10:54  
35. Mala Sweden Hestra IF 10:59  
36. Empa Sweden Freluga Farmers 11:01  
37. kamrat chrusjtjov Russian Federation Idrotts Föreningen Kamraterna 11:02  
38. Ben Sand (2) France viking 11:16  
39. smed Kenya . 11:31  
40. nicolas98 Switzerland olg thun 11:33  
41. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 11:34  
42. Martin Posselt Czech Republic Tatran Jablonec 12:03  *****
43. Stenvikteam Norway Byåsen IL 12:08  
44. Lom Russian Federation SportIdent.ru 12:09  *****
45. andre de veirman Belgium trol 12:16  *****
45. color (2) Switzerland converter 12:16  
47. tobes New Zealand Auckland OC 12:23  *****
47. Serg P (2) Sweden LG 12:23  *****
49. jeb France VSO 12:24  
49. judas98 Sweden Attunda OK 12:24  
51. MariusG Lithuania OK Ravinen 12:31  
52. Ali baba Turkey mama mia 12:38  *****
53. oksove Norway Centrum OK 12:39  *****
54. Krasimir Bulgaria Trapezica 12:41  *****
54. Gustav Johnsson Sweden IFK Mora 12:41  
54. juliano pereira Brazil CODD 12:41  
54. Bruno Casas (3) Brazil COCAFA 12:41  
58. SERG (2) Russian Federation 12:53  
59. Lille John Sweden Gunsans Gossar 12:54  
60. Gustav Johnsson (3) Sweden IFK Mora 12:58  
61. Trying Sweden 12:59  
62. LPasturiza Brazil COSaM 13:15  
63. DANSKEN Denmark danmark ok 13:17  
64. Vasko Stoyanov (3) Bulgaria ind 13:22  
65. PHJ65 Finland SuSe 13:23  
66. Tyyppix Finland TP 13:25  
67. CCuelho Uruguay FUO 13:29  
68. Rasmus Møller Jess (2) Denmark Copenhagen O 13:44  
69. Abel Herrero (2) Spain ORCA 13:45  
70. mkietis Latvia Ozons 13:48  *****
71. grete Norway Skien OK 13:50  
72. bolibomba Switzerland Hasli OK 14:00  *****
73. bider1 United Kingdom Britol OK 14:02  
74. Pauls Liepins Latvia Town dummies 14:07  
75. Renato Brazil COSC 14:09  *****
76. Bruno Casas (2) Brazil COCAFA 14:10  
77. mk77 France ze ouineurs 14:20  *****
77. Baumann Edouard Switzerland SKOG 14:20  
79. artemisia_genipi Switzerland CO Cern 14:40  
80. ur Germany Berlin 14:59  
81. fasodes Ukraine Odessa 15:07  
82. Jenna (2) New Zealand hboc 15:12  
83. KiSe (2) Ukraine O-Deaf 15:41  *****
84. billd United States wcoc 15:45  
85. engstrom Sweden OK Orion 16:13  
86. emil (2) Sweden Stora Tuna 16:45  
87. Adilson Mosquer Brazil CASUSA 16:47  
88. Joacil Brazil CORELE 17:09  
89. Konny Spain Orca Palencia 17:18  
90. Oliqi Germany OC Galaxy 18:23  *****
91. vschetchikov Russian Federation legenda 18:30  
92. MChub Ukraine Ottawa OC 20:16  
93. Yury (2) Russian Federation Strogino 20:46  
94. Pale (2) Finland Vehkalahden Veikot 21:16  
95. Vasko Stoyanov (2) Bulgaria ind 22:06  
96. Irene Switzerland OLG Säuliamt 24:52  
97. Murre Svart Sweden LiTHe Vilse 32:22  
98. smaug Croatia ekipa 32:26  *****
99. CHIU LUEN KWAN (2) Hong Kong HKDY 69:24  
Philipp Koch Germany OC Schwaben dnf  
mr.Apo Finland Vehkalahden Veikot dnf  
Uffe Sweden Leksand dnf  
DNF Sweden Stora Tuna OK dnf  
Mattman Sweden GMOK dnf  
spitsov Norway OK Linné dnf  *****
Ehheee Estonia OK Võru dnf  
NattZebra Sweden GMOK dnf  
Landli Sweden OLGY Slayers dnf  
perwhite France KLS dnf  
janands Norway Team Pez And Snapple dnf  
Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers dnf  
Fimpen Sweden CFCC dnf  
John Vallin2 Sweden OK Hedströmmen dnf  *****
Pale Finland Vehkalahden Veikot dnf  
mr.walta Sweden Freluga Farmers dnf  
arddu Finland :) dnf  
Pickeparon Sweden Ok Södertörn dnf  *****
old France dnf  *****
mikeyA United Kingdom EUOC dnf  
energy1986 Russian Federation Serpuhov dnf  
scout90909 Taiwan I-taiwan orienteering club dnf  
Bullen (2) Sweden Suraarmaravtegel dnf  
Chy Nick (2) Ukraine Odessa dnf  
Murre Svart (2) Sweden LiTHe Vilse dnf  
CarlP (2) Sweden OK Klemmingen dnf  
georgG (2) Austria OK Oachkatzlschwoaf dnf  
runit (2) Canada GHO dnf  
sc4dam (2) Finland Vehkalahden Veikot dnf  
Lindblom98 (2) Sweden Ok Roxen dnf  
Jesus Rodriguez Corrochano (2) Spain OK Rabonen dnf  
WeserF (2) China OL-Teamet dnf  
mfg95 (2) Austria OK Oachkatzlschwoaf dnf  
Pasta20 (2) Sweden Järfälla OK dnf  
Carl Josefsson (2) Sweden Sävedalens AIK dnf  
Hans123 (2) Germany dnf  *****
tallbit (2) Sweden Bird OK dnf  
KiSe (3) Ukraine O-Deaf dnf  
Carl Josefsson (4) Sweden Sävedalens AIK dnf  
KiSe (4) Ukraine O-Deaf dnf  
Carl Josefsson (5) Sweden Sävedalens AIK dnf