Catching Features

Forest Umbra Championship, Q1

Open:07:00 Dec 07 2015
Close:07:00 Dec 17 2015
Map:/Forest Umbra NW/events/Forest Umbra Ost 2/day2/Track 1.course
Created by:Philochillo
Description:One out of two qualifikation races you have got to go through to make it to the Final of this Championship, courses are similar, they start easy and get more difficult through the race, and they are quite short so you will need a clean run! enjoy :D
Avg Rating:4.7 / 5.0 (20 votes)

Results

106 official (+39 reruns) 2 comments

1. Alri Sweden OK Linné 15:18  
2. R.S Italy 15:26  
3. Ali Sweden OLGY Slayers 15:29  *****
3. Alexander Wiklund Sweden Karpen Suunnistajat 15:29  
3. Forzza Sweden Motala aif ol 15:29  
6. Johan Olson Sweden IK Uven 15:34  
7. Didde Sweden Nyköpings OK 15:36  
8. janands Norway Team Pez And Snapple 15:37  
9. Pale Finland Vehkalahden Veikot 15:39  *****
10. mansen Sweden GMOK 15:43  
11. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 15:49  
12. jpasturiza Brazil COSAN 15:50  
13. Acke Granbarr Sweden OLGY Slayers 15:52  
13. JonasG Sweden Freluga Farmers 15:52  
15. Ukhvanov Andrey Russian Federation bananza 15:56  *****
15. Landli Sweden OLGY Slayers 15:56  
17. bruce u Uganda :) 15:59  
18. aaroj Finland MSP 16:00  
19. Jeremy G Belgium TROL 16:02  
20. rutten Norway NTNUI 16:05  
20. teddy Norway KLS 16:05  
22. MariusG Lithuania OK Ravinen 16:07  *****
23. Rulltrappa Sweden 16:15  
24. Pjokken Norway Fossum IF 16:21  *****
25. mr.walta Sweden Freluga Farmers 16:23  
26. Oskarspets Norway Freidig Orientering 16:26  
26. Paul_Sirum Norway Frol IL 16:26  *****
28. Captain Quark New Zealand Red Kiwis 16:33  
28. OskarEdvardsson Sweden Järfälla OK 16:33  
30. ErikH Sweden Chesthair OK 16:43  
31. WalAnd Sweden Gunsans Gossar 16:44  
32. Johanr Sweden GMOK 16:48  
33. Thomas Bousser France Fameck 16:59  
34. georgG Austria OLC Graz 17:00  
35. jeb France VSO 17:08  
36. PHJ65 Finland SuSe 17:09  
37. Trying Sweden 17:10  
38. Manuel Horta Portugal Gafanhori 17:12  
39. clownerak Netherlands Järfälla ok 17:14  
40. Henrik Sjögren Sweden Haninge SOK 17:23  *****
40. LPasturiza Brazil COSaM 17:23  
42. Stenvikteam Norway Byåsen IL 17:24  
43. Albinz Sweden OK Njudung 17:33  
44. mr.Apo Finland Vehkalahden Veikot 17:35  
45. Greig Hamilton New Zealand PAPO 17:37  
46. Krasimir Bulgaria Trapezica 17:43  *****
47. Rune Østergaard Denmark Søllerød OK 17:44  
48. Simon Kappel Sweden Haninge SOK 17:45  *****
49. juliano pereira Brazil CODD 17:49  
50. Andreas Sølberg Norway IFK Gøteborg 17:50  
51. color Switzerland converter 17:51  
52. runit Canada GHO 17:55  
53. Ben Sand France viking 18:03  
54. Uffe Sweden Leksand 18:08  
55. Martin Posselt Czech Republic Tatran Jablonec 18:10  *****
56. Simen_ss Norway Freidig Orientering 18:11  
57. Gustav Boquist Sweden IK Uven 18:15  
58. Colko Germany Pacers 18:19  
59. Anders Haflan Norway Tønberg OL 18:28  *****
60. Moa Sweden SNO 18:36  
61. Ehheee Estonia OK Võru 18:43  
62. engstrom Sweden OK Orion 18:45  
63. yannsavoie France 7306(sport orientation altitude) 18:47  
64. Roman Bond Russian Federation Malungs OK 18:48  *****
65. SpringCupCF Denmark Spring Cup 18:51  
66. GF Norway ???? 18:59  
67. Kiri Finland Tampereen Pyrintö 19:09  
68. DBS Albii CARICOM DödenBakomStyret 19:13  
69. Philipp Koch Germany OC Schwaben 19:28  *****
69. OskarE Sweden Järfälla OK 19:28  
71. Audun Heimdal Norway Konnerud IL 19:48  
72. Yury Russian Federation Strogino 20:06  
73. Samuel P Sami Ok landehof 20:48  
74. CCuelho Uruguay FUO 21:28  
75. Carl Josefsson Sweden Sävedalens AIK 21:54  
76. artemisia_genipi Switzerland CO Cern 22:02  
77. Hanna Boquist Sweden IK Uven 22:19  
78. Trinekarlberg Sweden Tullingesk 22:44  
79. Kristianpytten Norway Torridal IL 22:53  
80. ur Germany Berlin 23:26  
81. mikeyA United Kingdom EUOC 23:33  
82. teme Finland IkNV 23:35  
83. Vitaly K Russian Federation Omega Moscow 23:36  *****
84. Hans123 Germany 23:39  
85. emil Sweden Stora Tuna 24:48  
86. Artem16 Ukraine O-club 24:56  
87. Laurent DVD New Caledonia Convergence 25:16  *****
88. butros Switzerland OLV Zug 27:10  
89. MChub Ukraine Ottawa OC 27:33  
90. Baumann Edouard Switzerland SKOG 27:48  
91. Granstedt Sweden IK hakarpspojkarna 30:40  
92. Grog Canada EOOC 32:43  
93. John Vallin2 Sweden OK Hedströmmen 38:10  *****
94. vschetchikov Russian Federation legenda 44:44  
95. JohnVallin Sweden OK Hedströmmen 47:54  *****
HV Finland Tampereen Pyrintö dnf  
Mr. Blackstar Austria WiN Team dnf  
Boris Uruguay OCOC dnf  
Nicolas Kastner Austria NF Wien dnf  
Arvid Skepp Sweden Sävedalens AIK dnf  
Rasmus Møller Jess Denmark Copenhagen O dnf  
HallvardFoss Norway Sandefjord OK dnf  
Mattis Hallberg Sweden IK Uven dnf  *****
JohanGrahn Isle of Man Chesthair OK dnf  
ErikBovallius Sweden Järfälla ok dnf  
gustavlarson Sweden y7 dnf