Catching Features

[wcup-map#1-reused]-long

Open:05:00 Jan 11 2014
Close:04:45 Jan 27 2014
Map:/wcupstage1/events/wcupstage1/day1/long01.course
Created by:color
Description:series-race: long
Avg Rating:5.0 / 5.0 (28 votes)

Results

112 official (+23 reruns) hide comments

1. the confused Austria ASKÖ Henndorf 48:18  
2. Daynee Sweden OLGY Slayers 48:43  
3. antfor Sweden L-100 IF 48:49  
4. Grangren Sweden OLGY Slayers 49:06  *****
5. OBT France KLS 49:08  *****
nice course. 2 wrong route choice took me 1'10
6. jean France VSO 49:20  
7. Ali Sweden OLGY Slayers 49:29  *****
Looking forward for the night!
8. Starkin Pavel Russian Federation Albatros 50:06  
9. rutten Norway NTNUI 50:36  
10. Forzza Sweden Motala aif ol 51:10  
11. lorrieq Ireland UCDO Honeybadgers 51:14  
12. o-chiken Switzerland AOTC 51:35  
some small mistakes and punching problems
13. R Anderson Canada Ottawa OC 51:42  
14. ColmM Ireland UCDO Honeybadgers 51:54  *****
15. Shamus Morrison New Zealand WOC 52:01  
16. janands Norway Team Pez And Snapple 52:28  
17. OLofsson Sweden Pan-Kristianstad 53:08  
18. IvK Sweden Freluga Farmers 53:29  *****
really bad first part,but quite good second part!not the hardest course but it was nice anyway
18. Danskeman Sweden Pan-Kristianstad 53:29  
20. Ukhvanov Andrey Russian Federation bananza 53:35  
21. Doyle Australia CHOC 53:43  
22. Bullen Sweden Suraarmaravtegel 53:47  
23. Manuel Horta Portugal Gafanhori 53:57  
24. NSmith New Zealand PAPO 54:01  
25. Captain Quark New Zealand Red Kiwis 54:08  
26. Landli Sweden OLGY Slayers 54:39  
27. MH Norway NTNUI 54:55  
28. Tero Rist Antarctica OLV Baselland 55:14  
29. Michaël Van Baelen Belgium Trol 55:18  
30. LPasturiza Brazil COSaM 55:21  
31. Goran Winblad Sweden Rehns BK 55:40  *****
32. SG Sweden IF Rigor 56:03  
33. MariusG Lithuania OK Ravinen 56:31  *****
5* :/
34. Mighty Quinn Sweden SOL-BoyZ 56:49  
35. Alexander Wiklund Sweden Karpen Suunnistajat 57:03  *****
Good race for me! No large mistakes. Some small only
36. JonasG Sweden Freluga Farmers 57:11  *****
really bad race, didn't get the flow after this much time from the computer
37. Pauls Liepins Latvia Town dummies 57:25  *****
38. Pippo Sweden Hestra IF 58:22  *****
39. Ben Sand France viking 59:33  
40. Rozhok Belarus O'Belarus 59:56  *****
41. ale France france 60:07  
42. jeb France VSO 60:47  *****
43. LOLLY Zambia SuperHeros 61:10  
44. Trying Sweden 61:21  
45. svertu Belize svertu 61:27  
46. mr.Apo Finland Vehkalahden Veikot 61:42  
47. VegardGul Norway Asker SK 62:14  *****
48. JohanTW Norway Asker SK 62:18  *****
49. runit Canada GHO 63:24  
50. Liam Paterson New Zealand Taranaki 63:54  
51. OLAND Sweden Tullinge SK 65:07  
52. Ultimate Belarus O'Belarus 65:22  
53. Jeremy G Belgium TROL 65:55  
54. falmburon Switzerland 66:13  
55. ottmer Denmark OL-Teamet 67:43  
56. Osamoborac Croatia OK Linné 68:48  *****
57. Krasimir Bulgaria Trapezica 69:09  *****
58. Oleg Kazanin Russian Federation ÊÑÎ "Ñïàðòàê" 69:32  *****
59. energy1986 Russian Federation Serpuhov 70:03  
60. Diego Sueco Jamaica Freluga Farmers 70:40  
61. Senya Belarus O'Belarus 70:49  
62. Karl Vervoort Belgium Trol 72:55  
63. PHJ65 Finland SuSe 73:06  
64. andre de veirman Belgium trol 74:22  
65. BB King Sweden ÖOK 75:17  
66. Baumann Edouard Switzerland SKOG 75:26  
67. Aleksi Anttolainen Finland Lahden Suunnistajat -37 76:31  *****
68. tio Pepe Sweden Kalmar 76:40  *****
69. juliano pereira Brazil CODD 76:41  
70. Matt Stout United States GAOC 78:18  *****
loved it
71. AlexeyMustafin Russian Federation ST 78:19  *****
72. artemisia_genipi Switzerland CO Cern 79:40  
73. Moi c moi New Caledonia Atlas 80:17  
74. Schani Austria ASKÖ Henndorf 80:27  
75. Twoja Stara Poland KPG 83:10  
76. Jadir Brazil COC 84:42  
77. Joacil Brazil CORELE 86:21  
78. Yury Russian Federation Strogino 88:52  
79. Louise Sweden Växjö OK 89:44  
80. Ura Russian Federation 93:47  
81. TruPlu Sweden Suraarmaravtegel 93:49  
82. mr.walta Sweden Freluga Farmers 97:08  *****
83. mk77 France ze ouineurs 100:32  
84. Pavel Zarevenko Russian Federation ATLET 104:09  *****
85. ARTEM KLYUCHNIKOV Russian Federation 104:21  
86. khalex Russian Federation Personal 105:12  
87. AJ Fowler United States GAOC 105:45  
88. Julio Barbosa Brazil Auto Esporte 107:00  *****
89. Linus Sweden 109:21  *****
90. André LALANDE New Caledonia Convergence 110:42  
91. Thalmaya France cacc 111:21  *****
92. Radime Brazil Auto Esporte 118:40  
93. Susen Loesch Germany USV Jena 138:43  
94. vschetchikov Russian Federation legenda 158:53  
OliB Switzerland SKOG dnf  
Ñåðãåé Russian Federation ÑÄÞØ dnf  
BradLund South Africa Tuks-O dnf  
PoznaAndras Hungary VBTSE dnf  
Yosyp Ukraine dnf  
Gfangen Austria HSV Pinkafeld dnf  
Philochillo Austria OLC Graz dnf  
NG Israel Modi'in dnf  
Antonio Mariani Italy A.S.D. Orsa Maggiore dnf  
JS Sweden OK Kullingshof dnf  
muni Switzerland SKOG dnf  
cofleu France NOSE dnf  
LukasE Sweden OK Roxen dnf  
Serge D Belgium balise 10 dnf  
Uffe Sweden Leksand dnf  
Tony Abbot Australia LNP dnf  
aaros Finland KR dnf  
Serg P Sweden LG dnf